Tomasz Suchanek

tomasz suchanek - Tomasz Suchanek

Absolutny pasjonat podroży, obieżyświat, pilot przewodnik na najwyższe szczyty kontynentów. Odwiedził ponad 100 państw Europy, Azji, Afryki, obu Ameryk i wiele innych miejsc.

Absolwent Turystyki i Rekreacji na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Bakcyla podroży połknął wcześnie, już jako nastolatek odwiedzał ciekawe miejsca, czerpiąc radość z ich poznawania.

Lubi przecierać nowe szlaki i wytyczać kierunki przyszłych wypraw, często pisząc programy planowanych podroży.

Taternik, alpinista, himalaista, szczególnie upodobał sobie zdobywanie klasycznych szczytów, takich jak Kilimandżaro (ponad 20 wypraw), Mont Blanc, Kazbek, Aconcagua czy też Elbrus. Kocha wyprawy w Himalaje, gdzie spędził tam wiele miesięcy. Nie obce są mu trawersy Pirenejów,

Ekwadorskie wulkany np. Cotopaxi i wiele, wiele innych.

Eksplorując amazońską dżunglę i tropikalne lasy Azji kontempluje chwile uważności, zatrzymania i bezpośredni kontakt z lokalnymi społecznościami. Jako miłośnik przygody z domieszką adrenaliny potrafi znaleźć rozwiązania w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Chętnie zbacza z „utartych szlaków” czując się dobrze zarówno w gwarnych azjatyckich metropoliach jak też podczas wymagających i pełnych skupienia trekkingach. Nieustannie zaciekawiony ludźmi, a na podróżniczych szlakach ma wielu przyjaciół. Fascynuje się głownie Azją, Afryką i Bliskim

Wschodem, gdzie podczas podroży szuka ciekawych i wyjątkowych miejsc a jego pasja odkrywania i poszukiwania przysparza mu wiele radości.

Podróżuje bo kocha odkrywać i poznawać, a każda podróż to dla niego odkrywanie tego co na świecie najcenniejsze – różnorodność kultur, niezwykłość mieszkańców i unikatowość przyrody.