Romantyczny rejs po Wołdze – kanałami od Moskwy do Sankt Petersburga

Rosja – największy kraj na świecie, zajmujący znaczną część dwóch kontynentów, europejskiego i azjatyckiego, wzbudza w obcokrajowcach antagonistyczne uczucia: podziwu lub obawy. Co najważniejsze, nie daje się poznać inaczej niż od środka, czyli Stamtąd. Kto próbuje ją zrozumieć z oddalenia, czysto teoretycznie, jest skazany na niepowodzenie, stereotypy i sztampę – to tak, jakby poznawać towar z opisu na metce. Jak pisał K.I.Gałczyński „Wszędzie tam, gdzie brzoza i muzyka w kołach jadącego na jarmark wożą: „Aj dierbień, dierbień kaługa” śpiewa wóz i w słońce jedzie… gdzie wiewiórki są królewny, a królowie – niedźwiedzie; gdzie kobiety noszą pierś wysoko, a w oczach zmrużonych całą słodycz świata, gdzie na wędrowca czeka wieczorem herbata i mały dom, i sen, i brzęk talerza, i głupie, rzeźbione drzwi, dla biedaków otwarte na ścieżaj – wszędzie tam, choćby to było na końcu świata, jest Rosja”.

Sankt Petersburg – dawna stolica Rosji, miasto, położone nad Newą, którą spina ponad 700 mostów, nazywane jest często Wenecją Północy i uważane jest za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Założone przez cara Piotra Wielkiego jako swoista brama na Zachód, do dzisiaj zachwyca swoimi neoklasycystycznymi i barokowymi budowlami. To tutaj znajduje się okazały Pałac Zimowy, rezydencja carów, w której mieści się Ermitaż czyli muzeum z olśniewającą kolekcją malarstwa. W barokowych soborach możemy wsłuchać się w muzykę starocerkiewnych chórów, a w licznych restauracjach spróbować znakomitej kuchni rosyjskiej. W roku 2003 miasto obchodziło swój jubileusz prezentując swoją bogatą historię, dzień dzisiejszy i plany na przyszłość.

Moskwa – jak żadne europejskie miasto zmienia się w niezwykłym tempie. To tutaj znajduje się osławiony Plac Czerwony, Pałac Kremlowski, a także imponujące zabytki z czasów carskiej Rosji, liczne cerkwie ze złotymi kopułami, najnowsze cuda współczesnej architektury – Moscow City, czyli miejscowy Manhattan.

STATEK SWAN LAKE

„Swan Lake” to wygodny, czteropokładowy statek zbudowany w Niemczech. Wszystkie kabiny na statku wyposażone są w łazienkę z prysznicem i WC, suszarkę do włosów, lodówkę, telewizję satelitarną i klimatyzację.

Teatr okrętowy na statku codziennie wykonuje autorskie spektakle i programy rozrywkowe. W restauracjach „Odette” i „Odile” oferowane są śniadania w formie bufetu oraz dania z karty na lunch i kolację. Bary „Fouette” i „Crush Bar” oferują szeroki wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz przekąsek, a także szeroki program muzyczny. Każdego wieczoru, w jednym z barów, można posłuchać kameralnej muzyki na żywo. Kawiarnia „Libretto” zaprasza na filiżankę aromatycznej kawy z pysznym deserem.

Na pokładzie statku, do dyspozycji gości także kino, zajęcia z profesjonalnym instruktorem fitness, wieczorna dyskoteki z najlepszymi DJ-ami, sklepik z pamiątkami, pokój medyczny, solarium.

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Rosji znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Rejs po Wołdze to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!