fbpx
google maps

Na co warto zwrócić uwagę wybierając pierwszą wycieczkę

Pierwsza zagraniczna podróż to nie lada wyzwanie, często przysparza sporego stresu. Pojawia się wiele pytań związanych z jej organizacją i samym przebiegiem.

Podróż samodzielna czy z biurem podróży?

Wyprawy, te małe i te duże, to czasem ogrom spraw do załatwienia, które mogą przyprawić o ból głowy tych, którzy nigdy nie podróżowali. Dlatego na pierwszą wycieczkę warto pojechać z biurem podróży, które zagwarantuje Ci bezpieczeństwo, zadba o organizację przewozu, zakwaterowania i posiada harmonogram atrakcji do zwiedzania. To praktyczne rozwiązanie dla każdego, komfortowe i niejednokrotnie o wiele tańsze, niż w przypadku samodzielnej podróży.

Gdzie się udać w pierwszą podróż?

Dobrym pomysłem na początek jest wybranie rejonów Europy. Marzysz o odwiedzeniu kraju Seana Connery’ego? Wycieczka do Szkocji będzie idealna. A może kraj Wikingów i podróż po Norwegii? Żaden problem! Taka podróż będzie szybsza, zajmie mniej czasu i zapewni mnóstwo atrakcji. Wielkanoc w Andaluzji, zorze polarne na Islandii, śródziemnomorski klimat Malty… Europa to ogromny wybór nietuzinkowych wypraw pełnych przygód.

Kiedy wyjechać?

Nasze biuro podróży oferuje wycieczki przez cały rok, dostosowując kierunki wyjazdów do najbardziej sprzyjających warunków klimatycznych i pojawiających się atrakcji turystycznych. Dzięki temu trafisz na aktualne, pełne ekscytujących przeżyć wydarzenia, np. islandzka zorza polarna w okresie zimowym.

Na jak długo pojechać?

Pierwsza wycieczka za granicę nie powinna przekraczać 7 do 10 dni, żeby nie przemęczać organizmu aklimatyzacją i nie poczuć się znużonym długim przebywaniem poza domem. W miarę dalszego podróżowania, a także coraz łatwiejszej aklimatyzacji w nowych miejscach, czas podróży będzie można wydłużać, ciesząc się intensywnością wyjazdów jeszcze bardziej.