fbpx
google maps

Dlaczego warto z nami podróżować?

Dlaczego warto podróżować z Łachmański Travel?

Oferta egzotycznych wycieczek biura podróży Łachmański Travel jest skierowana do wszystkich osób, które pragną dogłębnie poznać dany rejon. Podczas wyprawy na Madagaskar, Islandię czy do USA zobaczysz nie tylko kulturowe zabytki tych wspaniałych miejsc. Doświadczysz również bogactwa miejscowej fauny i flory. Ponadto dzięki nam będziesz mógł „zanurzyć się” w lokalnym kolorycie pełnym rozmaitych zapachów, smaków i zwyczajów. Będziesz mógł nacieszyć się nimi na tyle długo, że pewna część odwiedzanego miejsca pozostanie z Tobą nawet długi czas po powrocie. Przeczytaj, dlaczego warto z nami podróżować.

Wycieczki w małych grupach

Ideą naszego biura podróży są wycieczki w małych grupach. Zależy nam, aby wyjazd z nami nie był zwykłą podróżą z anonimową grupą. Chcemy, aby stanowiły one ekscytujące, pełne przygód wyprawy z ludźmi o tym samym światopoglądzie, pełnych pasji do życia. Dlatego nasze wyjazdy zwykle są realizowane w niewielkich grupach liczących od 6 do 12 podróżników.

Rozwiązanie z kameralnymi grupami daje więcej czasu na zwiedzanie, głębsze delektowanie się pięknem odwiedzanych miejsc, a także zaprzyjaźnienie się z lokalnymi mieszkańcami. Jest to również możliwość dostosowania przez pilota tempa realizacji programu do poszczególnych podróżników w taki sposób, aby spełnić ich oczekiwania. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz czas spędzony w danym miejscu.

Wyjazdy tematyczne

Wszystkie nasze programy przygotowujemy w taki sposób, aby nie stanowiły one jedynie typowego oglądania zabytków i przyrody. Zależy nam, aby uczestnicy mieli szanse wzięcia udziału w prawdziwych spektaklach, które corocznie mają miejsce w świecie miejscowej fauny. Świetnym przykładem są Wielkie Migracje Zwierząt, które obejrzysz z nami w wielu miejscach na świecie, np. w Tanzanii.

Wśród pozostałych wyjazdów tematycznych posiadamy:

  • Festiwale i święta – świat jest niesamowicie barwny i zróżnicowany, zarówno pod względem kulturowym, etnicznym, jak i religijnym. Odwiedzając obce kraje i zwiedzając kolejne zabytki z listy, można łatwo pominąć tę różnorodność lub dostrzec ją jedynie powierzchownie. Nie ma lepszego sposobu, by wszystkimi zmysłami doświadczyć unikalnej atmosfery odwiedzanych miejsc i móc zagłębić się w kulturze miejscowej ludności, niż uczestnictwo w lokalnych świętach i festiwalach.
  • Kuchnia i wino – to nie lada gratka dla miłośników dobrego smaku. Każda kuchnia ma swoje sekrety i wymaga znajomości określonego warsztatu. Ponadto oferuje unikalną kompozycję składników, które oddziałują na wszystkie zmysły. Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy – i tak naprawdę to, co jemy, stanowi obraz danej odrębności kulturowej. Możliwość degustowania wina i lokalnych potraw to doskonała okazja, by poznać od kuchni kraje, które stanowią kulinarne inspiracje.
  • Egzotyczne wyprawy dalekie i bliskie.

Indywidualne podejście do Klienta

Nasza firma od początku działalności stawia nacisk na wysoką jakość obsługi oraz indywidualne podejście do Klientów. Uważamy, że każdy Klient jest wyjątkowy. Dlatego każdemu poświęcamy dużo czasu i wkładamy wiele wysiłku, aby nasza propozycja spełniała wszelkie Twoje oczekiwania. Podczas naszych podróży każdy z Uczestników może realizować indywidualne potrzeby, przedstawić własną propozycję programu fakultatywnego, jak również spędzenia wolnego czasu. Elastyczne podejście do planu dnia pozwala zrealizować oczekiwania każdego Uczestnika.

Zawsze dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych Klientów!

Opieka pilota

Dla naszych pilotów nie ma tajemnic! Ponieważ sami sumiennie sprawdzili prowadzone przez siebie trasy, podczas wyjazdu nic nie może ich zaskoczyć. Służą pomocą, wiedzą oraz swoim ogromnym doświadczeniem w trakcie trwania całej wyprawy. Ponadto chętnie pomagają w realizacji nadprogramowych życzeń i dodatkowych atrakcji oraz rzetelnie doradzają, które miejsca są godne odwiedzenia.

Propozycje „uszyte na miarę”

Możemy zrealizować każdy pomysł. Tworzymy wyjazdy na zamówienie, dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje naszych Podróżników oraz na korekty dotyczące naszych stałych propozycji. Takie rozwiązanie ma wpływ na cenę wyjazdu. Ty określasz budżet, a my szukamy rozwiązań dostosowanych do Twoich możliwości. Chętnie „uszyjemy na miarę” podróż dla Ciebie w dowolne miejsce na świecie. Twoją prawdziwą podróż marzeń dostosowaną do Twoich oczekiwań. Takie rozwiązanie pozwala na pełną swobodę podróżowania.

Zakwaterowanie

W zależności od charakteru, specyfiki oraz kierunku wyprawy, najczęściej korzystamy z lokalnych hoteli, które często prowadzone są przez miejscowe rodziny. Wszystkie pokoje są z łazienkami. Podczas wyjazdów tematycznych związanych z odkrywaniem natury korzystamy z najlepszej dostępnej bazy noclegowej (np. jurty w Mongolii, hamaki w kolumbijskiej Amazonii, ecolodge w brazylijskim Pantanal). Szczegółowe informacje dotyczące noclegów są zamieszczone w każdym programie.

Transport podczas wyjazdu

Rodzaj transportu jest uzależniony od typu podróży. Są programy, w których konieczne jest skorzystanie z prywatnego środka transportu przeznaczonego jedynie dla danej grupy. Jest to podyktowane optymalnym sposobem zwiedzania, a także maksymalnym wykorzystaniem czasu. Korzystamy wówczas z lokalnego biura, które zabezpiecza to świadczenie. Dotyczy to np. Kenii czy Tanzanii.

Podczas wycieczek do USA czy Nowej Zelandii korzystamy z prywatnego minibusu lub wynajętego samochodu.

W naszej ofercie są również wyprawy, podczas których podróżujemy lokalnymi środkami transportu takimi, jak pociągi, autobusy rejsowe, promy czy metro. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty oraz daje możliwość posmakowania lokalnego kolorytu, a także poznania sposobu życia mieszkańców. Nocne przejazdy odbywają się pociągami z wagonami sypialnymi lub autokarami z klimatyzacją.

Szczegółowe informacje dotyczące transportu zamieszczone są w każdym programie.

Posiłki

Wyżywienie dla uczestników naszych wypraw jest z góry zamówione jedynie w punktach, w których jest to konieczne. Dotyczy to przede wszystkim miejsc, w których jest ograniczona dostępność restauracji lub tam, gdzie nie ma ich wcale (np. na pustyni lub w dżungli). Większość naszych programów daje podróżnikom możliwość korzystania z lokalnych miejsc. Nasi piloci zaproponują sprawdzone restauracje oraz bary z lokalną kuchnią. Dzięki temu zyskujesz dowolność decyzji, co masz ochotę zjeść i ile wydać na posiłek.

Wspólne świętowanie

Dla tych z Was, którzy podczas wyjazdu będą obchodzić swoje urodziny, przygotujemy specjalną niespodziankę. Ten wyjątkowy wieczór spędzisz w gronie podróżników – pasjonatów i z pewnością zapamiętasz go przez resztę życia!