8 dni LITWA – ŁOTWA - ESTONIA
LITWA – ŁOTWA - ESTONIA

LITWA – ŁOTWA - ESTONIA

LITWA – ŁOTWA – ESTONIA

Największe atrakcje:

 • Stare Miasto w Rydze (UNESCO)
 • Muzeum Bursztynu w Połądze
 • Bajkowy Pałac w Rundāle
 • Stare Miasto w Talinie (UNESCO)
 • Troki – zamek na wyspie
 • Stare Miasto w Wilnie (UNESCO)
 • Kowno i Kłajpeda – litewskie perełki

Ponadto amatorom podróżowania po Europie oferujemy również inne wycieczki do Europy Islandia czy Norwegia są równie pasjonujące. Zorganizuj swoje wakacje z Łachmański Travel i odkrywaj skarby naszego kontynentu.

Zbiórka uczestników o godz. 07:45, odjazd z Warszawy o godz. 08:00. Przejazd w kierunku Kowna. Po drodze krótkie postoje oraz przerwa na lunch (płatny indywidualnie przez uczestników). Przyjazd do Kowna, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i nocleg.
Zwiedzanie miasta: XVI-wieczny ratusz zbudowany w stylu gotyckim z 53-metrową, białą wieżą, kościół Witolda z XVI wieku, katedra oraz zabudowa wokół rynku. Po południu przejazd do Kłajpedy położonej nad Morzem Bałtyckim. Spacer po mieście i nocleg.
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Bursztynu w Połądze. Znajdziemy tu jeden z największych bursztynów w całej Europie. Przejazd w kierunku Łotwy. Na trasie postój w okolicach Szawle na Górze Krzyży. Miejsce to należy do najchętniej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w całej Litwie. Tego dnia zobaczymy także bajkowy Pałac w Rundāle. Spacer po ogrodzie oraz zwiedzanie wnętrza pałacu. Przejazd w kierunku Rygi i nocleg.
Zwiedzanie Rygi: Zamek Kawalerów Mieczowych – oficjalna rezydencja prezydenta Łotwy, zespół średniowiecznych kamieniczek ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Sejm, Parlament, Brama Szwedzka, Prochownia, Mury Obronne. Przejazd w kierunku Talina i nocleg.
Całodzienne zwiedzanie Tallina: zatoka, Muzeum Sztuki Kardiorg, Pałac Prezydenta, Klasztor Pirita, Wielka Brama Morska, Gruba Małgorzata, kościół św. Olafa, Dom Bractwa Czarnogłowych, Dom Wielkiej Gildii, kościół św. Ducha, katedra Aleksandra Newskiego, katedra św. Marii Dziewicy.
Przejazd w kierunku Wilna. Po drodze przejazd przez tzw. "Szwajcarię Łotewską". Zwiedzimy bajkowy Zamek w Turaidzie oraz Jaskinię Gutmana – największą naturalną grotę w krajach nadbałtyckich. Przejazd do Wilna i nocleg.
Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: kościół św. Piotra i Pawła, katedra Św. Stanisława, Nowy arsenał oraz ruiny XVI - wiecznego kościoła Św. Anny i Barbary, ul. Barbary Radziwiłłówny, kościół Bernardynów, kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej, pomnik Adama Mickiewicza. Po południu przejazd do położonej w południowej części miasta dzielnicy Rossa, gdzie znajduje się założony przez Tymoteusza Raczyńskiego najpiękniejszy i najstarszy cmentarz w Wilnie. Tutaj pod płytą z napisem „Matka i serce syna’’ leży Maria Piłsudska i serce marszałka Piłsudskiego. Nocleg w hotelu w Wilnie.
Po śniadaniu przejazd do malowniczo położonego nad jeziorami, 20 km na zachód od Wilna, historycznego miasta Troki. Zwiedzanie jednej z głównych atrakcji turystycznych Litwy - siedziby książąt litewskich - zamku na wyspie . Zamek – zbudowany jako twierdza ochronna zajmuje całą wyspę – ok.1,8 ha. Otoczony jest ośmiometrowej długości murami obronnymi, które schodzą do samego jeziora. Po drugiej wojnie światowej został całkowicie odrestaurowany. Przejazd do Warszawy. Po drodze krótkie postoje oraz przerwa na lunch (płatny indywidualnie przez uczestników). Przyjazd do Warszawy ok. godz. 21:00.

Największe atrakcje:

 • Stare Miasto w Rydze (UNESCO)
 • Muzeum Bursztynu w Połądze
 • Bajkowy Pałac w Rundāle
 • Stare Miasto w Talinie (UNESCO)
 • Troki – zamek na wyspie
 • Stare Miasto w Wilnie (UNESCO)
 • Kowno i Kłajpeda – litewskie perełki
UWAGA - Kalkulacja dla grupy 08 osób płacących. Mniejsza ilość osób spowoduje zmianę ceny. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.