fbpx
google maps

Co nas wyróżnia?

Wyprawy na 7 kontynentów z Łachmański Travel – co nas wyróżnia

Doświadczenie

Nazwa poznańskiego biura podróży Łachmański Travel wywodzi się od nazwiska jego pomysłodawcy, założyciela i właściciela, Bogusława Łachmańskiego, który odwiedził blisko 80 krajów – zarówno tych położonych w Europie, jak i w najdalszych zakątkach świata. Imponujące doświadczenie i praktyczna wiedza zdobyte podczas własnych wyjazdów na wszystkie siedem kontynentów pozwoliło mu stworzyć niepowtarzalną ofertę egzotycznych wycieczek kierowaną do wszystkich, którzy cenią sobie najwyższy standard obsługi i komfort podróżowania. Od początku działalności Łachmański Travel stale podnosi jakość świadczonych usług i modyfikuje ofertę wyjazdów tak, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najprawdziwszych koneserów dalekich podróży, organizujemy na przykład luksusowe wycieczki na Antarktydę, Islandię czy Madagaskar. Staramy się, by nasze propozycje były naprawdę wyjątkowe. Programy egzotycznych są przygotowywane we współpracy z odpowiedzialnymi pilotami – prawdziwymi pasjonatami podróży, dysponującymi dużą wiedzą na temat m.in. historii, geografii, lokalnych atrakcji, mieszkańców oraz fauny i flory krajów, które zwiedzają wraz ze swoją grupą.

Bezpieczeństwo

To w dużej mierze dzięki naszej załodze Klienci Łachmański Travel wspominają świetną, przyjazną atmosferę podczas wyjazdów, dobrą opiekę i pomoc w odkrywaniu intrygujących zakątków odwiedzanych miejsc. Ponadto doświadczenie właściciela naszego biura jako podróżnika zaowocowało bliskim poznaniem topografii, historii, lokalnej kultury oraz miejscowych realiów odwiedzanych krajów, co umożliwiło nawiązanie stałej współpracy z zaufanymi lokalnymi partnerami. Dzięki temu mamy pewność, że uczestników i pilotów nawet najdalszych wypraw organizowanych przez Łachmański Travel nie spotkają na miejscu żadne nieprzewidziane, niepokojące sytuacje. Ofertę egzotycznych wycieczek kierujemy do wszystkich, którzy z różnych powodów wolą wyjechać w dalekie miejsce z grupą innych turystów, nie potrafią sami zorganizować takiego wyjazdu lub po prostu chcą mieć pewność, że podróż będzie bezpieczna, a jej plan – dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Wiele lat działalności na rynku, regularne wizyty na najważniejszych targach turystycznych i imprezach, liczne kontakty i współpraca z lokalnymi biurami podróży sprawiają, że Łachmański Travel jest idealnym partnerem w podróży. Spełniamy marzenia miłośników całkowicie odmiennych od europejskich obyczajów i kultur, gwarantując im nie tylko niesamowite wrażenia, lecz także najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfort.

Nasze programy

Jak już wiesz, możesz odwiedzić z nami szereg krajów położonych na siedmiu kontynentach. Zapraszamy Cię zatem w podróż do Irlandii i innych krajów naszej rodzimej Europy, do obu Ameryk lub Australii, a nawet na Antarktydę! Nie ustajemy w wysiłkach, by nasze wycieczki były wyjątkowe – pokażemy Ci więc nie tylko miejsca, które polecają autorzy wszystkich książkowych przewodników turystycznych. Starannie układamy plan każdego wyjazdu, tak aby oprócz zwiedzania najsłynniejszych zabytków, dać naszym Podróżnikom możliwość poznania innych zasobów regionalnych: uczestnictwa w istnych spektaklach przyrodniczych, które corocznie mają miejsce w świecie natury w określonym czasie, w festiwalach i lokalnych świętach by zasmakować miejscowej kuchni czy uczestniczyć w kursach gotowania. Wybieramy to, co w danym regionie jest najlepsze i czego nie zobaczysz, nie doświadczysz, nie posmakujesz nigdzie indziej. Propozycje naszych zagranicznych wycieczek tematycznych są kierowane właśnie do Ciebie, jeśli nie zadowala Cię pobieżne i pospieszne zwiedzanie, minuta po minucie, ściśle według ustalonego z góry planu dnia. Łachmański Travel organizuje wycieczki, których głównym punktem jest zawsze zgłębianie wiedzy o świecie – to ono tak naprawdę daje prawdziwą radość i satysfakcję. Co bardzo ważne, zawsze podróżujemy w małych grupach. Dzięki temu możliwa jest modyfikacja programu wycieczki i przearanżowanie go w taki sposób, by każdy uczestnik był zadowolony z dokonanych zmian.

Wyjazdy indywidualne, czyli wycieczki na zamówienie

Masz własny pomysł na wyjazd? Wśród naszych propozycji nie znalazłeś wycieczki do miejsca, które chciałbyś odwiedzić? Mamy dobrą wiadomość: jako pasjonaci podróżowania możemy spełnić Twoje marzenie o idealnej wyprawie, czyli zorganizować wycieczkę według Twojego pomysłu. Tworzymy kompletne plany wyjazdów na zamówienie, dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Elastyczne podejście do Klienta to kolejna nasza zaleta: jesteśmy otwarci na Twoje sugestie i propozycje oraz gotowi do modyfikacji stałej oferty. Takie rozwiązanie ma wpływ na cenę wyjazdu. Ty określasz budżet, a my szukamy rozwiązań dostosowanych do Twoich możliwości i oczekiwań.

Odpowiedzialna turystyka

Jako zdecydowani zwolennicy odpowiedzialnej i świadomej turystyki jesteśmy przekonani, że nie ingerując w środowisko naturalne i wspomagając lokalną społeczność przyczyniamy się do tego, że niezwykłe miejsca, które możesz z nami podziwiać, pozostaną tak samo atrakcyjne dla przyszłych pokoleń. Tylko nienaruszona, dzika przyroda, nietknięta ludzką ręką, może naprawdę zachwycać. Świadoma i odpowiedzialna turystyka to dla nas kwestia równie ważna jak bezpieczeństwo i zadowolenie Klientów, dlatego w naszej działalności kierujemy się określonymi zasadami.

Pasja i misja Pilotów

Tym, co łączy wszystkich naszych pilotów, bez względu na odmienność podróżniczych doświadczeń i ukierunkowań na najróżniejsze zakątki świata, jest profesjonalne podejście do współorganizowania egzotycznych wycieczek, poszanowanie środowiska, odpowiedzialne podróżowanie oraz niezmienna chęć zaszczepienia

Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami

Nie jest tajemnicą, że turystyka jest siłą napędzającą lokalną gospodarkę – w końcu podczas wypraw turyści korzystają z miejscowych hoteli (my najbardziej lubimy te rodzinne), jedzą posiłki w licznych restauracjach, zwiedzają miejsca, do których wstęp jest płatny. Jako biuro podróży wspierające przedsiębiorców w krajach, które odwiedzamy, staramy się maksymalnie wykorzystać możliwości, które dają nam nie tylko właściciele hoteli i lokali gastronomicznych, lecz także lokalni przewodnicy i firmy transportowe. Dzięki takim działaniom wspieramy miejscową gospodarkę, a nie międzynarodowe koncerny.

Zwierzęta w naturalnym środowisku

Jeśli w programie organizowanej przez nas wycieczki, którą jesteś zainteresowany, jest przewidziane obserwowanie zwierząt, to możesz być pewien, że zobaczysz je w ich naturalnym środowisku. Na przykład możesz podziwiać wielkie migracje zwierząt kopytnych – antylop gnu i zebr – podczas wycieczki do Kenii. Zachwyci Cię różnorodność fauny zamieszkującej Amerykę Północną: tapiry, szopy, pumy, kapucynki i kajmany to tylko kilka z wielu zwierząt, które zobaczysz, wyjeżdżając z nami na Kostarykę. Często podkreślamy, że unikamy miejsc, gdzie zwierzęta są traktowane w charakterze atrakcji turystycznej. Istnieje możliwość opcjonalnej wizyty w takim miejscu, jednak jest to wyłącznie decyzja Klienta. Nasi piloci udzielają informacji, jak w danym miejscu traktuje się zwierzęta, a wybór zostawiamy Uczestnikowi wycieczki.

Jakie są zalety wycieczek w małych grupach?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na to, czy wakacje będą udane, jest wielkość grupy. Nasze biuro organizuje wycieczki w małych grupach, co przynosi wiele korzyści. Taki rodzaj turystyki jest bardzo przyszłościowy – postawiliśmy na rozwiązanie pozwalające lepiej zindywidualizować podróż. Im mniejsza grupa, tym bardziej zyskujesz możliwość spersonalizowanego dobrania programu. Wycieczki w małych grupach pozwalają lepiej się zintegrować z towarzyszami i towarzyszkami podróży. Znajdziesz czas, aby prowadzić fascynujące rozmowy, nie stresując się, że autokar z tłumem turystów odjedzie bez ciebie. W związku z tym wycieczki w małych grupach są gwarancją zdecydowanie większego komfortu. A przecież wyruszamy na wakacje, by wypocząć i spędzić czas bez stresów.

Wycieczki w małych grupach to kolejny dowód na to, że mniej znaczy więcej. Istnieją miejsca, do których nie można wejść ze względu na limity osób. Dla mniejszej grupy można zorganizować lepszy i wygodniejszy transport, a także wyruszyć tam, gdzie zwykli turyści nie zaglądają. Tego typu podróż to najlepszy sposób, by w pełni poznać odwiedzane miejsce, rozkoszować się lokalną kulturą i znaleźć czas na wiele pytań do przewodnika.