Jezioro Bajkał i skarby Mongolii

Mongolia – niezwykłe królestwo Czyngis-chana

Mongolia to olbrzymie przestrzenie, mekka dla miłośników koni i nieskrępowanej wolności oraz żywej, namacalnej historii. Podczas wycieczki do Mongolii ukojenie znajdzie każdy, kto jest spragniony ciszy i oderwania się od codzienności.

Mongolia daje możliwość zetknięcia się z prawie nietkniętym przez współczesność stylem życia. Dlaczego? Dlatego, że tutaj czas się zatrzymał… Dlatego też przyjeżdżając z Europy na wycieczki do Mongolii, oprócz odległości, pokonujesz także czas. Przenosisz się o całe stulecia w przeszłość, mogąc na miejscu zobaczyć na własne oczy świat i ludzi – takich, jakimi byli przed kilkuset laty.

Ponadto Pustynia Gobi to jedna z największych i najbardziej spektakularnych atrakcji turystycznych Mongolii. Urozmaicony krajobraz z górami, stepami i malowniczymi wydmami przyciąga amatorów prawdziwej przygody. Po drodze można spotkać wielbłądy i osady gościnnych nomadów, a nad głową zobaczyć szybującego sępa i orła stepowego. Wyprawy na Pustynię Gobi organizował amerykański odkrywca i paleontolog Roy Chapman Andrews. Jako pierwszy na świecie odkrył tutaj jaja dinozaura. Postać amerykańskiego badacza była pierwowzorem dla postaci filmowego Indiany Jonesa.

Jezioro Bajkał – poznaj perłę Syberii

Bajkał to jezioro w Azji, położone na Syberii. Po pierwsze jest ono najgłębszym jeziorem na świecie (największa głębia 1637 metrów – znajduje się w jego środkowej części, niedaleko wyspy Olchon). Po drugie jezioro Bajkał pod względem powierzchni jest drugim jeziorem w Azji i ósmym na świecie. Długość Bajkału wynosi 664,6 km., a maksymalna szerokość 88,6 km. Co daje łączną powierzchnię 31471 km2. Dlatego też nie ma jeziora które dorównałoby mu w objętości wód. Szacuje się, że w Bajkale znajduje się ok. 23 000 km3 wody (to tyle co w Morzu Bałtyckim). Stanowi to około 20% zasobów słodkiej wody pitnej, zgromadzonych w jeziorach na Ziemi.

Wycieczka Jezioro Bajkał i skarby Mongolii to część naszej azjatyckiej oferty. Dla osób, które od bezkresnych stepów wolą tętniące życiem aglomeracje proponujemy wycieczki do Chin. Cokolwiek wybierzesz, możesz być pewien, że podróż z Łachmański Travel będzie wyprawą Twoich marzeń!