AZORY i MADERA – wycieczki objazdowe

Azory – odkryj aż cztery niepowtarzalne i wyjątkowe wyspy należące do archipelagu Azorów. Po pierwsze czeka na Ciebie wyspa São Miguel i wizyta na plantacji ananasów, po drogie wyspa Pico – to właśnie tutaj znajduje się najwyższy szczyt Portugalii (2351 m n.p.m). Na naszej trasie nie mogło też zabraknąć Wyspy Faial z najbardziej na zachód wysuniętym punktem Europy oraz Wyspa São Jorge i wizyty na plantacji kawy. Azory i Madera – wycieczka objazdowa czeka!

Madera – wycieczka na wyspę wiecznej wiosny

Madera to portugalska wyspa na Oceanie Atlantyckim, położona w odległości ok. 500 km od wybrzeży Afryki i ok. 1000 km od kontynentu europejskiego. Określana jest mianem „perły Atlantyku” lub, z uwagi na swój łagodny klimat – „wyspą wiecznej wiosny”. W istocie, lato jest tutaj ciepłe i słoneczne (jednak bez upałów), zima natomiast – łagodna i deszczowa, na ogół, z dość przyjemnymi temperaturami. Różnice termiczne pomiędzy latem a zimą wynoszą zaledwie 6 – 8ºC. Taki klimat sprzyja rozwojowi zachwycającej szaty roślinnej. Ponadto wyspa urzeka wszechobecnymi, kolorowymi kwiatami, wzgórzami porośniętymi bujną zielenią, malowniczymi urwiskami i wodospadami.

Bezcennym skarbem Madery są z pewnością, stanowiące relikt trzeciorzędowy, wilgotne, bujne lasy wawrzynowe (zwane Laurissilvą). Madera jest również znakomitym miejscem dla miłośników wędrówek. Znana jest z systemu kanałów, którymi dostarczana jest woda z gór, do odległych zakątków wyspy – są to tzw. lewady. System lewad, wraz z trasami trekkingowymi, umożliwia swobodne spacery na znacznych wysokościach, bez konieczności pokonywania dużych deniwelacji terenu.

AZORY i MADERA – wycieczki objazdowe