16 dni Sri Lanka
SRI LANKA: wycieczka szlakiem cejlońskiej herbaty

Sri Lanka wycieczki w małych grupach

SRI LANKA: wycieczka szlakiem cejlońskiej herbaty

SRI LANKA wycieczka szlakiem cejlońskiej herbaty

Po pierwsze Sri Lanka to kobiety w kolorowych strojach, bransoletkach i pierścieniach pochylające się wśród herbacianych pól. Po drugie to miejsce w którym nieskalana natura styka się z buddyjską tradycją i kulturą. Zapraszamy na wyprawę podczas której odwiedzimy pradawne plemię Wedda, weźmiemy udział w zbiorach prawdziwej, cejlońskiej herbaty, zobaczymy jak na Sri Lance obchodzi się niezwykle mistyczne święto Poya, wybierzemy się na safari w poszukiwaniu słoni i lampartów, odwiedzimy wylęgarnię żółwi i spróbujemy swoich sił podczas lekcji gotowania.

Ponadto, na koniec wycieczki czeka nas pobyt na rajskich plażach Koggala. Tego nie można przegapić!

Zapraszamy na Nasze wycieczki na Sri Lankę! SRI LANKA wycieczka szlakiem cejlońskiej herbaty to propozycja dla pawdziwych Globtroterów!

Więcej Naszych wycieczek do Azji znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa bagażowa i paszportowa, odlot samolotem rejsowym na Sri Lankę. Posiłki na pokładzie samolotów.
Przylot do Colombo, transfer do hotelu, czas na odpoczynek po podróży. Colombo to biznesowa i handlowa stolica Sri Lanki. Dawniej miasto to było tylko niewielkim portem morskim, sytuacja zmieniła się gdy w XVI wieku przybyli tutaj Portugalczycy. Colombo to raj dla miłośników zakupów i dobrej kuchni. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Colombo.
Po śniadaniu przejazd do Pinnawala gdzie odwiedzimy sierociniec dla słoni Elephant Orphanage. Sierociniec powstał w 1975 roku, w celu ochrony małych słoni, które straciły swoje matki lub zostały przez nie porzucone. Pinnawala to także przytułek dla wszystkich zranionych i opuszczonych słoni. To właśnie tutaj, będziemy świadkami karmienia małych słoniątek. Po południu przejazd do Dambulla, zwiedzanie tzw. Złotej Świątyni. Złota Świątynia Dambulla to buddyjska świątynia składająca się z pięciu jaskiń, a jej początki sięgają I wieku p.n.e. Zobaczymy między innymi grotę Dewadżara Wihara (Świątynia Króla-Boga) z rzeźbą przedstawiającą odpoczywającego Budde, oraz grotę Maharadża Wihara (Świątynię Wielkiego Króla) - największą ze wszystkich świątyń, w której zachowały się najwspanialsze malowidła naścienne przedstawiające sceny z życia Buddy.
Po śniadaniu przejazd do starożytnej stolicy Syngalezów - Anuradhapura i zwiedzanie „zaginionego miasta”, z niezliczoną ilością pagód, ruin pałaców i świątyń,. Założone w IV w p.n.e. miasto było stolicą przez czternaście wieków, a swój rozkwit przeżywało przed ponad 2200 laty zajmując powierzchnię 52 km kwadratowych. Zobaczymy m.in. święte drzewo zwane SRI MAHA BODHI, wywodzące się od tego, pod którym Gautama (późniejszy Budda) doznał oświecenia. Po południu przejazd do Parku Narodowego Minneriya. Jeap safari w poszukiwaniu kormoranów, lampartów i słoni. Wieczorem kolacja połączona z lekcjami gotowania w lokalnej wiosce Habarana.
Przejazd do Sigiriya i zwiedzanie tzw. „Lwiej Skały” wznoszącej się na wysokość 200 m z ruinami fortecy i pałacu. Przejazd do Polonnaruwy, stolicy państwa Syngalezów w okresie od X do XIII w n.e. po upadku Anuradhapury, której największy rozkwit przypadł na wiek XI za panowania króla Parakrombahu I, kiedy to przechowywano w jednej ze świątyń najważniejszą relikwię – ząb Buddy. Zobaczymy m.in. ruiny pałacu króla Disankomoi, budynek posiedzeń doradców władcy, ruiny biblioteki mnichów buddyjskich, humarapokuna – miejsca, gdzie królowa Syngalezów dokonywała ablucji, hinduską świątynię boga Siwy, salę tronową i pawilon króla Nisankamala.
Po śniadaniu odwiedzimy ogrody przypraw w Matale, z których słynie Sri Lanka. Tutejsze ogrody należą do jednych z najlepszych na wyspie. Zobaczymy jak uprawia się tutejsze przyprawy oraz jak wygląda dalszy proces ich przetwarzania. Następnie przejazd do Kandy. Leżące nad rzeką Mahaweli na wysokości 465 m n.p.m. miasto, malowniczo usytuowane na wzgórzach, stanowi obecnie centrum kultury i sztuki ludowej. Wizyta w Świątyni Zęba w Kandy, która uważana jest za najważniejszą buddyjską budowlę sakralną na Sri Lance. Po kolacji wybierzemy się na pokaz kultury i tańca w kultowym Kandy Lake Club. Do głównych atrakcji spektaklu należą tańce przedstawiające majestatyczny spacer słonia, kolorowego pawia czy wijącą się kobrę. Zobaczymy także tańce z tradycyjnymi maskami, pochodniami i po rozpalonym do czerwoności węglu. Przez całe show będziemy cieszyć się dźwiękami bębnów i innych tradycyjnych instrumentów muzycznych Sri Lanki.
Śniadanie i przejazd do wioski ludu Vedda. To właśnie tutaj, czeka nas spotkanie z ludem Wedda, którego nazwa dosłownie znaczy „ludzie lasu”. Archeologiczne dowody sugerują, że Veddha zamieszkiwali Sri Lankę już 10 000 lat przed Chrystusem. Weedowie utrzymują się ze zbieractwa, łowiectwa oraz uprawy ziemi. Ich populacja liczy obecnie zaledwie 400 osób. Używany przez nich język to starożytny dialekt syngaleski, a podstawą ich diety jest dziczyzna. Pokaz tańca i kultury Wedda. Po południu zwiedzanie królewskiego ogrodu w Peradeniya, na terenie którego znajduje się ponad 4 tys. drzew i krzewów.
Wcześnie rano transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Nanu Oya. Malownicza trasa wiedzie przez plantacje herbaty, gdzie kobiety w kolorowych strojach, bransoletkach i pierścieniach pochylają się wśród herbacianych pól, zbierając liście i kwiaty. Następnie wizyta na plantacji oraz w fabryce herbaty. To właśnie tutaj, zobaczymy krok po kroku, cały proces powstawania tej niezwykłej mieszanki z liści i kwiatów. Możliwość wzięcia udziału w zbiorach herbaty oraz degustacja prawdziwej cejlońskiej herbaty.
Dzień spędzimy na obcowaniu z fauną i florą Parku Narodowego Płaskowyżu Hortona. Płaskowyż Hortona to obszar około 3200 ha położony na wysokości 2100 - 2300 m n.p.m. Tutejsza dżungla jest pełna rzadkich i endemicznych roślin. Wcześnie rano o wschodzie słońca wybierzemy się na jeap safari w poszukiwaniu jeleni, makaków, ryjówek, wiewiórek olbrzymich, i lampartów. Następnie czeka nas lekki, 9-km trekking do wodospadu Bakera i punktu widokowego znajdującego się na krawędzi płaskowyżu Hortona, skąd rozpościera się niesamowity widok na pobliskie doliny. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu przejazd do malowniczego Parku Narodowego Yala. Jest to najbardziej znany Park Narodowy Sri Lanki, w którym można obserwować dzikie zwierzęta i ptaki. Jeap safari w poszukiwaniu stad słoni, lampartów, bizonów, krokodyli, pawi, szakali, niedźwiedzi, czapli, pelikanów i innych zwierząt. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu w hotelu przejazd do miasta Galle. Po drodze zatrzymamy się nad oceanem, gdzie będziemy obserwować rybaków, którzy łowią ryby siedząc na wysokich palach. Po południu czeka nas zwiedzanie portowego miasta Galle. Zobaczymy Holenderski fort (UNESCO), z którego rozpościera się przepiękny widok na port i miasto. Wieczorem kolacja połączona z lekcją gotowania. Dzięki lekcją gotowania będziemy mogli przenieść do Naszych kuchni prawdziwy smak tutejszych regionów oraz unikatowe wspomnienia. Transfer do hotelu położonego pośród palm, przy wspaniałej, piaszczystej plaży. Relaks na plaży oraz korzystanie z bogatej infrastruktury hotelowej.
Po śniadaniu w hotelu przejazd do Balapitiya, rejs statkiem po rzece Maadu i wizyta w wylęgarni żółwi w Kosgodzie. Znajdziemy tutaj aż pięć gatunków żółwi - żółwie zielone (Chelonia mydas), żółwie szylkretowe (Eretmochelys imbricata), żółwie karetta (Caretta caretta), żółwie skórzaste (Dermochelys coriacea) i żółwie oliwkowe (Lepidochelys olivacea). Jaja zebrane przez tutejszych mieszkańców i rybaków są kupowane przez wylęgarnię Kosgoda i trzymane w piaszczystych zagrodach do momentu wyklucia. Nowo wyklute żółwie są trzymane w zbiornikach wody morskiej i wypuszczane do morza w nocy. Wylęgarnia żółwi w Kosgodzie uwolniła do morza już prawie 2 miliony młodych żółwi. Powrót do hotelu i obiadokolacja. Relaks na plaży oraz korzystanie z bogatej infrastruktury hotelowej.
Dzień wolny poświęcony na kąpiele morskie i słoneczne. Relaks na plaży oraz korzystanie z bogatej infrastruktury hotelowej.
Po śniadaniu w hotelu przejazd do Colombo. Po południu zwiedzanie miasta. Zobaczymy: fort, ratusz miejski, Plac Niepodległości, Centrum Kongresowe, ogrody cynamonowe, świątynię hinduistyczną i buddyjską. Wieczorem pożegnalna kolacja w hotelu.
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Colombo i przelot do Warszawy. Posiłki na pokładzie samolotów.
Przylot do Warszawy.

Posiadacze polskich paszportów otrzymują wizę wjazdową do Sri Lanki na lotnisku, jeśli ich pobyt nie przekracza 30 dni.

Koszt wizy: 30 USD.

  • Colombo i sierociniec dla słoni
  • Park Narodowy Płaskowyżu Hortona
  • Park Narodowy Yela
  • Wizyta w wylęgarni żółwi w Kosgodzie
  • Pobyt na rajskich plażach Koggala
  • Spotkanie z pradawnym ludem Wedda – Pokaz tańca i kultury Vedda
  • Lekcje gotowania – doskonała okazja, by zgłębić tajniki egzotycznej sztuki kulinarnej
  • Udział w zbiorach i degustacja cejlońskiej herbaty
  • Kultowy pokaz tańca i sztuki Sri Lanki w Kandy Lake Club
Kalkulacja dla grupy min. 08 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu i wizy wjazdowej.