Dlaczego warto z nami podróżować?

Kameralne grupy

Naszą ideą są podróże w kameralnych grupach, by wyjazd z nami nie był zwykłą wycieczką z anonimową grupą, tylko ekscytującą, pełną przygód wyprawą ludzi o tym samym światopoglądzie i pasji do życia. Nasze wyjazdy zwykle są realizowane w grupach od 6. do 12. Podróżników. Takie rozwiązanie daje więcej czasu na zwiedzanie, głębsze delektowanie się pięknem odwiedzanych miejsc, zaprzyjaźnienie się z lokalnymi mieszkańcami. To także możliwość dostosowania przez pilota tempa realizacji programu do poszczególnych Podróżników tak, by spełnić oczekiwania każdego, by móc maksymalnie wykorzystać czas spędzony w danym miejscu.

Wyjazdy tematyczne

  • Wielkie Migracje – programy przygotowane w taki sposób, aby oprócz typowego oglądania zabytków i przyrody, mieć możliwość uczestniczenia w prawdziwych spektaklach, które corocznie mają miejsce w świecie zwierząt.
  • Festiwale i Święta – świat jest niesamowicie barwny i zróżnicowany, zarówno pod względem kulturowym, etnicznym, jak i religijnym. Niejednokrotnie, odwiedzając obce kraje i zwiedzając kolejne zabytki z listy, tej różnorodności nie dostrzegamy, albo dostrzegamy ją jedynie powierzchownie. Nie ma lepszego sposobu, by wszystkimi zmysłami doświadczyć unikalnej atmosfery odwiedzanych miejsc i móc zagłębić się w kulturze miejscowej ludności, jak uczestnictwo w lokalnych świętach i festiwalach.
  • Kuchnia i wino – to nie lada gratka dla miłośników dobrego smaku. Każda kuchnia ma swoje sekrety, każda oferuje unikalną kompozycję składników, oddziałujących na wszystkie zmysły i każda wymaga znajomości określonego warsztatu. Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy – i tak naprawdę to, co jemy, stanowi obraz danej odrębności kulturowej. Możliwość degustowania wina i lokalnych potraw to doskonała okazja, by poznać od kuchni kraje, stanowiące kulinarne inspiracje.
  • Egzotyczne wyprawy dalekie i bliskie.

Indywidualne podejście do Klienta

Nasza firma od początku działalności stawia nacisk na wysoką jakość obsługi oraz indywidualne podejście do każdego Klienta. Ponieważ każdy Klient jest wyjątkowy, dlatego też każdemu z Nich poświęca się dużo wysiłku i czasu, by otrzymał propozycję spełniającą Jego oczekiwania. Podczas naszych podróży, każdy z Uczestników może realizować indywidualne potrzeby, przedstawić własną propozycję programu fakultatywnego, spędzenia wolnego czasu. Elastyczne podejście do planu dnia pozwala zrealizować oczekiwania każdego Uczestnika.

Zawsze dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych Klientów !

Opieka pilota

Dla naszych pilotów nie ma tajemnic! Ponieważ sami sprawdzili prowadzone przez siebie trasy, podczas wyjazdu  nic nie może ich zaskoczyć. Przez cały czas wyjazdu służą pomocą, wiedzą, doświadczeniem, pomagają w realizacji życzeń i dodatkowych atrakcji oraz doradzą, które miejsca są godne odwiedzenia.

Propozycje „uszyte na miarę”

Możemy zrealizować każdy pomysł. Tworzymy wyjazdy na zamówienie, dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje naszych Podróżników oraz korekty naszych stałych propozycji. Takie rozwiązanie ma wpływ na cenę wyjazdu. Ty określasz budżet, a my szukamy rozwiązań dostosowanych do Twoich oczekiwań. Chętnie „uszyjemy na miarę” podróż dla Ciebie w dowolne miejsce na świecie, podróż dostosowaną do Twoich oczekiwań, Twoją podróż marzeń … Takie rozwiązanie pozwala na swobodę podróżowania.

Zakwaterowanie

W zależności od charakteru, specyfiki wyprawy i kierunku, najczęściej korzystamy z lokalnych, często kameralnych, prowadzonych przez miejscową rodzinę hoteli. Zawsze są pokoje z łazienkami. Podczas wyjazdów tematycznych związanych z odkrywaniem natury, korzystamy z najlepszej dostępnej bazy noclegowej (np. jurty w Mongolii, hamaki w kolumbijskiej Amazonii, ecolodge w brazylijskim Pantanal). Szczegółowe informacje dotyczące noclegów są zamieszczone w każdym programie.  

Transport podczas wyjazdu

Rodzaj transportu jest uzależniony od rodzaju podróży.

  • Są programy, w których konieczne jest skorzystanie z prywatnego transportu tylko dla danej grupy. Jest to podyktowane optymalnym sposobem zwiedzania, maksymalnym wykorzystaniem czasu. Korzystamy wówczas z lokalnego biura, które zabezpiecza to świadczenie. Dotyczy to np. Kenii, Tanzanii.
  • W takich krajach jak np. USA, Nowa Zelandia, korzystamy prywatnego minibusu lub wynajętego samochodu.
  • W naszej ofercie są również wyprawy, podczas których podróżujemy lokalnymi środkami transportu (pociąg, autobus rejsowy, prom, metro). Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty, ale daje też możliwość posmakować lokalnego kolorytu nawet wtedy, gdy boli. Nocne przejazdy odbywają się pociągami z wagonami sypialnymi lub autokarami z klimatyzacją.

Szczegółowe informacje dotyczące transportu są zamieszczone w każdym programie. 

Posiłki

Podczas naszych wypraw, wyżywienie dla Uczestników jest z góry zamówione tylko w miejscach, gdzie jest to konieczne, gdzie dostępność restauracji jest ograniczona lub gdzie w ogóle ich nie ma (np. pustynia, dżungla). Większość naszych programów daje Podróżnikom możliwość korzystania z lokalnych restauracji. Nasi piloci zaproponują sprawdzone restauracje czy bary z lokalną kuchnią. Sam decydujesz: co jesz, ile wydasz na posiłek.

Wspólne świętowanie

Jeśli masz apetyt na przygodę, chcecie posmakować egzotyki, lubisz dotyk ciepłych promieni słonecznych i szum wachlarzy palm kokosowych nad szmaragdowym oceanem – spełnimy Twoje marzenia!. Ponadto dla tych z Was, którzy podczas wyjazdu będą obchodzić urodziny, przygotujemy specjalną niespodziankę, a ten wyjątkowy wieczór spędzisz w gronie Podróżników – pasjonatów.