Safari i wycieczka do Kenii

Wycieczka do Kenii to idealna podróż dla miłośników tropikalnych plaż i malowniczych parków narodowych. To jedna z największych atrakcji turystycznych świata. Na terenie Kenii odkryte zostały najstarsze szczątki istot ludzkich, których wiek ocenia się na ponad 2 mln lat. Pierwotna ludność zamieszkująca te tereny należała do etiopskiej grupy etnicznej. Kenijskie miasteczka i wioski promienieją ciepłem, a ich mieszkańcy otwartością i ciekawością świata.

Safari w Kenii

Organizujemy wycieczki do Kenii, dzięki którym można odkryć wspaniałe tereny: faliste sawanny z charakterystycznymi sylwetkami Masajów, wysoko położone wrzosowiska zamieszkane przez Kikiju, gęste lasy rozbrzmiewające śpiewem ptaków oraz brzęczeniem owadów i lśniącą w słońcu pustynię. Podczas wycieczki do Kenii wybiorą się Państwo na safari i odkryją najpiękniejsze parki narodowe oraz żyjące w nich zwierzęta. Ta przepiękna kraina pod równikowym słońcem z pewnością zachwyci bogactwem przyrody i krajobrazów oraz niepowtarzalną wielowiekową kulturą. Safari w Kenii – wycieczka objazdowa i wypoczynek w Mombasie to kwintesencja Afryki!

Kenia – wycieczka szlakiem dzikich zwierząt

Jeśli chcesz poczuć się jak Karen Blixen ze słynnego „Pożegnania z Afryką”, musisz wybrać się na niezapomnianą podróż do Kenii – wycieczkę szlakiem dzikich zwierząt i tradycji Masajów. Po pobycie w Nairobi – stolicy kraju pamiętającej jeszcze czasy kolonialnych plantatorów kawy – udamy się do parków narodowych: Masai Mara i Tsavo. To właśnie tam czeka na Was prawdziwa afrykańska przygoda pod tropikalnym słońcem. Wycieczka do Kenii to szansa na zobaczenie słynnej kąpieli hipopotamów, wygrzewania krokodylów na gorących kamieniach czy wyczekujących hien i sępów. Wytęż wzrok i zobacz, jak skradają się drapieżniki skryte w afrykańskim buszu. Ich widok zostanie na długie lata.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Kenii?

Jeśli jesteś wystarczająco odważny, podczas wycieczki do Kenii możesz stanąć oko w oko z Wielką Piątką Afryki: afrykańskim słoniem sawannowym, nosorożcem czarnym, lwem, bawołem afrykańskim i lampartem. W przerwie od wypatrywania dzikich zwierząt wybierzemy się do Masai Mara, aby odwiedzić autentyczną wioskę Masajów – jedynego plemienia, które aż do teraz kultywuje swoje wyjątkowe obyczaje i tradycje. Zobaczymy słynny taniec masajski, będziesz mógł podziwiać oryginalne wzory malowane na ciałach. Na koniec czekają na Ciebie bajkowe plaże Mombasy – wycieczka do Kenii nie mogłaby się obejść bez wypoczynku na piasku obmywanym przez turkusowe fale Oceanu Indyjskiego.

Zapraszamy do przeżycia niezapomnianej przygody podczas safari w Kenii!!!

Wycieczka do Kenii, podobnie jak wycieczki do Botswany to niezwykła podróż do serca Afryki. „Czarny Ląd” czeka na to, abyś go odkrył. Wyrusz z nami na przygodę życia!