GALAPAGOS – KOLUMBIA wycieczka niezwykła

GALAPAGOS – w odległości ok.1000 km. od lądu stałego znajdują się należące do Ekwadoru wyspy, na których zachowała się jedyna w swoim rodzaju archaiczna fauna – ponad 400 unikalnych gatunków zwierząt i roślin. W skład archipelagu wchodzi 13 większych wysp, 6 mniejszych oraz 40 maleńkich wysepek. Wyspy powstały z ognia i na początku nie były niczym innym jak sterylną górą lawy. Pierwszymi mieszkańcami tych rejonów były ptaki morskie, które w swoich piórach lub przewodzie pokarmowym przynosiły nasiona. Lwy morskie, foki i pingwiny są dobrymi pływakami i też wkrótce tu zawitały. Galapagos to raj dla botaników i wszystkich kochających przyrodę. Wyspy słyną z licznych endemitów – obszarów, na których żyją gatunki niewystępujące nigdzie indziej na świecie.

KOLUMBIA to kraj niezwykle urozmaicony, barwny i bogaty kulturowo. Mieszkańcy są niezwykle gościnni, uśmiechnięci i życzliwi. Bogactwo kultury ukształtowało się, z jednej strony, na bazie rdzennych tradycji indiańskich, z drugiej – pod napływem hiszpańskich kolonizatorów. Kolonialny klimat szczególnie odczuwalny jest w takich miejscach jak Cartagena, czy dzielnica Bogoty – Candelaria. Na prowincji sielskie życie tworzą krajobrazy tropikalnych, cytrusowych ogrodów i barwnych kolibrów przelatujących tuż ponad głowami. Kolumbia słynie także z produkcji kawy. Przebywając w prawdziwej hacjendzie, na jednej z plantacji, będzie szansa, by dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie uprawy kawowca, zbiorów nasion, a następnie dalszych procesów obróbki kawy. Kolumbijską przygodę dopełni pobyt nad rzeką Caño Cristales, która często określana jest mianem „najpiękniejszej rzeki świata”, i która, w okresie zakwitu glonów, zachwyca paletą kolorów: odcieniami żółtego, zielonego, błękitu, czerwieni i szarości – wrażenie jest niesamowite!

GALAPAGOS – KOLUMBIA wycieczka da prawdziwych Globtroterów!

Więcej zdjęć z naszej wycieczki na Galapagos znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!


 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Perfekcyjna Kolumbia”


Chciałbym Panu serdecznie podziękować i jednocześnie pogratulować organizacji wyjazdu do Kolumbii.

Cała wyprawa (logistyka, realizacja programu, jego atrakcje a przede wszystkim opieka pilotki – p. Kingi były perfekcyjne). Pomimo, że relatywnie bardzo wiele razy uczestniczyłem w podobnych wyjazdach,to tym razem zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Dziękuję serdecznie i mam nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będę miał przyjemność uczestniczyć w organizowanych przez Pana wycieczkach.


Pozdrawiam,

Roman / KOLUMBIA

„Zachwalam i polecam bardzo – Kolumbię oraz Łachmański Travel”


Dziękuje za wspaniałą organizację wyjazdu typu incentive – właśnie do tego niezwykłego kraju jakim jest Kolumbia. Było znakomicie. Zachwalam i polecam bardzo – Kolumbie oraz Łachmański Travel, które zorganizowało nam ten wyjazd. Pięć gwiazdek ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️


Pozdrawiam,

Renata / KOLUMBIA 2019