KENIA – UGANDA: potęga Afryki

Kenia – tropikalne plaże i malownicze parki narodowe sprawiają, że egzotyczna Kenia jest jedną z największych atrakcji turystycznych świata. Na terenie Kenii odkryte zostały najstarsze szczątki istot ludzkich, których wiek ocenia się na ponad 2 mln lat. Pierwotna ludność zamieszkująca te tereny należała do etiopskiej grupy etnicznej. Kenijskie miasteczka i wioski promienieją ciepłem, a ich mieszkańcy otwartością i ciekawością świata. Ponadto, ten niezwykły kraj obejmuje wspaniałe tereny: faliste sawanny z charakterystycznymi sylwetkami Masajów, wysoko położone wrzosowiska zamieszkane przez Kikiju, gęste lasy rozbrzmiewające śpiewem ptaków i brzęczeniem owadów i lśniącą w słońcu pustynię. W Kenii wybiorą się Państwo na safari i odkryją najpiękniejsze parki narodowe oraz żyjące w nich zwierzęta. Ta przepiękna kraina pod równikowym słońcem z pewnością zachwyci bogactwem przyrody i krajobrazów oraz niepowtarzalną wielowiekową kulturą.

Uganda to jeden z najmniejszych krajów Afryki – jednak zadziwia swoją różnorodnością. W krajobrazie Ugandy zaznaczają się jeziora, rozległe lasy bambusowe, Nil, który właśnie tutaj bierze swój początek a także imponujące wodospady.

Przez terytorium kraju przebiega równik. Ponadto Uganda jest bogata w zieleń i liczne parki narodowe, a na północy piętrzą się piękne góry Ruwenzori. Można tu zjeść, charakterystyczne dla tej części Afryki, zielone banany, zwane „matoke” i najlepsze na świecie ugandyjskie ananasy. A nade wszystko – w Ugandzie mieszkają wspaniali ludzie – bardzo gościnni i otwarci. W całym kraju jest jedno miasto o mentalności i standardach niewiele odstających od tych europejskich – to stolica, Kampala. W miastach i wsiach oddalonych od Kampali – dominują tradycje i przyzwyczajenia kulturowe. Uganda ma do zaoferowania także bogactwo swojej fauny – oprócz zwierząt, które standardowo można zaobserwować w trakcie afrykańskich safari, tu pierwszoplanową rolę odgrywają goryle. Często także do Ugandy przyjeżdża się właśnie dla nich. Jedno jest pewne – spotkanie z tymi łagodnymi olbrzymami będzie przeżyciem, które pozostanie w pamięci na długie lata

Wycieczka do Kenii i Ugandy, podobnie jak wycieczki do Namibii, to niezwykła podróż do serca Afryki. „Czarny Ląd” czeka na to, abyś go odkrył. Wyrusz z nami na przygodę życia!