Dariusz Wiejaczka

Pilot 012 1 300x203 - Dariusz WiejaczkaZ wykształcenia Biolog i Geograf. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z zamiłowania podróżnik i fotograf.
Organizator wystaw fotograficznych i prelekcji. Udało mu się zwiedzić prawie 100 krajów na 7.kontynentach i nieustannie planuje nowe wyprawy. Najczęściej pilotuje wyprawy do obu Ameryk, Australii i Azji, ale zdarzają się wypady do rzadziej odwiedzanych miejsc jak Mali, Paragwaj, Belize lub Samoa.
Na liście jego ulubionych krajów są: Indie, Laos, Filipiny Indonezja, Peru, Birma, Boliwia, Kolumbia, Ekwador i Nowa Zelandia. Na co dzień entuzjasta muzyki gitarowej, białej broni, futurologii oraz ptaków i gadów. Zajmuje się ekologią i ewolucjonizmem. Każdą wolną chwilę poświęca komponowaniu muzyki, pochłanianiu książek i filmów. W podróżowaniu szuka rzadko uczęszczanych tras, niezwykłych zwyczajów, wierzeń i obrzędów którymi chętnie dzieli się na swoim blogu z czytelnikami (dookolanieznanego.blogspot.com). W przyszłości chciałby opłynąć kulę ziemską jachtem, przelecieć nad Afryką na paralotni i przejechać wszystkie kontynenty od oceanu do oceanu samochodem.