Nasi piloci

Piloci egzotycznych wycieczek na 7 kontynentów – nasza Załoga

Żadna z organizowanych przez Łachmański Travel egzotycznych wycieczek nie może obejść się bez pracujących w naszych szeregach, profesjonalnych pilotów. Są to pełni pasji i zaangażowania w swój zawód ludzie, którzy zwiedzili i dokładnie poznali zdecydowaną większość krajów na wszystkich siedmiu kontynentach. Ich praktyczne doświadczenie, bogate wykształcenie, a także ciekawy sposób przekazywania zdobytej wiedzy sprawiają, że oferowane przez nasze biuro wycieczki do Indii, Birmy, Kolumbii, czy Tybetu okażą się nie tylko ucztą dla zmysłów, ale i dla umysłu. Przeczytaj krótkie biografie naszych pilotów – mamy nadzieję, że zachęci to Państwa do skorzystania z usług naszego biura.

Dariusz Wiejaczka


Z wykształcenia Biolog i Geograf. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z zamiłowania podróżnik i fotograf.
Organizator wystaw fotograficznych i prelekcji. Udało mu się zwiedzić prawie 100 krajów na 6.kontynentach i nieustannie planuje nowe wyprawy. Najczęściej pilotuje wyprawy do obu Ameryk, Australii i Azji, ale zdarzają się wypady do rzadziej odwiedzanych miejsc jak Mali, Paragwaj, Belize lub Samoa.
Na liście jego ulubionych krajów są: Indie, Laos, Filipiny Indonezja, Peru, Birma, Boliwia, Kolumbia, Ekwador i Nowa Zelandia. Na co dzień entuzjasta muzyki gitarowej, białej broni, futurologii oraz ptaków i gadów. Zajmuje się ekologią i ewolucjonizmem. Każdą wolną chwilę poświęca komponowaniu muzyki, pochłanianiu książek i filmów. W podróżowaniu szuka rzadko uczęszczanych tras, niezwykłych zwyczajów, wierzeń i obrzędów którymi chętnie dzieli się na swoim blogu z czytelnikami (dookolanieznanego.blogspot.com). W przyszłości chciałby opłynąć kulę ziemską jachtem, przelecieć nad Afryką na paralotni i przejechać wszystkie kontynenty od oceanu do oceanu samochodem.

Albert Kwiatkowski


Archeolog i iranista, tłumacz literatury perskiej. Stworzył i redaguje najlepszy polski portal o kulturze Iranu i literaturze perskiej (http://literaturaperska.com), współprowadzi tradycyjny turecki teatr cieni (http://teatrka.com), zajmuje się sztuką opowiadania, współpracując z najstarszą w Polsce grupą opowiadaczy – Stowarzyszeniem Grupa Studnia O. Orientem zajmuje się od blisko dwudziestu lat. W Azji spędził blisko cztery lata, w tym półtora roku w Iranie.

Dawid Diduszko


Przygodę z pilotowaniem wycieczek rozpoczął w 2006 roku od wyprawy na Syberię. Obecnie najczęściej pilotuj wyprawy do Ameryki Południowej i Środkowej. Najlepiej czuje się w Krajach Ameryki Łacińskiej, w szczególności w rejonach ciekawych przyrodniczo, jak Amazonia, Patagonia czy Kostaryka. Poza Ameryką południową pilotuje grupy do Azji południowo-wschodniej, na Syberię i do Mongolii. Jednym z jego ulubionych krajów w Azji jest Iran, który uwielbia ze względu na gościnność mieszkańców tego kraju. Z wykształcenia jest biologiem i ekologiem. Interesują go drobne „potwory” żyjące w glebie jak roztocza i drobne owady. Poza pracą w charakterze pilota najchętniej spędza czas z rodziną. Jego pasją są wycieczki rowerowe, piesze wędrówki po górach, nurkowanie i spływy kajakowe.

Filip Majkowski


Z wykształcenia anglista i tybetolog. Specjalizował się w zakresie klasycznego języka tybetańskiego oraz tybetańskiej literatury buddyjskiej i medycznej. Przez siedem lat uczył tego języka na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Po obronie doktoratu zajął się głównie przekładami. Od wielu lat jeździ do Indii, gdzie odwiedził większość dostępnych dla turystów miejsc, a na dłużej zatrzymał się w Dharamsali, stolicy Tybetańczyków na uchodźstwie i siedzibie JŚ Dalajlamy. Współpracuje też z JŚ Karmapą, drugim najważniejszym lamą tybetańskim, który przebywa na uchodźstwie w Indiach. Odbył wiele podróży do Tybetu i Nepalu i to są miejsca, do których najchętniej wraca.

Jacek Jakubowski


Absolwent wydziału geografii na UAM w Poznaniu. W ramach stypendium naukowego studiował również na Uniwersytecie Sieneńskim oraz w Genui. Pilotuje grupy biznesowo-motywacyjne w różne egzotyczne rejony globu. Największym sentymentem darzy Stany Zjednoczone, które przejechał wzdłuż i wszerz. Ostatnio coraz częściej eksploruje wysokie szerokości geograficzne szukając harmonii z przyrodą. W wolnych chwilach przeciera nowe trasy i zbiera materiały do prelekcji i artykułów. Maniakalnie interesuje się lotnictwem cywilnym, dlatego podróżując z Jackiem jakimkolwiek statkiem powietrznym można być pewnym solidnej dawki informacji na ten temat. Pasjonat nart i żeglarstwa.

Maciej Talarczyk


Geograf, nauczyciel, przewodnik górski i praski, instruktor narciarstwa. Od wielu lat – pilot wycieczek. Zorganizował wiele wypraw, prowadził szkolenia dla pilotów, prywatnie i zawodowo przejechał Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz. A dodatkowo – jest wielbicielem Azji południowo-wschodniej. Stara się wsłuchać w życzenia Klientów i odkrywać magię poznawanych miejsc. Więcej informacji o Maćku znajdziecie na jego stronie – www.izerskiswiat.pl.