Rejs po Galapagos + Ekwador

Ekwador – to kraj, którego wyżynno-górzyste wnętrze przecina „Panamericana”, nazywana najpiękniejszą drogą świata, biegnącą zachodnim wybrzeżem Ameryki Południowej. Kiedy Hiszpanie podbili Ekwador w XVI w., kraj ten od dziesięcioleci był częścią Królestwa Inków. Żyje to osiemnaście procent wszystkich ziemskich ptaków i pochodzi stąd osiem procent wszystkich gatunków zwierząt oraz dziesięć procent gatunków roślin. Rejs po Galapagos + Ekwador czeka!

Ekwador jest ojczyzną tysiąca sześciuset czterdziestu gatunków ptaków, ponad miliona gatunków owadów, w tym około czterech i pół tysiąca odmian motyli, ponad siedmiuset gatunków gadów i płazów, ponad dwustu pięćdziesięciu gatunków ssaków, około dwudziestu pięciu tysięcy odmian drzew i ponadto trzech tysięcy rodzajów storczyków

Galapagos – w odległości ok.1000 km. od lądu stałego znajdują się należące do Ekwadoru wyspy, na których zachowała się jedyna w swoim rodzaju archaiczna fauna – ponad 400 unikalnych gatunków zwierząt i roślin. W skład archipelagu wchodzi 13 większych wysp, 6 mniejszych oraz 40 maleńkich wysepek. Ponadto wyspy powstały z ognia i na początku nie były niczym innym jak sterylną górą lawy. Pierwszymi mieszkańcami tych rejonów były ptaki morskie, które w swoich piórach lub przewodzie pokarmowym przynosiły nasiona. Lwy morskie, foki i pingwiny są dobrymi pływakami i też wkrótce tu zawitały. Galapagos to raj dla botaników i wszystkich kochających przyrodę. Wyspy słyną z licznych endemitów – obszarów, na których żyją gatunki niewystępujące nigdzie indziej na świecie. Rejs po Galapagos + Ekwador czeka!

Jacht Treasure

To kameralny, 16-osobowy, wysokiej klasy katamaran z jacuzii na pokładzie. Do dyspozycji uczestników rejsu są przestronne, dwuosobowe kabiny z panoramicznymi balkonami i prywatną łazienką.

Podróż umili Państwu 9-osobowa załoga katamaranu: anglojęzyczny przewodnik, pierwszy oficer, szef kuchni, zastępca szefa kuchni, inżynier, asystent inżyniera, marynarz, barman i gospodyni.

Film pokazujący jacht:

https://www.youtube.com/watch?v=INDgJv9rzJE

Ponadto więcej zdjęć z naszej wycieczki na Galapagos znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Nasza wycieczka Rejs po Galapagos + Ekwador to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!