fbpx

Co nas wyróżnia?

Wyprawy na 7 kontynentów z Łachmański Travel – co nas wyróżnia

Doświadczenie

Pomysłodawcą, założycielem i właścicielem poznańskiego biura podróży Łachmański Travel jest Bogusław Łachmański, który odwiedził blisko 70 krajów, zarówno w Europie, jak i w najdalszych zakątkach świata. Bezpośrednie poznanie wszystkich siedmiu kontynentów pozwoliło mu na wykorzystywanie zdobytej wiedzy do ciągłego podwyższania standardów obsługi tak, aby spełnić oczekiwania i wymagania klientów. Dzięki podróżom, podczas których poznawał lokalną kulturę, historię, topografię i miejscowe realia, nawiązuje kontakty ze sprawdzonymi lokalnymi partnerami, z którymi współpracuje podczas organizowania wypraw. Nasze programy egzotycznych wypraw na Madagaskar czy na Islandię są przygotowywane na bazie doświadczeń oraz dzięki współpracy z odpowiedzialnymi pilotami, doskonale znającymi kraje, do których prowadzą swoje grupy, którzy dbają o wspaniałą atmosferę na wyjazdach, zapewniają opiekę, gwarantują pomoc w odkrywaniu odwiedzanych miejsc, sprawiając, że wyjazd jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Bezpieczeństwo

Naszą propozycję egzotycznych wycieczek kierujemy do tych, którzy z wielu przyczyn nie potrafią lub boją się wyruszyć sami. Nasze doświadczenie, dbałość o szczegóły, wizyty na targach turystycznych i imprezach branżowych, znajomość realiów miejsc, które nasi klienci chcą odwiedzić, kontakty ze sprawdzonymi, lokalnymi biurami sprawiają, że Łachmański Travel jest idealnym partnerem w podróży. My zadbamy o Twoje bezpieczeństwo i komfort, a Ty będziesz mógł odpocząć i cieszyć się atrakcjami odwiedzanych miejsc.

Nasze programy

Nasza oferta wycieczek obejmuje wszystkie siedem kontynentów– z nami wybierzesz się w podróż do Irlandii i innych krajów w naszej rodzimej Europie, ale także w najbardziej odległe miejsca – przykładem na to są organizowane przez nas wycieczki do Australii lub na Antarktydę. Plan wyjazdu przygotowujemy w taki sposób, aby oprócz typowego oglądania zabytków i przyrody, mieć możliwość uczestniczenia w prawdziwych spektaklach przyrodniczych, które corocznie mają miejsce w świecie zwierząt, w festiwalach i świętach, by zasmakować miejscowej kuchni, czy uczestniczyć w kursach gotowania. Nasze propozycje skierowane do tych, których nie zadowala pobieżne i pospieszne zwiedzanie, lecz którym radość i satysfakcję daje zgłębianie wiedzy o świecie. Wybieramy to, co autentycznie ciekawe, co jest istotą danego regionu i nadaje mu wyjątkowy charakter. Nasze trasy są starannie przemyślane i opracowane. Chcemy, aby tak podróżować, by oprócz zwiedzania był czas na spokojne wypicie kawy, delektowanie się lokalnym kolorytem, by móc maksymalnie wykorzystać czas spędzony w danym miejscu. Dzięki podróżowaniu w małej grupie zawsze istnieje możliwość modyfikacji programu i odpowiedniego dostosowania go do aktualnie panujących warunków.

Propozycje „uszyte na miarę”

Możemy zrealizować każdy pomysł. Tworzymy wyjazdy na zamówienie, dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje naszych klientów oraz korekty naszych stałych propozycji. Takie rozwiązanie ma wpływ na cenę wyjazdu. Ty określasz budżet, a my szukamy rozwiązań dostosowanych do Twoich oczekiwań.

Odpowiedzialna turystyka

Zdecydowanie jesteśmy zwolennikami odpowiedzialnej i świadomej turystyki, jesteśmy przekonani, że brak ingerencji w środowisko naturalne i wspomaganie lokalnych społeczności przyczyni się do tego, że niezwykłe miejsca, które będzie dane Ci podziwiać, pozostaną tak samo nienaruszone dla przyszłych pokoleń. Świadoma i odpowiedzialna turystyka to dla nas ważny temat. Dlatego też w naszej działalności kierujemy się określonymi zasadami.
Pasja i misja Pilotów
Pilotów naszych egzotycznych wycieczek łączy profesjonalne podejście do podróży, dbanie o środowisko, odpowiedzialne podróżowanie oraz  zaszczepianie w świadomości naszych klientów idei odpowiedzialnej i świadomej turystyki.
Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami
Podczas naszych wypraw korzystamy z lokalnych, często rodzinnych hoteli, jemy posiłki w lokalnych restauracjach, współpracujemy bezpośrednio z lokalnymi przewodnikami, korzystamy z transportu wynajmowanego bezpośrednio w lokalnych firmach. Takie działania pozwalają wspierać miejscową gospodarkę, a nie międzynarodowe koncerny.
Zwierzęta w naturalnym środowisku
W naszych programach zwierzęta pokazujemy w ich naturalnym środowisku – m.in. podczas oferowanej przez nasze biuro wycieczki do Kenii możesz podziwiać wielkie migracje zwierząt kopytnych – antylop gnu i zebr. Jednocześnie unikamy miejsc, gdzie zwierzęta są traktowane w charakterze atrakcji turystycznej. Istnieje możliwość opcjonalnej wizyty w takim miejscu – to decyzja klienta. Nasi piloci udzielają informacji, jak w danym miejscu traktuje się zwierzęta.
Odpowiedzialne podróżowanie

Podróżując trzeba mieć świadomość, jak to wpływa na otaczającą nas rzeczywistość, kulturę, ludzi, środowisko. Dlatego warto analizować nasze zachowania i ich konsekwencje.