15 dni USA
USA: Wschodnie Wybrzeże z Nowym Orleanem i Florydą

Wycieczki na wschód USA

Nowy Orlean, Miami i Floryda

USA wycieczki: Wschodnie Wybrzeże z Nowym Orleanem i Florydą.

Stany Zjednoczone – są krajem wszelkich narodowości, ras i stylów życia, są także krajem pełnym szokujących zasad i przeciwieństw. Z takich oto materii utkany jest wyjątkowy sposób życia Amerykanów, niektórzy go nie znoszą, inni przeciwnie podziwiają.

Podróżowanie po Stanach Zjednoczonych jest bardzo ciekawe, a turyści przyjeżdżają tutaj przede wszystkim z dwóch podstawowych powodów: aby zobaczyć amerykańskie metropolie i przepiękną przyrodę.

Floryda – stan na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych, na półwyspie Floryda otoczonym przez wody Zatoki Meksykańskiej na zachodzie i Oceanu Atlantyckiego na wschodzie. Nazywana Słonecznym Stanem, jest krainą słońca, witającą gościnnie na swoich wspaniałych plażach. Pobyt na Florydzie stanowi niezmiennie jedyną w swoim rodzaju wakacyjną przygodę.

Zapraszamy na Nasze USA wycieczki: Wschodnie Wybrzeże z Nowym Orleanem i Florydą.!

Więcej Naszych wycieczek do USA znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Pełna satysfakcja – USA: Wschodnie Wybrzeże z Nowym Orleanem i Florydą”


Panie Bogusławie,

Dziękujemy Panu za opieka na lotnisku w Warszawie w dniu naszego wyjazdu do USA. W Miami na lotnisku czekał na nas pan Maciej Talarczyk i razem przebywaliśmy przez dwa tygodnie w USA. Czas ten był spędzony bardzo miło. Zwiedziliśmy wiele miast na wschodzie USA, ciekawie przyrodniczo miejsca i kosmiczne muzea. Pan Maciej Talarczyk – nasz Przyjaciel – był opiekuńczym, kompetentnym i bardzo dobrym organizacyjnie pilotem. Jesteśmy bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani. Dziękujemy !!!

Pozdrawiamy,

Anna, Dorota, Anna Maria, Andrzej / Grupa USA – Wschodnie Wybrzeże
Wylot z Warszawy, przelot do Miami. Transfer do hotelu. Jeśli czas pozwoli, odpoczynek w Miami Beach, najpopularniejszej dzielnicy miasta. W ostatnich latach, wielomilionowe inwestycje związane z remontem budynków i plaż, przekształciły ten rejon w czołowy przykład odnowy miejskiej. Wyposażone przez naturę w lazurową wodę, niegdyś białe plaże poddano „operacji plastycznej”, która przywróciła im tropikalne piękno. Czas wolny. Chętni mogą wypocząć na plaży lub pospacerować słynną Ocean Drive wzdłuż dzielnicy Art Deco.
Przejazd do Parku Narodowego Everglades - królestwa krwiożerczego aligatora i wielu jadowitych stworzeń, a przede wszystkim krainy dzikiego ptactwa. Dla chętnych - fakultatywnie wyprawa po bagnach Everglades na pokładzie tzw. air boat - płaskodennej łodzi napędzanej lotniczym śmigłem ok. 50 USD (1.godzina).
Przejazd najpiękniejsza drogą w USA, słynną „jedynką”, poprowadzoną tutaj pomiędzy Atlantykiem a Zatoką Meksykańską przez 48 wysp i mostów do najdalej na południe wysuniętego miasta Ameryki – Key West. Zobaczymy Fort Zachary Taylor, następnie odpoczynek na plaży. Fakultatywnie – dla chętnych zwiedzanie domu Hemingwaya ok. 13 USD.
Przejazd na Przylądek Canaveral i odkrywanie fascynującego świata kosmicznych podróży. Cape Canaveral i centrum kosmiczne Kenediego są rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych. Wycieczka po instytucie badań NASA wprowadzi nas w osiągnięcia programu kosmicznego i zapewne obudzi zainteresowanie kosmosem.
Wizyta w Orlando znanym ze swoich parków rozrywki (najbardziej znane to Disney World, Sea World). Czasem nazywa się to miasto super-stolicą światowej turystyki. Doskonały klimat Orlando praktycznie o każdej porze roku i wiele atrakcji skupionych w jednym miejscu sprawiają, że tego miejsca nie można pominąć.
Przejazd do St. Augustine, założonego w 1565r., będącego najstarszą europejską osadą w kontynentalnej części USA, która przez 235 lat była polityczną i militarną stolicą hiszpańskiej prowincji Floryda. Juan Ponce de Leon odkrył ten region w swoich poszukiwaniach legendarnej „studni młodości”. W świat historii i klimatu romantycznego miasta przenosi wiele atrakcji: między innymi najstarszy dom w Stanach Zjednoczonych i XVII – wieczny murowany fort Castillo de San Marcos, który jest najstarszą taką budowlą w USA.
Zwiedzanie Nowego Orleanu, o którym mówi się „amerykańskie miasto z europejską duszą i kreolską kuchnią”. Miasto założone w 1718r. przez Francuzów wciąż posiada europejski urok i charakter. Wizyta w Dzielnicy Francuskiej, najstarszej i najbardziej urokliwej dzielnicy miasta, której murowane kamieniczki, metalowe balustrady i kolorowe budynki nadają niepowtarzalny charakter. Historia Nowego Orleanu wiąże się z historią jazzu. Niegdyś miasto portowe było centrum handlu niewolnikami, jednak kolorowi przybysze nie oddali w niewolę swojej tradycji i kultury. Każdej niedzieli położony w centrum Plac Congo przywdziewał czarne barwy, a regularnym spotkaniom niewolników towarzyszyły taniec, śpiew i muzyka. Z Nowym Orleanem związany jest też Mardi Gras – jedyny w swoim rodzaju festiwal karnawałowy, którego bogatą tradycję będziemy mogli podziwiać w Mardi Gras World. Zwiedzimy również położoną nad Mississippi Plantację Dębowej Alei, gdzie przeniesiemy się w świat znany z „Korzeni” i "Chaty Wuja Toma".
Tego dnia czeka nas wspaniała atrakcja - rejs łodzią po delcie Mississippi, królowej amerykańskich rzek. Podczas rejsu przyglądać się będziemy z bliska niepowtarzalnej faunie i florze rozlewisk delty, zobaczymy majestatyczne drzewa z rodziny cyprysów porośnięte „brodami czarowników”, aligatory i egzotyczne ptaki typowe dla stref klimatu podzwrotnikowego. Przejazd w kierunku Atlanty.
Zwiedzanie Atlanty, stolicy i najbardziej zaludnionego miasta stanu Georgia, przez wiele lat znanej jako centrum afroamerykańskiej kultury, polityki i biznesu, kolebki ruchu na rzecz praw człowieka oraz miejsca narodzin Martina Luthera Kinga. Spacer po centrum miasta oraz zwiedzanie Muzeum Coca-Coli.
Tego dnia droga będzie wiodła przez Appalachy – system górski we wschodniej części Ameryki Północnej, rozciągający się od Niziny Zatokowej w kierunku północno-wschodnim do Nowej Fundlandii, na długości 2600 km. Appalachy są zbudowane ze skał osadowych prekambru i paleozoiku. Zapadliska rzek Hudson i Mohawk dzielą Appalachy na dwie części – Appalachy Północne i Południowe. Appalachy są zalesione lasami mieszanymi. Wjedziemy na Mount Mitchell – najwyższy szczyt na wschód od Mississippi – 2037m n.p.m. Z kolei w parku Chimney Rock czeka nas spacer po ścieżkach znanych z filmu "Ostatni Mohikanin". Przejazd w kierunku Waszyngtonu.
Przejazd do Waszyngtonu. Miasto założone w 1790r. jako stolica USA, było budowane wg planów P.Ch. L’Enfanta. Silnie ufortyfikowany, podczas wojny secesyjnej był kilkakrotnie szturmowany przez konfederatów. To ważny ośrodek kulturalno-naukowy - siedziba 7 uniwersytetów, m.in.: Georgetown University (założonego w 1789r.), George Washington University (1821r.), Howard University (1867r.), oraz wielu instytutów i towarzystw naukowych o znaczeniu ogólnokrajowym. W Waszyngtonie znajduje się jedna z największych na świecie bibliotek - Biblioteka Kongresu (założona w 1800r., licząca ok. 90 mln woluminów). Spacer obok pomników wojny w Wietnamie i Korei do Pomnika Lincolna. Zobaczymy Biały Dom (z zewnątrz) – od 1800r. oficjalną rezydencję i miejsce pracy prezydentów Stanów Zjednoczonych. Połowę dnia poświęcimy na zwiedzanie bezpłatnych muzeów Instytutu Smithsona – Historii Naturalnej, Indian Północnoamerykańskich oraz Lotnictwa i Kosmosu.
Następnie udamy się do hrabstwa Lancaster nazywanego krainą Amiszów, chrześcijańskiej wspólnoty protestanckiej wywodzącej się ze Szwajcarii, konserwatywnego odłamu mennonitów. Założycielem ich Kościoła był Jakub Amman, który w 1693r. doprowadził do secesji swoich zwolenników ze wspólnoty szwajcarskich mennonitów żyjących na emigracji w Alzacji. Powodem separacji od pozostałych mennonitów nie były kwestie wiary, a obyczajowości – rygorystyczne przestrzeganie odrzucenia ochrzczonych odstępców. Po śmierci swego kodyfikatora spora część współbraci emigrowała do Ameryki. Na drogach hrabstwa spotkamy w charakterystycznych powozach wielu wciąż tradycyjnie żyjących Amiszów. Przejazd do Filadelfii, będącej ośrodkiem handlowym, edukacyjnym i kulturowym. Filadelfia była niegdyś drugim po Londynie miastem w Imperium Brytyjskim i centrum geograficzno-politycznym pierwotnych trzynastu kolonii. Duży wkład w rozwój miasta miała działalność Benjamina Franklina. Powstało tu wiele idei związanych z rewolucją i niepodległością Stanów Zjednoczonych. Było to również największe miasto USA i jego pierwsza stolica, aż do utworzenia Waszyngtonu. Zobaczymy Park Niepodległości z budynkiem Independence Hall, gdzie przygotowano i podpisano Deklarację Niepodległości. Tutaj do dzisiaj wisi słynny Dzwon Wolności. Wizyta na Elfrath's Alley – najstarszej ulicy w USA. Przejazd do Nowego Jorku i zwiedzanie miasta: Central Park, Piąta Aleja, przy której znajdują się najsłynniejsze budynki Nowego Jorku: Trump Tower – zamek z atrium na dachu i znanymi domami mody, ścianami wyłożonymi polerowanym marmurem i wysokim na 4 piętra wodospadem, katedra Św. Patryka - największa świątynia Nowego Jorku, Olympic Tower, gdzie mieszkała m.in. Jackie Onassis, Rockefeler Center – centrum handlowe zbudowane w latach 40 tych, będące do dzisiaj jednym z najdoskonalszych rozwiązań urbanistycznych. Nie ominiemy również Broadwayu i oczywiście pospacerujemy po Times Square.
Dalsze zwiedzanie Nowego Yorku: most Brookliński, Ground Zero, gdzie 11 września 2001r. dwa samoloty rozbiły się o bliźniacze wieże World Trade Center, Freedom Tower, Wall Street, Statua Wolności, China Town, Greenwich Village. Dla chętnych – fakultatywnie - wjazd na legendarny Empire State Building ok. 35 USD.
Czas wolny na zakupy lub indywidualną eksplorację miasta. Przejazd na lotnisko, odlot do Europy.
Przylot do Warszawy.

Stany Zjednoczone Ameryki(USA)

Stolica: Waszyngton
Największe miasta: Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, San Francisco, Filadelfia, Detroit, Boston, Dallas, Houston
Język urzędowy: angielski, hiszpański
Waluta: dolar (USD)
Ludność: 306609000 osób
Strefa czasowa: czas polski od -6 do -12h (w zależności od strefy czasowej)
Podział administracyjny: 50 stanów i dodatkowo 1 okręg (okręg stołeczny – dystrykt Kolumbii). Wszystkie stany USA (za wyjątkiem Alaski i Luizjany) dzielą się na hrabstwa – jest ich 3048.

Informacje praktyczne

Szczepienia
nie są wymagane żadne szczepienia od osób przyjeżdżających z Polski. Zalecane szczepienia: błonica, tężec, polio.

Lekarze
nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia osobowego. Jest ono jednak wskazane, gdyż opieka medyczna (choć ogólnie dostępna i znajdująca się na wysokim poziomie) jest  bardzo droga. Zwykła wizyta u lekarza ogólnego kosztuje od 50 do ponad 100 dolarów, a doba w szpitalu od 500 do kilku tysięcy dolarów (nie wliczając zabiegów).

Numer pogotowia: w razie potrzeby należy dzwonić pod numer 911

Wymagania wizowe/ przepisy celne
dla obywateli Polski wymagana jest wiza wjazdowa, wydawana przez konsula Stanów Zjednoczonych. Ale nawet posiadanie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych – ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej i może zdarzyć się, że obywatel polski nie zostanie wpuszczony na terytorium Stanów Zjednoczonych, pomimo posiadania ważnej wizy. Przeważnie  powodem nieudzielenia prawa wjazdu bywa naruszenie przepisów imigracyjnych podczas poprzednich pobytów lub stwierdzenie, że rzeczywisty cel wjazdu jest różny od celu deklarowanego podczas ubiegania się o wizę.
Wszyscy przyjeżdżający do Stanów Zjednoczonych są zobowiązani do wypełnienia deklaracji celnej. Przepisy amerykańskie zezwalają na przewożenie przez granicę do 10 000 dolarów bez obowiązku zgłoszenia tej kwoty. Zakazane jest posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków oraz przewożenie żywności, roślin itp.

Informacje MSZ

Ważne:
Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, sprawdź aktualne informacje konsularne na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem ! Strona MSZ podaje najświeższe doniesienia, ograniczenia bądź zalecenia dla turystów zamierzających udać się w podróż. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność pomiędzy danymi publikowanymi na naszym portalu, a informacjami podawanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proszę przyjąć informację MSZ jako bardziej aktualną.

Religia i kultura

Wyznania w Stanach Zjednoczonych przedstawiają się w następujący sposób: protestanci 52%, katolicy 24%, mormoni 2%, żydzi 1%, muzułmanie 1%, bezwyznaniowcy 10%, inni 10%.

Święta:

 • 1 stycznia – Nowy Rok
 • 3 poniedziałek stycznia – Urodziny Martina Luthera Kinga
 • 3 poniedziałek lutego – Dzień Prezydenta
 • 4 lipca – Dzień Niepodległości
 • 1  poniedziałek września – Święto Pracy
 • 2 poniedziałek października –  Dzień Kolumba
 • 11 listopada – Dzień Weteranów
 • Ostatni czwartek listopada – Święto Dziękczynienia
 • 25 grudnia – Boże Narodzenie

Warto wiedzieć

Banki i wymiana pieniędzy
powszechnym środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych są karty kredytowe, dlatego przed wyjazdem do USA zalecane jest wyrobienie takiej karty. Najbardziej popularne i szeroko dostępne są karty: MasterCard, American Express, Visa i Discover. Sieć bankomatów jest ogólnie dostępna i nie ma problemów z podjęciem gotówki. W przypadku przewożenia większych sum najlepiej posługiwać się czekami podróżnymi, gdyż w razie ich utraty uzyskuje się duplikaty.

Komunikacja

 • Pociągi – komunikacja kolejowa jest znakomicie rozwinięta, zarówno na poziomie międzymiastowym jak i miejskim.
 • Samochody – Stany Zjednoczone mają bardzo dobrze rozbudowaną sieć dróg ekspresowych i autostrad, dzięki którym można w łatwy sposób  przemieszczać się po całym terytorium.
 • Samoloty – dzięki dużej konkurencji na rynku amerykańskich przewoźników lotniczych, ceny biletów są stosunkowo niskie.

Poczta
urzędy pocztowe są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 i w soboty od 9:00 do 12:00. Skrzynki pocztowe są w kolorze niebieskim.

Placówki dyplomatyczne

Ambasada RP w Waszyngtonie
2640 16th Street, N.W. Washington, D.C. 20009
Telefon: (00-1202) 234 3800
fax: (00-1202) 328 6271
E-mail: waszyngton.amb.sekretariat@msz.gov.pl
Wydział Konsularny w Waszyngtonie
2224 Wyoming Ave., N.W., Washington, D.C. 20008-3992
Telefon: (00-1202) 234 38 00
fax: (00-1202) 328 21 52
Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku
233 Madison Avenue, New York, NY 10016
Telefon: (001-646) 237 2100
fax: (001-646) 237 2105
Stałe Przedstawicielstwo RP przy ONZ w Nowym Jorku
9 East 66th Street, New York, NY 10065
Telefon: (00-1212) 744 2506
fax: (00-1212) 517 6771
Konsulat Generalny RP w Chicago
820 N. Orleans St., Suite 335, Chicago, IL 60610
Telefon: (00-1312) 337 81 66
fax: (00-1312) 337 78 41
Konsulat Generalny RP w Los Angeles
12400 Wilshire Blvd., Suite 555, Los Angeles, CA 90025
Telefon: (00-1310) 442 8500
fax: (00-1310) 442 8515
Konsulat Honorowy RP w Anchorage
7550 Old Steward Highway, Suite 101
Anchorage, AK 99518
Telefon: (001-907) 344-47-22, 522-40-77
fax: (001-907) 344-75-25
Konsulat Honorowy RP w Belmont
Taube Philanthropies1050
Ralston Avenue
Belmont, CA 94002, USA
Telefon: (001-650) 802-16-26
fax: (001-650) 591-45-77
Konsulat Honorowy RP w Bostonie
22 Pratt Court, Cohasset
Massachusetts 02025, USA
Telefon: (00-17-81) 383-83-84
fax: (00-17-81) 383-83-84
Konsulat Honorowy RP w Denver
1916 Andrew Alden Street
Longmont, CO 80504
Telefon: (001-303) 485-84-05
fax: (001-303) 485-84-05
Konsulat RP w Honolulu
2825 South King St., suite 2701 Honolulu, HI 96826, USA
Telefon: (001-808) 955-4567
fax: (001-808) 942-57-26
Konsulat RP w Houston
35 Harbor View Drive, Sugar Land, TX 77479, USA
Telefon: (001-281) 565-04-99
fax: (001-281) 565-15-07
Konsulat Honorowy RP w Miami
1440 79th Street Causeway, Suite 117, Miami FL 33141, USA
Telefon: (00-1305) 866-00-77, 864-23-49
fax: (00-1305) 865-51-50
Konsulat Honorowy RP w Nassau
#9 Devonshire Drive, Coral Harbour
Nassau, Bahamas, USA
Telefon: (00-12-42) 328-72-38
fax: (00-12-42) 326-24-91
Konsulat Honorowy RP w Oxfordzie
Miami University, School of Engineering and Aplied Science
Benton Hall 106
Oxford, Ohio 45056
Telefon: (00-1513) 529-03-85
fax: (00-1513) 529-07-99
Konsulat RP w Pittsburghu
5853 Douglas Street, Pittsburgh, PA 15217
Telefon: (00-14-12) 396-62-34
fax: (00-14-12) 396-47-64
Konsulat RP w Raleigh
705 Barbour Drive
Raleigh, NC 27695, USA
Telefon: (00-19-19) 233-52-00, 637-70-69
Konsulat Honorowy RP w Saint Louis
121 S. Meramec, Suite 1140, St. Louis, Missouri 63105, USA
Telefon: (00-1314) 821-61-30
fax: (00-1314) 965-37-28
Konsulat Honorowy RP w San Francisco
Humboldt Bank Building
785 Market Street, 15th Floor
San Francisco, CA 94103, USA
Telefon: (001-415) 777-44-45
fax: (001-415) 778-81-23
Konsulat Honorowy RP w San Juan, Puerto Rico
Konsulat RP w San Juan, Puerto Rico
771 1-st Street, Suite 411, San Juan, PR 00920-1613
Telefon: (001-787) 781-32-54, 775-95-70
fax: (001-787) 775-95-30

USA – Wiza jest wymagana. Formalności należy dopełnić przed podróżą, w Ambasadzie USA w Warszawie. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia terytorium Stanów Zjednoczonych. Uwaga: uzyskanie wizy nie daje automatycznej gwarancji wjazdu do USA, ostateczną decyzję podejmuje urzędnik imigracyjny w punkcie kontroli granicznej.

 • Miami – największe i najbardziej znane miasto Florydy
 • Bagna Everglades – królestwo aligatorów
 • Przejazd do Key West – malownicza droga pomiędzy Atlantykiem i Zatoką Meksykańską
 • Przylądek Canaveral – fascynujący świat kosmicznych podróży
 • Parki rozrywki w Orlando
 • Nowy Orlean – francuski urok, Mardi Gras i kreolska kuchnia
 • Rejs łodzią w delcie Mississippi
 • Przejazd przez Apallachy
 • Waszyngton – stolica z Białym Domem
 • Hrabstwo Lancaster – kraina Amiszów
 • Kosmopolityczny Nowy Jork – „Wielkie Jabłko”
Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu. W przypadku nie otrzymania wizy, otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.