
Wycieczki na Spitsbergen
Spitsbergen: Svalbard i Longyearbyen - wycieczka
Spitsbergen wycieczka – SPITSBERGEN: wyspa na dachu świata
Spitsbergen położony jest w połowie drogi między Norwegią a biegunem północnym i jest jednym z najdalej na północ zamieszkałych obszarów na świecie. Większą część jego powierzchni zajmują parki narodowe i rezerwaty przyrody, jednak nie znajdziemy tu ani jednego drzewa. Spitzbergen to największa wyspa Norwegii i co ciekawe, mieszka tu więcej niedźwiedzi polarnych niż ludzi, jednak bardzo trudno je zobaczyć.
Doświadcz dnia polarnego, zobacz ogromne lodowce
i zjedz w najdalej na północ wysuniętej restauracji świata!
Nasze wycieczki na Spitsbergen to propozycja dla prawdziwych, wytrawnych podróżników!
SPITSBERGEN wycieczki czekają na Ciebie!
Więcej Naszych wycieczek do Europy znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!
OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW
„Było pięknie i zjawiskowo. Absolutnie polecam wyprawy z nimi!”
Wybrałam się z Biurem Łachmański Travel na Spitsbergen i w 100% polecam! Zarówno program jak i organizacja na miejscu 1. klasa. Przewodnik miał dużą wiedzę na temat miejsc, w których byliśmy. A sam Svalbard to miejsce do którego każdy podróżnik powinien się wybrać choć raz w życiu! Było pięknie i zjawiskowo.
Dziękuję za cudowne wspomnienia. Absolutnie polecam wyprawy z nimi !
Norwegia
Przepisy wjazdowe:
Obywatele RP korzystają z prawa do swobodnego przepływu ludności w ramach UE/EOG. Dokumentem podróży jest ważny paszport lub dowód osobisty.
Przepisy celne:
W ramach limitu do wartości 6000 koron norweskich można wwieźć do Norwegii bez cła i podatku akcyzowego następujące towary:
Napoje spirytusowe: powyżej 22% alkoholu, do 60% włącznie (1 litr)
Wino: powyżej 2,5% alkoholu, do 22% włącznie (1,5 litra)
Piwo: powyżej 2,5% (również mocne piwo) lub gotowe drinki/cydr powyżej 2,5% alkoholu, do 4,7% włącznie (2 litry)
Wyroby tytoniowe: 200 sztuk papierosów lub 250 gramów innych wyrobów tytoniowych oraz 200 sztuk bibułek papierosowych.
Religia i obyczaje:
Około 73% populacji norweskiej to luteranie, należący do Kościoła Norweskiego. Do innych wspólnot religijnych należy tutaj około 10% ludności, a 17% mieszkańców Norwegii nie deklaruje przynależności do żadnej religii. Największymi mniejszościami religijnymi w Norwegii są: muzułmanie, katolicy i zielonoświątkowcy. Co ciekawe, zaledwie 10% populacji norweskiej należącej do Kościoła Norweskiego uczęszcza do świątyń.
Bezpieczeństwo:
Norwegia jest krajem względnie bezpiecznym, przy czym nie można wykluczyć wystąpienia aktu terrorystycznego w tym kraju. Sytuację bezpieczeństwa na bieżąco monitoruje norweska Służba Bezpieczeństwa Policji (PST), publikująca na swej stronie informacje ws. aktualnego poziomu zagrożeń (http://www.pst.no/). Osobom wyjeżdżającym do Norwegii rekomenduje się każdorazowe zapoznanie się z informacjami dot. bezpieczeństwa, publikowanymi przez PST i Ministerstwo Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Publicznego Norwegii (https://www.regjeringen.no/en/dep/jd/id463/). W sytuacji podniesienia poziomu zagrożeń terrorystycznych przez władze norweskie, obywatelom polskim przebywającym w Norwegii zaleca się unikanie zgromadzeń publicznych oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń władz norweskich odnośnie bezpieczeństwa. W sytuacji zaobserwowania dziwnie zachowujących się osób lub podejrzanych przedmiotów bez opieki należy skontaktować się z policją norweską /alarmowy numer telefonu 112, bezpośredni 02800/. Sugeruje się także, by osoby wyjeżdżające do Norwegii zarejestrowały swoją podróż w systemie Odyseusz – https://odyseusz.msz.gov.pl/.
Komunikacja:
Podczas podróży po Norwegii pamiętać należy o surowości klimatu i dużych odległościach między miejscowościami, szczególnie w północnej części Norwegii. Sieć dróg jest dobrze rozwinięta, a główne trasy dobrze oznakowane. Jeśli chodzi o bilety kolejowe to są one w Norwegii bardzo drogie. Ma jednak to znaczący wpływ na wysoką jakość i standard wagonów. W pociągach nie ma podziału na pierwszą i drugą klasę. Wszystkie norweskie autobusy są najwyższej klasy, posiadają Wi-Fi i toaletę. Ze względu na duże odległości między miastami na północy Norwegii, warto skorzystać z krajowych połączeń lotniczych.
Klimat:
Prąd Północnoatlantycki oraz Prąd Norweski znacząco wpływają na klimat Norwegii. Podnoszą temperaturę oraz przynoszą łagodne, świeże powietrze, dzięki czemu tutejszy klimat jest bardziej umiarkowany niż to ma zazwyczaj miejsce na tej szerokości geograficznej. Średnia temperatura w styczniu w Tromso to -1℃, a w Kirkenes -8℃.
Placówka dyplomatyczna:
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Norwegii
Chargé d’ affaires a.i.: Marian Siemakowicz
Norwegia, Oslo, Olav Kyrres plass 1, 0244
Tel.: +47 24 11 08 50 Tel. dyżurny: +47 913 377 57 Faks: +47 22 44 48 39
oslo.info@msz.gov.pl
www.oslo.msz.gov.pl
Telefon dyżurny, w sprawach alarmowych, po godzinach pracy placówki: +47 913 377 57
NORWEGIA – Obywatele RP korzystają z prawa do swobodnego przepływu ludności w ramach UE/EOG. Dokumentem podróży jest ważny paszport lub dowód osobisty.
- Rejs łodzią PolarCruise do fiordu Nordfjord
- Zwiedzanie Longyearbyen – malowniczej stolicy Spitsbergen
- Najbardziej na północ wysunięty browar świata!
- Trekking w poszukiwaniu białych reniferów
- Pyramida – opuszane sowieckie miasto
- Najbardziej na północ wysunięta restauracja świata!
- Możliwość podziwiania morsów, fok i wielorybów
Jest to ekspedycja, w której rządzą żywioły, a warunki pogodowe będą determinować nasz ostateczny harmonogram. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a kapitan zdecyduje o rejsach żaglowych podczas podróży.