Wietnam to jeden z krajów Azji Południowo-Wschodniej o najdłuższej i najbardziej dramatycznej historii. Wycieczka do Wietnamu poszerzy Twoją wiedzę o dziejach tego państwa. Pierwsze królestwo Czampa pojawiło się na tych ziemiach już w II wieku n.e. Wieki następne to okres dominacji chińskiej i ciągłych walk o niepodległość.

W X wieku, po upadku dynastii chińskiej, władzę przejęły miejscowe dynastie cesarskie, rządzące z przerwami aż do 1945 r. W XIX wieku na obszarze Wietnamu pojawili się kolonizatorzy francuscy, zaś lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte to okres wyniszczającej wojny ze Stanami Zjednoczonymi. Mimo burzliwych dziejów zachowało się wiele cennych zabytków.

Wycieczka do Wietnamu szlakiem egzotycznej przyrody i kuchni

Wietnam to wspaniała zachwycająca przyroda. Podczas wycieczki do Wietnamu będzie okazja do poznania kraju „od kuchni” (w pełnym tego słowa znaczeniu). Obok poznania ludzi, ich kultury, oprócz zwiedzania wspaniałych przyrodniczo, historycznie miejsc, przygotujemy specjały kuchni wietnamskiej i poznamy jej kulinarne tajniki pod okiem mistrzów.

Co warto zobaczyć w Wietnamie?

Wycieczka do Wietnamu to świetny sposób na obcowanie z mozaiką różnych kultur tego regionu. Na turystów czeka kolonialna architektura Hoi An z pięknymi plażami, kipiący energią wielkomiejski Sajgon, niesamowita przyroda zatoki Ha Long, ruiny świątyni My Son, tarasy ryżowe w Sapa i rejs statkiem po Rzece Perfumowej i w Delcie Mekongu. Dzięki nam możesz przeżyć w Wietnamie wakacje swojego życia! Daj się ponieść orientalnej przygodzie i wybierz się na niezapomnianą wycieczkę do Wietnamu z Łachmański Travel.

Delta Mekongu – słynny region Azji Południowo-Wschodniej

Mówi się, że Delta Mekongu to najżyźniejszy region w Azji Południowo-Wschodniej. Narodowy spichlerz, dzięki któremu można wyżywić całą ludność Wietnamu. Ziemia dziewięciu smoków. Wycieczka do Wietnamu to jedyna okazja, by poznać codzienność rodowitych Wietnamczyków, dla których rzeka dosłownie oznacza życie. To tutaj pracują miliony kobiet i mężczyzn, zajmując się rybołówstwem i uprawą ryżu. Dzięki rejsowi Deltą Mekongu możesz sprawdzić, jak działają pływające szkoły na wysepkach, a handel świeżymi przyprawami i potrawami odbywa się prosto z łodzi. Wybierz się na wycieczkę do Wietnamu i zobacz życie poza wielkimi metropoliami.