Rejs po Galapagos + Ekwador

Ekwador – to kraj, którego wyżynno-górzyste wnętrze przecina „Panamericana”, nazywana najpiękniejszą drogą świata, biegnącą zachodnim wybrzeżem Ameryki Południowej. Kiedy Hiszpanie podbili Ekwador w XVI w., kraj ten od dziesięcioleci był częścią Królestwa Inków. Żyje to osiemnaście procent wszystkich ziemskich ptaków i pochodzi stąd osiem procent wszystkich gatunków zwierząt oraz dziesięć procent gatunków roślin. Rejs po Galapagos + Ekwador czeka!

Ekwador jest ojczyzną tysiąca sześciuset czterdziestu gatunków ptaków, ponad miliona gatunków owadów, w tym około czterech i pół tysiąca odmian motyli, ponad siedmiuset gatunków gadów i płazów, ponad dwustu pięćdziesięciu gatunków ssaków, około dwudziestu pięciu tysięcy odmian drzew i ponadto trzech tysięcy rodzajów storczyków

Galapagos – w odległości ok.1000 km. od lądu stałego znajdują się należące do Ekwadoru wyspy, na których zachowała się jedyna w swoim rodzaju archaiczna fauna – ponad 400 unikalnych gatunków zwierząt i roślin. W skład archipelagu wchodzi 13 większych wysp, 6 mniejszych oraz 40 maleńkich wysepek. Ponadto wyspy powstały z ognia i na początku nie były niczym innym jak sterylną górą lawy. Pierwszymi mieszkańcami tych rejonów były ptaki morskie, które w swoich piórach lub przewodzie pokarmowym przynosiły nasiona. Lwy morskie, foki i pingwiny są dobrymi pływakami i też wkrótce tu zawitały. Galapagos to raj dla botaników i wszystkich kochających przyrodę. Wyspy słyną z licznych endemitów – obszarów, na których żyją gatunki niewystępujące nigdzie indziej na świecie. Rejs po Galapagos + Ekwador czeka!

JACHT ARCHIPEL II

Archipel II to kameralny, przestronny i wygodny, 16-osobowy katamaran. Do dyspozycji uczestników rejsu są przestronne, dwuosobowe kabiny z klimatyzacją, oknem i prywatną łazienką. Na pokładzie jachtu znajdziemy również jadalnię, bar, przestronny salon z TV, sejf i panoramiczny taras na dachu z miejscami do siedzenia. Konstrukcja katamaranu pozwala zmniejszyć odczucie fal na morzu. Podróż umili Państwu 8-osobowa załoga jachtu: anglojęzyczny przewodnik, kapitan, szef kuchni, zastępca szefa kuchni, inżynier, marynarz, barman i żeglarz.

Zdjęcia katamaranu dostępne TUTAJ! Zapraszamy!

Ponadto więcej zdjęć z naszej wycieczki na Galapagos znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Nasza wycieczka Rejs po Galapagos + Ekwador to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!