fbpx
google maps

Perły Jedwabnego Szlaku

Dziś zabieramy Was w podróż pełną tajemnic i piękna, wzdłuż legendarnej trasy znanej jako Jedwabny Szlak. Czy wiecie, że właśnie w Uzbekistanie tkwią najcenniejsze perły tego historycznego szlaku?

Chiwa – Miasto Tysiąca i Jednej Nocy

Chiwa to miejsce, które oczaruje Was swoją mistyczną atmosferą i dumną historią. Wędrując przez wąskie uliczki Starego Miasta, poczujecie się jak w krainie z tysiąca i jednej nocy. Starożytne medresy, meczety i mauzolea przykuwają wzrok swoją architekturą i zdobieniami. Nie możecie również przegapić twierdzy Kunya Ark, która stanowiła centrum władzy w czasach imperium Chorezmijskiego. Spacerując po Chiwie, którego wygląd zapiera dech w piersiach, możecie podziwiać bogactwo zdobień i kunszt rękodzielniczy tamtej epoki. Chiwa to miejsce, gdzie historia i legendy splatają się w jedną niepowtarzalną opowieść.

Samarkanda – Klejnot Azji Środkowej

Samarkanda to prawdziwy klejnot Azji Środkowej, który zachwyca swoimi monumentalnymi budowlami i barwną historią. Główną atrakcją miasta jest kompleks Registan, który wznosi się wśród miejskiego zgiełku. Jego trzy medresy – Ulugbek, Szir-Dor i Tilla-Kari – są prawdziwymi arcydziełami architektury islamskiej. Podziwiając ich piękno i majestatyczne proporcje, można poczuć ducha dawnych czasów. Kolejnym niezwykłym miejscem jest grobowiec Tamerlana – Gur-Emir, gdzie spoczywa jeden z najpotężniejszych władców Azji Środkowej. Jego wnętrze jest zdobione wysadzanymi złotem mozaikami, które przywołują blask dawnej potęgi. Dlatego dołączcie do naszej wycieczki po Azji Środkowej i odkryjcie te ukryte skarby!

Buchara – Złota Perła Azji Środkowej na Jedwabnym Szlaku

Buchara to miejsce, gdzie czas stanął w miejscu, a każdy zakamarek kipi historią i kulturą. Już na pierwszy rzut oka można zachwycić się kompleksem Poi-Kalyan, który stanowi serce miasta. Wznoszący się nad okolicą minaret Kalyan, nazywany również „wieżą śmierci”, góruje nad miastem i zapewnia niesamowite i niepowtarzalne widoki. W pobliżu znajduje się także Wielki Meczet Kalyan oraz Medresa Mir-i Arab, które przyciągają swoją architekturą i mistycznym klimatem. Buchara to także miasto, w którym można znaleźć prawdziwe skarby rzemiosła artystycznego. Wędrując przez lokalne bazarowe uliczki, można odkryć unikalne wyroby rękodzielnicze, takie jak ręcznie tkane dywany, kolorowe tkaniny, ceramikę i biżuterię.

Przygotujcie się więc na odkrywanie magicznych zakątków i niezapomnianych chwil, które z pewnością zapadną w Waszej pamięci na zawsze.