Rejs po Jeziorze Bajkał – niezwykła wycieczka

Odwiedź najpiękniejsze zatoki i wyspy, do których można dotrzeć tylko drogą wodną!

Rosja – największy kraj na świecie, zajmujący znaczną część dwóch kontynentów, europejskiego i azjatyckiego, wzbudza w obcokrajowcach antagonistyczne uczucia: podziwu lub obawy. Co najważniejsze, nie daje się poznać inaczej niż od środka, czyli Stamtąd. Kto próbuje zrozumieć Rosję z oddalenia, czysto teoretycznie, jest skazany na niepowodzenie, stereotypy i sztampę. To tak, jakby poznawać towar z opisu na metce. Jak pisał K.I.Gałczyński „Wszędzie tam, gdzie brzoza i muzyka w kołach jadącego na jarmark wożą: „Aj dierbień, dierbień kaługa” śpiewa wóz i w słońce jedzie… gdzie wiewiórki są królewny, a królowie – niedźwiedzie; gdzie kobiety noszą pierś wysoko, a w oczach zmrużonych całą słodycz świata, gdzie na wędrowca czeka wieczorem herbata i mały dom, i sen, i brzęk talerza, i głupie, rzeźbione drzwi, dla biedaków otwarte na ścieżaj – wszędzie tam, choćby to było na końcu świata, jest Rosja”. Zimowe wycieczki nad Bajkał to idealna okazja aby poznać prawdziwe oblicze Rosji. Bajkał wycieczka czeka!

Bajkał – jezioro w Azji, położone na Syberii. Jest to najgłębsze na świecie, a ponadto – pod względem powierzchni – drugie jezioro w Azji (po Morzu Kaspijskim). Długość Bajkału wynosi 664,6 km., maksymalna szerokość 88,6 km. a powierzchnia wynosi 31471 km2. Nie ma jednak jeziora które dorównałoby mu w objętości wód. Szacuje się że w Bajkale znajduje się ok. 23 000 km3 wody (to tyle co w Morzu Bałtyckim). Stanowi to około 20% zasobów słodkiej wody pitnej, zgromadzonych w jeziorach na Ziemi.

Unikatowy świat zwierząt Bajkału

Występuje tu ponad 1000 gatunków roślin, z czego 35% to endemity. Wiele gatunków zwierząt – 80% z nich nie występuje w żadnym innym miejscu na Ziemi. Ważną cechą odróżniającą Bajkał od innych wielkich jezior jest pokrywa lodowa skuwająca co roku całą jego powierzchnię. Tworzą ją fragmenty cienkiego i gładkiego lodu, grubszych pokładów lodu warstwicowego, a także torosów. W XVII wieku kupieckie karawany zdążały tędy do Chin, wioząc – syberyjskie futra, tędy też wracały z chińskim jedwabiem i herbatą.

STATEK IMPERIA

Imperia to wygodny, kameralny, trzypokładowy statek wysokiej klasy.  Jeśli marzysz o ekscytującej, bezpiecznej i wygodnej podróży, statek motorowy „Imperia” jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Na pokładzie tego statku znajduje się wszystko, co pozwala poczuć prawdziwy smak podróży klasy premium.

Na pokładzie statku do dyspozycji gości: restauracja, dwa bary, kawiarnia, sauna, basen, sklep z pamiątkami.

Wszystkie kabiny na statku wyposażone są w łazienkę z prysznicem i WC, szafę, stolik nocny, lampkę nocną, telewizor, telefon, gniazdko 220 V i grzejnik. W kabinach nie ma lodówek ani klimatyzacji.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z wycieczki do Rosji.