Korfu wycieczka

Wyspa Korfu, która znana jest jako „muzyczny ogród Grecji” to najbardziej zielona spośród wszystkich wysp Hellady. Niezliczone gaje drzew oliwnych w połączeniu z górzystymi terenami i morzem we wszystkich odcieniach błękitu, tworzy niezapomniany krajobraz. Ślady bogatej historii wyspy widoczne są wszędzie. Spacerując po Starym Mieści Korfu można poczuć się bardziej we Włoszech niż w typowej Grecji. Korfu wycieczka czeka!

Architektura miasta Korfu to przede wszystkim budowle stawiane przez Wenecjan, którzy władali wyspami Jońskimi przez ponad 400 lat. Dziedzictwem Włochów jest także muzyka, na wyspie funkcjonuje wiele szkół i związków muzycznych, a także orkiestry filharmoniczne. Orkiestry te często dają popis podczas lokalnych świąt.

Ponadto najbardziej widowiskowe święto na Korfu to Wielkanoc (z gr Pascha), która jest najważniejszym świętem obchodzonym przez katolików jak i prawosławnych. Na wyspie w okresie Wielkiego Tygodnia odbywają się liczne kolorowe procesje i pochody, którym towarzyszy muzyka i śpiewy, a to wszystko pod opieką słynnego Św. Spirydona – patrona Korfu, którego relikwie wynoszone są przy okazji święta. Atmosfery dopełnia wiosenne słońce i zwyczaj zrzucania przez mieszkańców pomalowanych na czerwono waz z balkonów starówki. Wazy te z hukiem roztrzaskują się o chodnik jako symbol Zmartwychwstania. Wybierając się na Korfu w tym czasie warto poznać jak pięknie obchodzi się Paschę w innych zakątkach wyspy.

Magda i Tomek / Grupa Norwegia 2017 – 2018

Więcej Naszych wycieczek do Europy znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!