Turkmenistan – Uzbekistan – Tadżykistan – Kirgistan – Kazachstan

Odwiedź Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan i Kazachstan – to wszystko podczas jednej, niezapomnianej wyprawy!

Wycieczki do Azji Środkowej to wyprawa która z pewnością zachwyci każdego. Przygoda wzywa! Turkmenistan – Uzbekistan – Tadżykistan – Kirgistan – Kazachstan wycieczka czeka!

Turkmenistan jest uznawany za jeden z najbardziej niezbadanych i fascynujących krajów Azji. To właśnie tutaj, znajduje się wiele wykopalisk archeologicznych, w tym także wpisanych na listę UNESCO. W miastach lśnią szkła drapaczy chmur i złote kopuły pałaców, rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”.

Uzbekistan – co ciekawe, nazwa kraju pochodzi od chana Uzbeka, jednego z przywódców Złotej Ordy, mongolskiej armii. Armia ta przemierzywszy w XIII w. środkową Azję i wschodnią Europę, założyła tu swoje państwo. Ze względu na położenie między dwoma wielkimi rzekami, Syr-darią na północy i Amu-darią na południu, Uzbekistan to „Mezopotamia Azji Środkowej”.

Tadżykistan – Góry Pamir przez długi czas były znane jako „dach świata”, ponieważ jest to region o zapierającej dech scenerii i miejsce współistnienia wielu kultur. Podążanie śladami starożytnych kupców, pielgrzymów i odkrywców, pozwoli nam poznać region w znacznym stopniu odizolowany od świata, gdzie w każdej z wiosek ludność posługuje się innym dialektem i pielęgnuje odrębne tradycje, kultywowane od pokoleń.

Kirgistan – to mała republika wysoko w górach, kraj pełen tajemnic, w którym mieszają się ze sobą legendy i historia. Prawdziwym skarbem kraju są jego mieszkańcy, ponieważ Kirgizi są niezwykle przyjaźni i wszystkich witają z otwartymi ramionami.

Kazachstan – to kraj Kazachów, którzy nazywają siebie „wolnymi ludźmi”. Historia tego rejonu, znajdujących się tutaj niegdyś państw sięga I tysiąclecia p.n.e. Kraj ten, często kojarzony z przymusowymi przesiedleniami Polaków, warto zobaczyć, tak ze względu na zachwycającą, niezniszczoną jeszcze przyrodę, jak i wspaniałe zabytki różnych kultur.

Więcej naszych zdjęć z wycieczki do Kirgistanu znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Nasze wycieczki do Azji Środkowej to z pewnością propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!! Zapraszamy serdecznie!