fbpx
google maps

Podróże do Afryki – 3 kraje, które warto odwiedzić

Podróż do Afryki to niewątpliwie ekscytujące doświadczenie i ogrom wrażeń, spotkań z odmienną kulturą, a przede wszystkim odmiennym klimatem oraz różnorodnością przyrody. Jakie kierunki wycieczek warto obrać?

Rajski Madagaskar

Pachnąca wanilią wyspa-raj z białymi plażami, błękitną wodą, 1000 gatunków orchidei i potężnymi baobabami. Wycieczka na Madagaskar to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie różnorodność i zachwycające piękno endemicznej, unikalnej przyrody, w której 90% gatunków zwierząt i roślin nie występuje nigdzie indziej. Wyspę zamieszkuje ponad 100 gatunków lemurów, stąd pochodzi też 70% znanych gatunków kameleonów. Choć kraj jest słabo rozwinięty, nie brakuje mu piękna kulturowego i niesamowitych tradycji lokalnych społeczności.

Kenia dzikich zwierząt

Dla wielu miłośników historii Kenia to kolebka ludzkości, mistyczne połączenie dzikości i pierwotnego instynktu przetrwania z nowoczesnością. Pełna parków narodowych i rezerwatów przyrody, zapewniających ekscytujące wyjazdy na safari, umożliwi Ci obserwację lwów, żyraf, słoni, hipopotamów, zebr czy antylop w ich naturalnym środowisku. W tym niezwykłym kraju granice między pierwotną naturą a współczesnością zacierają się, tworząc wyjątkowe połączenie dwóch światów.

Nieograniczona Namibia

Bezkresne horyzonty, surowe krajobrazy i nieokiełznana dzika przyroda – Namibia to przyjemny klimat, rzadkie piękno przyrody, a także niewielkie zaludnienie, sprzyjające nieskrępowanej eksploracji. Choć pustynia Namib liczy sobie 80 mln lat, a rezerwaty zasiedlone przez dzikie zwierzęta uważa się za jedne z najpiękniejszych, to miasta kuszą nowoczesnością i dostosowaniem się do wymogów turystycznych. Namibia to kraj bez tłumu turystów i z niskim zaludnieniem, za to z tysiącem atrakcji dla każdego miłośnika podróży.