14 dni BIEGUN PÓŁNOCNY
BIEGUN PÓŁNOCNY – wycieczka na szczyt Ziemi

BIEGUN PÓŁNOCNY

Wycieczka na Biegun Północny

BIEGUN PÓŁNOCNY – wycieczka na szczyt Ziemi

STATEK 50 YEARS OF VICTORY

Wyposażony w dwa reaktory jądrowe, generujące moc 75 000 koni mechanicznych statek zdolny jest do zmiażdżenia pokrywy lodowej o grubości do trzech metrów.  Statek ten jest największym i najpotężniejszym lodołamaczem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Rejs na pokładzie tego cudu inżynierii jest niezapomnianym przeżyciem samym w sobie. Statek zabiera jednorazowo na swój pokład nie więcej niż 128 pasażerów. W skład statku wchodzi także helikopter. Pomieszczenia ogólnodostępne na statku obejmują dużą jadalnię (mieszczącą wszystkich pasażerów w jednym miejscu), bibliotekę, małą izbę chorych, salę wykładową, siłownię, podgrzewany kryty basen i saunę.

Kabina typu TWIN:  przestronna kabina licząca 13,8 m², posiada duże, otwierane okno, prywatną łazienkę z prysznicem, jedno łóżko pojedyncze i sofę, która co noc zamienia się w drugie łóżko, biurko, krzesło i suszarkę do włosów, a także telewizor z odtwarzaczem DVD. Płyty z filmami na DVD można wypożyczyć z biblioteki statku.

Dołącz do nielicznej, elitarnej grupy Zdobywców Bieguna Północnego!

Ze względu na specyfikę wyjazdu – termin zgłoszeń do 15.05.2019 r.

BIEGUN PÓŁNOCNY – wycieczka dla prawdziwych Globtroterów czeka!

Jeśli interesują Cię nasze wyprawy na Antarktydę, to możesz znaleźć je TUTAJ. Zapraszamy!

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, odprawa bagażowa. Przelot do Helsinek, miasto to aż z trzech stron otoczone jest wodami Bałtyku. Transfer do hotelu. Jeśli czas pozwoli – możliwość samodzielnej eksploracji miasta. Nocleg w hotelu w Helsinkach.
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot samolotem czarterowym do Murmańska (68° 57’ N). Murmańsk znajduje się praktycznie w połowie drogi między Moskwą a Biegunem Północnym. Po przylocie przejazd do portu, skąd wypłyniemy do odległej i nieznanej krainy śniegu i lodu. Zaokrętowanie na statek i początek rejsu.
Rejs w kierunku Bieguna Północnego. Czas spędzony na pokładzie lodołamacza miażdżącego lodowy lód arktyczny to doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz. Równie niezapomniany będzie lot helikopterem, z którego pokładu będziemy podziwiać statek i Ocean Arktyczny. Rejs z Murmańska na Biegun Północny może zająć od czterech do sześciu dni, w zależności od warunków lodowych. Podczas żeglugi będą prowadzone przez załogę statku profesjonalne wykłady. Wyspecjalizowani wykładowcy będą również pomagać w identyfikacji niesamowitej różnorodności ptaków morskich. Na pokładzie statku, do pełnej dyspozycji gościu basen, sauna, siłownia i biblioteka.
Jeśli w pełni pozwolą na to warunki pogodowe, to właśnie tego dnia osiągniemy nasz cel – postawimy stopą na Biegunie Północnym! Dzień upłynie nam pod znakiem radości, świętowania i niezwykle klimatycznego grilla na lodzie. Dla chętnych możliwość kąpieli w lodowej przerębli lub lotu balonem nad Biegun Północny 90° N.
Rejs powrotny w kierunku Murmańska. Dzień upłynie nam na wypatrywaniu niedźwiedzi polarnych i fok. Podczas rejsu poznamy również "serce" naszego lodołamacza podczas wycieczki z przewodnikiem do maszynowni.
Tego dnia dopłyniemy do Ziemi Franciszka Józefa. Ta grupa 192 wysp tworzy najbardziej wysunięty na północ archipelag w Eurazji i leży całkowicie w kręgu polarnym. Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, zbadamy niektóre z wysp należących do archipelagu i odkryjemy odległe kolonie ptaków morskich lub będziemy cieszyć się kolejną zapierającą dech w piersiach wycieczką powietrzną na pokładzie śmigłowca. Liczba zejść na ląd na Ziemi Franciszka Józefa jest uzależniona od warunków pogodowych i lodowych.
Tego dnia ponownie przekroczymy Ocean Arktyczny w drodze powrotnej do Murmańska. Wyspecjalizowani wykładowcy nadal będą pomagać nam w identyfikacji niesamowitej różnorodności ptaków morskich. Podsumowanie wyprawy oraz uroczysta kolacja pożegnalna.
Po dopłynięciu do portu w Murmańsku wyokrętowanie ze statku, transfer na lotnisko i przelot samolotem czarterowym do Helsinek. Transfer do hotelu. Jeśli czas pozwoli – możliwość samodzielnej eksploracji miasta. Nocleg w hotelu w Helsinkach.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ROSJA – Wiza jest wymagana.  Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia Federacji Rosyjskiej.

  • Rejs najpotężniejszym lodołamaczem, jaki kiedykolwiek zbudowano
  • Obserwacja arktycznych zwierząt: niedźwiedzi polarnych, fok i ptactwa
  • Podziwianie fascynujących form lodowych Arktyki
  • Lądowanie na Ziemi Franciszka Józefa
  • Niezapomniane i niezwykle widokowe loty helikopterem
UWAGA - Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Realizacja programu uzależniona jest w dużej mierze od warunków atmosferycznych. Ostateczną decyzję o przebiegu rejsu podejmuje kapitan statku w zależności od panujących warunków pogodowych, mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów. Dostępność kabin potwierdzamy po dokonaniu wstępnej rezerwacji.

Istnieje również opcja wyjazdu z pilotem/tłumaczem ze strony B.P. Łachmański Travel – wówczas koszt wycieczki pilota dzielony jest na osoby płacące.