13 dni PAKISTAN
PAKISTAN - północ i południe

Wycieczki do Pakistanu

Pakistan i niezwykłe zabytki UNESCO

Zwiedź Północ i Południe Pakistanu i odkryj prawdziwe skarby UNESCO, które skrywa ten niezwykły kraj.

Największe atrakcje wyprawy:

 • Mohenjo-Daro (UNESCO) – największe miasto cywilizacji Indusów
 • Historyczne miasto Thatta (UNESCO)
 • Grobowce Chaukundi – misterne rzeźby z piaskowca
 • Uchh Sharif – starożytne miasto Aleksandra Wielkiego
 • Fort Derawar – świątynia położona na samym środku pustynii
 • Fort Shahi Qila (UNESCO) i i ogrody Shalimar (UNESCO)
 • Taxili – jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Azji

Nasza wycieczka do Pakistanu to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!

Pakistan wycieczka czeka!

Więcej Naszych wycieczek do Azji znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

 

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie (możliwość dolotu z lotnisk krajowych), odprawa bagażowa i paszportowa, odlot samolotem rejsowym do Islamabadu.
Przylot do Islamabadu, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, czas wolny na odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie Islamabadu, w tym Pakistan Monument Center, Faisal Mosque, wioskę Saidpur (starożytna wioska Islamabad) i punkt widokowy Daman-E-Koh. Kolacja i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu wyjazd do Taxili (UNESCO) – jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Azji. W starożytności miejsce to było ważnym buddyjskim ośrodkiem. Początki miasta sięgają V wieku p.n.e. Następnie wizyta przy buddyjskim kompleksie Takht-i-Bhai (UNESCO). Powrót do Islamabadu, kolacja i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu wyjazd do Lahore. Po drodze wizyta w imponującym forcie Rohtas (UNESCO), Fort stanowi wyjątkowy przykład islamskiej architektury. Obiad i kontynuacja podróży do Lahore, stolicy Pendżabu.
Po śniadaniu zwiedzanie Lahore: fort Shahi Qila (UNESCO) oraz wizyta w majestatycznym Cesarskim Meczecie w Badshahi, zbudowanym w 1671 roku. Meczet ten jest jednym z największych meczetów na świecie. Na jego dziedzińcu znajduje się grób Sir Allama Mohammad Iqbal, poety i filozofa uznanego za „duchowego ojca” Pakistanu. Tego dnia odwiedzimy także wspaniały grobowiec cesarza Jehangira i ogrody Shalimar (UNESCO). Kolacja i nocleg w Lahore.
Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Lahore, największe i najbogatsze muzeum w całym kraju. Muzeum Lahore jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych i cenionych muzeów w Pakistanie. Następnie przejazd do Harappa i zwiedzanie starożytnej osady pochodzącej z drugiej połowy III tysiąclecia p.n.e. Po południu przejazd do Multan. Kolacja i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu wyjazd do Rahim Yar Khan. Po drodze wizyta w Uchh Sharif, starożytnym mieście, które prawdopodobnie zostało założone w 325 roku p.n.e. przez Aleksandra Wielkiego. Następnie zobaczymy majestatyczny fort Derawar. Ta niezwykła świątynia położona jest w samym środku pustyni i pochodzi z IX wieku. Przyjazd do Rahim Yar Khan, kolacja i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu przejazd do Larkany, czwartego co do wielkości miasta w prowincji Sindh, znanego jako „Eden of Sindh”. Okoliczne obszary Larkany obejmują Shikarpur, Sukkur, Kanał Ghar i wiele stanowisk archeologicznych, takich jak Mohenjo-Daro. Kolacja i nocleg w Larkana.
Po śniadaniu wyjazd do Mohenjo-Daro (UNESCO), największego miasta cywilizacji Indusów, zbudowanego prawie pięć tysięcy lat temu. W skład kompleksu wchodzą: wielka łaźnia, dom wodza, spichlerz czy chociażby tzw. „dom zgromadzeń” o powierzchni 900 m2. Kolacja i nocleg w Larkana.
Po śniadaniu przejazd do Hyderabad. Po drodze wizyta w forcie Kot Diji, zbudowanym na skraju pustyni Thar pod koniec XVIII wieku. Następnie wizyta w Sanktuarium Darbar Usman Marvandi Lal Shahbaz Qalandar. Jest to sanktuarium sufickie poświęcone XIII-wiecznemu islamskiemu mistykowi. Sanktuarium to jest jednym z najważniejszych świętych miejsc islamu. Kolacja i nocleg w Hyderabad.
Po śniadaniu wyjazd do Karaczi. Po drodze odwiedzimy historyczne miasto Thatta (UNESCO) i wspaniały meczet Shah Jahan, zbudowany XVII wieku. Następnie odwiedzimy grobowce Chaukundi, charakteryzującą się misternymi rzeźbami z piaskowca. Przyjazd do Karaczi, kolacja i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu zwiedzanie Karaczi: wizyta w Muzeum Narodowym Pakistanu, gdzie znajdziemy jedne z najpiękniejszych artefaktów przypisanych cywilizacji doliny Indusu, mauzoleum Quaid-i-Azama, mauzoleum założyciela Pakistanu - Muhammada Ali Jinnaha. Późnym wieczorem transfer na lotnisko i przelot to Warszawy.
Przylot do Warszawy.

PAKISTAN – Obywatele polscy objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę można uzyskać w Ambasadzie Pakistanu w Warszawie. Minimalny okres ważności paszportu musi odpowiadać okresowi ważności wizy.

 

 • Mohenjo-Daro (UNESCO) – największe miasto cywilizacji Indusów
 • Historyczne miasto Thatta (UNESCO)
 • Grobowce Chaukundi – misterne rzeźby z piaskowca
 • Uchh Sharif – starożytne miasto Aleksandra Wielkiego
 • Fort Derawar – świątynia położona na samym środku pustynii
 • Fort Shahi Qila (UNESCO) i i ogrody Shalimar (UNESCO)
 • Taxili – jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Azji
Kalkulacja dla grupy min. 10 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.