16 dni WIETNAM
WIETNAM: wyprawa szlakiem smaków orientu

Wycieczka do Wietnamu

wycieczki do Ha Long, Hanoi, Ho Chi Minh, Mekong

Wietnam to jeden z krajów Azji Południowo-Wschodniej o najdłuższej i najbardziej dramatycznej historii. Wycieczka do Wietnamu poszerzy Twoją wiedzę o dziejach tego kraju. Pierwsze królestwo Czampa pojawiło się na tych ziemiach już w II wieku n.e. Wieki następne to okres dominacji chińskiej i ciągłych walk o niepodległość.

W X wieku, po upadku dynastii chińskiej, władzę przejęły miejscowe dynastie cesarskie, rządzące z przerwami aż do 1945 r. W XIX wieku na obszarze Wietnamu pojawili się koloniści francuscy, zaś lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte to okres wyniszczającej kraj wojny ze Stanami Zjednoczonymi. Mimo burzliwych dziejów zachowało się wiele cennych zabytków.

Poza tym Wietnam, to wspaniała, zachwycająca przyroda. To kraj, który jawi się dla nas nowością, którą obserwujemy i chłoniemy każdą cząstką ciała.
Podczas wycieczki do Wietnamu będzie również okazja do poznania kraju „od kuchni” (w pełnym tego słowa znaczeniu). Obok poznania ludzi, ich kultury, oprócz zwiedzania wspaniałych przyrodniczo, historycznie miejsc, przygotujemy specjały kuchni wietnamskiej i poznamy jej kulinarne tajniki pod okiem mistrzów.

Zapraszamy na ekscytujące wycieczki do Wietnamu i innych krajów azjatyckich. Wycieczki do Tybetu, Chin czy Indii będą niezapomnianym przeżyciem. Wybór Łachmański Travel okaże się natomiast najlepszą decyzją i gwarantem udanych wakacji.

Spotkanie z pilotem w Warszawie, przelot do Hanoi.
Przylot do Hanoi nazywanego „miastem na zakręcie rzeki”, które oczarowuje jeziorami i parkami, dachami z czerwonej dachówki i ścianami w kolorze ochry. Odprawa paszportowa i bagażowa, powitanie grupy na lotnisku przez lokalnego kontrahenta. Przejazd na śniadanie. Następnie przejazd rikszami rowerowymi po Starym Hanoi. Przejażdżkę zakończymy nad jeziorem Hoan Kiem, które jest sercem starego miasta. Według legendy, w połowie XV w. niebiosa zesłały cesarzowi Ly Thai To zaczarowany miecz, którym wygnał z Wietnamu Chińczyków. Następnego dnia po zakończeniu wojny, gdy władca odpoczywał w łódce, podpłynął do niego ogromny złoty żółw, który zabrał broń, by zwrócić ją właścicielom i zniknął w odmętach. Od tego czasu jezioro nosi nazwę Ho Hoan Kiem (Jezioro Zwróconego Miecza). Następnie wizyta w Muzeum Etnologicznym z kolekcją dzieł sztuki i przedmiotów codziennego użytku przedstawiającymi różnorodność kultury – od stożkowych kapeluszy po szamańskie rytuały Tay. Następnie dalsze zwiedzanie Hanoi, z powstaniem którego związanych jest wiele legend. Jedna z nich głosi, że kiedy król Lý Thái Tổ szukał urodzajnej doliny na swoją siedzibę, ujrzał nagle wzlatującego z mgieł Rzeki Czerwonej ku niebu złotego smoka. Dlatego nazwał swoją nową rezydencję „Thăng Long”. Następnie zobaczymy Komplex HoChiMinha wzniesiony w l.1973-75 wbrew testamentowi przywódcy, w którym żądał kremacji. Zobaczymy One-Pillar Pagoda a następnie Świątynię Literatury którą na cześć Konfucjusza wzniósł w 1070 roku cesarz Ly Thanh Tong. Przed kolacją – przedstawienie wodne kukiełek. Kolacja powitalna „Smak Indochin” w restauracji serwującej dania kuchni wietnamskiej. Nocleg w hotelu w Hanoi.
Po śniadaniu przejazd ok. 30 min. do wioski Van Giang, Najpierw wizyta na miejscowym bazarze, aby kupić wszystkie potrzebne produkty do przygotowywanych potraw. Następnie nauka przygotowywania przysmaków osobiście oraz próba nauczenia się wietnamskich nazwy tych potraw. Będziemy również ćwiczyć sztukę rozdrabniania warzyw. Obiad składający się ze wspólnie przygotowanych potraw. Powrót do Hanoi, krótki czas wolny (pokoje dostępne do godz.18:00). Transfer na dworzec kolejowy – nocny przejazd pociągiem do Lao Cai (miejsca sypialne – przedziały 4-os.).
Przyjazd pociągu do Lao Cai o godz.05.30, następnie ok.90.minutowy przejazd do miejscowości Sapa. Po przyjeździe do Sapa wczesne zakwaterowanie w hotelu, śniadanie a następnie spacer po Sapa, niedużym miasteczku położonym wysoko w górach, popularnym ze względu na wspaniałe widoki, piękną scenerię, tarasy ryżowe, przyjemny klimat oraz sielską atmosferę. W okolicach Sapy żyje kilka różnych mniejszości etnicznych - plemion górskich np. Dao, Hmong). Po południu piesza wycieczka (ok.3-4 godziny) do plemiennych wiosek Cat Cat zamieszkałych na wzgórzach przez mniejszość etniczną H'mong. Podczas spaceru po wioskach osadzonych w dolinie Sapa spotkamy tubylców oraz będziecie mieli możliwość podzielić się doświadczeniami z rodzinami żyjącymi w tej okolicy. Powrót do Sapa. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Sapa.
Po śniadaniu odwiedzimy lokalny targ w Sapa, gdzie w jednym miejscu, w jednym czasie, będziecie mieli przegląd plemienny. W górach północnego Wietnamu mieszka kilkanaście tych „mniejszości”. Sapa to Czarni H’mongowie, Czerwoni Dzao, Thaiowie czy Daiowie. Wszyscy w charakterystycznych dla siebie, natychmiast rozpoznawalnych strojach. Następnie piesza wycieczka (ok.3-4 godziny) do plemiennych wiosek Lao Chai oraz Tavan. To niesamowicie widowiskowa sceneria, zamieszkała przez jednych z najbardziej życzliwych ludzi, jakich kiedykolwiek dane było wam spotkać. Odwiedzimy również dom mieszkańców H'mong i Dzay. Powrót do Lao Cai. Transfer na dworzec kolejowy – nocny przejazd pociągiem do Hanoi (miejsca sypialne – przedziały 4.os.).
Po wczesnym przyjeździe do Hanoi transfer do hotelu, gdzie grupa otrzyma pokoje do odświeżenia. Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd nad zatokę HaLong – cud przyrody wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Będą Państwo mieć możliwość podziwiania wysp o różnych kształtach, połyskujących na tle szmaragdowego morza jak lśniące w słońcu klejnoty. Podziwianie rozrzuconych po zatoce 5 000 wysp i wysepek. Podróż po Halong Bay zaczyna się około południa na Wyspie Tuan Chau na progu najbardziej fascynujących cudów Wietnamu. Jak statek ustawi żagle, zostaną Państwo powitani przez załogę Paradise i menedżera Rejsu, który będzie dążył przez cały pobyt do zapewnienie Państwu najwyższych standardów obsługi dla czystej przyjemności i komfortu na pokładzie wśród luksusowych udogodnień w pięknym otoczeniu . Odkryjemy po południu niektóre skarby rozrzucone w całej Zatoce Malejacego Smoka: jaskinie, czyste plaże, malownicze pływające wioski, fantastyczne formacje skalne wznoszące się z szmaragdowej wody . W tym czasie na pokładzie, można wykorzystać czas na odpoczynek w Spa, Beauty & Massage; w otoczeniu mijanej malowniczej okolicy, będziemy uczestniczyć w pokazie gotowania Szefa kuchni i będziemy mogli próbować swoich sił w sztuce tradycyjnej wietnamskiej kuchni. Definiuje się to jako jedną z głównych atrakcji pobytu w Raju, bardzo wyrafinowane, innowacyjne i zróżnicowane dania zostaną zaprezentowane na lunch i kolację w eleganckiej jadalni, towarzyszy temu szeroki wybór win i napojów z całego świata. Lunch, kolacja, nocleg na pokładzie statku.
Z rana, chętni mogą uczestniczyć w demonstracji Tai Chi na słonecznym pokładzie o brzasku słońca. Rozpoczynamy dzień ciesząc się Rajskimi delicjami kolorowego śniadania w formie bufetu. Kontynuujemy rejs wśród 2000m wysepek i odwiedzimy kilka z najważniejszych. Rajski Rejs zakończy się na wyspie Tuan Chau pomiędzy 10.30 a 11.00. O godz.12.00 wyjazd w kierunku Hanoi. Przyjazd do Hanoi ok.godz.16.00. Czas wolny na zakupy lub indywidualną eksplorację miasta. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy – nocny przejazd pociągiem do Hue (miejsca sypialne – przedziały 4.os.).
Po przyjeździe pociągu do Huhe odebranie bagaży. Następnie rejs łodzią po Rzece Perfumowej, podczas którego mijać będziemy wioski znane z rękodzieła – kolonialne kapelusze i odlewy z brązu. Zatrzymamy się przy siedmiopiętrowej Pagodzie Thien Mu uważanej za Pagodę Królewską Dynastii Nguyen, gdzie przechowywany jest stary austin, którym w roku 1963 czcigodny Thich Luang Duc udał się do Sajgonu, by dokonać samospalenia. Następnie zwiedzimy kompleks składający się z 40 budowli (pałace, świątynie, pawilony) cesarza Minh Mang (1791-1841). Następnie zwiedzanie Hue, które leży nad rzeką Huong, zwaną Aromatyczną Rzeką, w prowincji Binh Tri Thien. Znajduje się w nim Zakazane Miasto, które wzniósł cesarz Gia Long na wzór Zakazanego Miasta w Pekinie. Do końca XIII wieku miasto nosiło nazwę Phu Xuan i pełniło rolę obronną. Władzę sprawowali miejscowi możnowładcy. W 1802 roku miasto przeszło pod panowanie cesarza Gia Long, zostało siedzibą dynastii Nguyen oraz stolicą protektoratu Annamu.Zobaczymy cesarską Cytadelę oraz Zakazane Miasto, które wzniósł Cesarz Gia Long. Miało ono pełnić rolę jego prywatnej rezydencji, było otoczone wysokim murem obronnym oraz fosą. Zobaczymy również imponujące grobowce króla Khai Dinh a dzień zakończymy wizytą na targu Dong Ba. Następnie poznamy tajniki cesarskiej sztuki dekorowania potraw i dowiemy się, jak posiłki były przyrządzane na dworach cesarskich. Sami będziemy rzeźbić w marchewce, rzepie i ogórkach. Kolacja wspólnie przyrządzonych potraw. Nocleg w hotelu w Hue.
Po udajemy się kierunku Hoi An, starożytnego miasta – wpisanego na listę UNESCO. Po drodze, w Danang wizyta w Muzeum Czampy, gdzie w jasnych, przestronnych salach mieści się najpiękniejsza na świecie kolekcja misternych piaskowcowych rzeźb, statuetek tańczących kobiet i bogiń czczonych przez Czamów. Wizyta na chińskiej plaży oraz w wiosce Ngu Hanh Son Stone. Przejazd do Hoian i piesza wycieczka w Hoi An uznawanego za jedno z najpiękniejszych wietnamskich miasteczek, będącego wielką atrakcją turystyczną. Historyczne stare miasto jest plątaniną uliczek z mnóstwem pięknej, chińskiej architektury. Na każdym rogu można tu znaleźć małe restauracje, herbaciarnie, świątynie, galerie, warsztaty rzemieślnicze, pracownie artystów. Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, gdzie liczni artyści sprzedają tu swoje obrazy, rzeźby, czy inne rękodzieło. Zobaczymy m.in. Chua Ong Pagoda, Ky Tam, japoński Covered Bridge. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Hoi An.
Po śniadaniu udamy się na rowerach na lokalny targ, gdzie poznamy specyfikę produktów stosowanych w kuchni wietnamskiej oraz ich znaczenie i właściwości. Następnie rowerami przejedziemy do lokalnej wioski, spacer po ogrodach polach uprawnych i warzywnych, gdzie miejscowi rolnicy pracują przy użyciu tradycyjnych metod jakie stosowano setki lat temu. Przygotujemy potrawy pod okiem miejscowego mistrza i dowiemy się o tradycyjnych metodach przygotowywania wietnamskich potraw. Na obiad zjemy wspólnie przygotowane dania. Powrót do Hoi An. Po południu czas wony – wypoczynek. Nocleg w hotelu w Hoi An.
Dzień wolny, wypoczynek. Nocleg w hotelu w Hoi An.
Dzień wolny, wypoczynek. Nocleg w hotelu w Hoi An.
Po śniadaniu przejazd do Da Nang a następnie przelot samolotem do Ho Chi Minh. Po przylocie zwiedzanie miasta, gdzie w 1679 r. w małej rybackiej osadzie, w bagnistej kambodżańskiej prowincji Prey Nokor pozwolono osiedlić się uchodźcom chińskim, zwolennikom upadłej w 1644r. dynastii Ming. W drugiej połowie XVII w. prowincja stopniowo została przejęta przez władający południem Wietnamu ród Nguyen i zasiedlona przez osadników wietnamskich. Miasto charakteryzuje niezwykle ciekawa i zróżnicowana architektura. Spotkamy tu nie tylko świątynie różnych wyznań, ale także wiele zabytków okresu kolonialnego, które wprowadzają niesamowity europejski powiew do tego rejonu Indochin. Zwiedzanie pagody Thien Hau poświęconą chińskiej bogini morza, China Town oraz wizyta na lokalnym targu Binh Tay. Zobaczymy również: Ho Chi Minh Hall, neoromańską katedrę Notre Dame - rzymsko-katolicki kościół katedralny będący największą i najbardziej okazałą świątynią w mieście wzniesioną w latach 1877-1883, Muzeum Wojny w którym można obejrzeć działa artyleryjskie, kopie klatek dla tygrysów, w których trzymano więźniów Vietcongu. Nocleg w Ho Chi Minh.
Po śniadaniu wyjazd w okolice Sajgonu i zwiedzanie systemu podziemnych tuneli Cu Chi. Dzięki nim żołnierze Vietcongu opanowali wielkie tereny wiejskie 30 km od Sajgonu. Tunele ciągnęły się aż po granicę z Kambodżą. W samym Cu Chi było ponad 200 km tuneli. Tunele w czasie wojny były wykorzystywane przez komunistycznych partyzantów walczących przeciw Amerykanom i wojskom południowego Wietnamu. Znajdowały się w nich szpitale, kuchnie, sypialnie, sale konferencyjne i arsenały. W 1968 roku Wietkong zaatakował Sajgon z tych właśnie tuneli. Następnie przejazd do miejscowości Tay Ninh i wizyta w świątyni Cao Dai - znajduje się tu główny ośrodek religijny ruchu zwanego kaodaizmem. To specyficzne połączenie buddyzmu, chrześcijaństwa, konfucjanizmu, taoizmu, islamu, judaizmu i świeckich tradycji. Religia narodziła się na początku XX w., po tym jak pewien wietnamski katolik doznał objawienia. Wielka świątynia Cao Dai to główna świątynia tej religii, powstała w 1880r., jako główna siedziba kultu. Kapłani biorący udział w codziennych rytuałach ubrani są w stroje o trzech kolorach - czerwone symbolizujące konfucjanizm, niebieskie - taoizm oraz żółte odpowiadające buddyzmowi. Na głównym ołtarzu umieszczono symboliczną kulę ziemską wyposażoną w wielkie boskie oko. Podczas uroczystych nabożeństw, oprawy dźwiękowej dostarcza grupa muzyków grająca na jednostrunowych instrumentach dan co. Ich monotonny dźwięk pomaga wznieść się na wyżyny duchowej ekstazy. (W czasie ceremonii, turyści mogą przebywać wyłącznie na galeryjce na górze. A poruszanie na dole dla „niewiernych” dostępne jest wyłącznie po określonej ścieżce i przy braku możliwości wkraczania na środek świątyni). Powrót do Sajgonu. Nocleg w hotelu w Sajgonie.
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Delty Mekongu, regionu w południowym Wietnamie o powierzchni prawie 40 tysięcy kilometrów kwadratowych. Mekong tworzy tutaj labirynt odnóg, kanałów i jezior oplatających małe skrawki lądu i wyspy, na których żyją ludzie zajmujący się głownie rybołówstwem i uprawą ryżu. Życie tutaj związane jest bezpośrednio z wodą. Domy, szkoły, urzędy, świątynie stoją na brzegu lub często pływają na powierzchni wody, bazary organizowane są na środku rzeki, a sprzedaż odbywa się prosto z łodzi. Pod wieloma pływającymi domami znajdują się specjalne klatki, w których hoduje się ryby. Transport lądowy prawie nie istnieje, do większości wiosek można się dostać jedynie łodzią. Wydaje się, że tutejsze dzieci uczą się wiosłować, zanim jeszcze nauczą się chodzić. Całość robi niezwykłe wrażenie, jest to jeden z najbardziej malowniczych i fotogenicznych rejonów Azji. Rejs statkiem po rzece Mekong. W drodze powrotnej do Sajgonu przejazd do Long An Twon, gdzie zwiedzimy Vinh Trang Temple. Późnym popołudniem udamy się na lekcję gotowania do szkoły kulinarnej Południa Wietnamu. Oczywiście będziemy rolować sajgonki. Podczas kolacji wymiana kulinarnych doświadczeń. Nocleg w Ho Chi Minh.
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Odprawa bagażowa i paszportowa, przelot do Europy (dzienny przelot do Warszawy - posiłki na pokładach samolotów).

Wietnam

Stolica: Hanoi
Największe miasta: Ho Chi Minh (wcześniej Sajgon), Hai Phong, Da Nang, Nha Trang, Quy Nh?n, Hue
Język urzędowy: wietnamski
Waluta: dong (VND)
Ludność: 86117000 osób
Strefa czasowa: czas polski +6h (w zimie), +5h (w lecie)
Podział administracyjny: Wietnam dzieli się na 58 prowincji, które podzielone są na dystrykty, miasta prowincjonalne oraz miasta. W Wietnamie istnieje 5 kontrolowanych, centralnie wydzielonych miast o statusie równym prowincji.

Informacje praktyczne

Szczepienia
osobom udającym się do Wietnamu, zaleca się szczepienia przeciwko żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu, boreliozie, dendze i tężcowi.

Lekarze
poziom opieki medycznej w Wietnamie jest stosunkowo niski. Na terenie dużych miast znajdują się prywatne kliniki medyczne, w których poziom usług jest  zdecydowanie wyższy, lecz koszty usług bardzo wysokie. Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, które pokryje ewentualne koszty leczenia.

Apteki
leki w aptekach dostępne są bez recepty. Niestety w wietnamskich aptekach rzadko są zatrudnieni farmaceuci, a osoby sprzedające leki nie posiadają żadnej wiedzy medycznej. Podawane przez nich informacje są często mylące lub nieprawdziwe.

Numer pogotowia: 05

Wymagania wizowe/ przepisy celne
obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są do posiadania ważnego dokumentu podróży oraz wizy uprawniającej do wjazdu. Wizy wydawane są w zależności od celu podróży z okresem ważności do 12 miesięcy. O wizę należy ubiegać się w urzędach konsularnych Wietnamu. Możliwe jest otrzymanie jej na granicy państwa po uprzednim uzyskaniu promesy, oferują ją biura podróży i agencje turystyczne.
Nie podlegają ocleniu rzeczy przeznaczone do użytku osobistego. Przedmioty o większej wartości, a także gotówkę powyżej 3000 USD należy zgłosić w deklaracji celnej. Istnieje też specyficzna kontrola obejmująca przywożone i wywożone kasety wideo, płyty CD, a także książki i czasopisma. Nie wywołane w Wietnamie klisze fotograficzne mogą być zakwestionowane przy wyjeździe. Przy przekraczaniu granicy Wietnamu trzeba wypełnić druk deklaracji celnej, którego kopię należy okazać podczas wyjazdu.

Porady i zwyczaje

Kuchnia
wietnamską kuchnię charakteryzują niezwykłe smaki i estetyka podania. Główne składniki wykorzystywane w kuchni to ryż oraz makaron. Potrawy są najczęściej gotowane na parze lub duszone. Popularnym dodatkiem do dań jest sos rybny. Najpopularniejszymi zupami są bambusowa oraz „pho” (z makaronem ryżowym). Słynne sajgonki nie są podobne do tych serwowanych w Polsce, są dużo mniejsze. Jako deser podawane są suszone owoce oraz miąższ kokosu.

Napoje
napojem, który pijają wszyscy Wietnamczycy, jest zielona herbata jaśminowa. Godny polecenia jest również sok z trzciny cukrowej z dodatkiem limonki lub ananasa. Pyszna wietnamska kawa jest bardzo mocna i bardzo słodka, parzona jest w metalowych sitkach nakładanych na szklankę.

Pamiątki
z Wietnamu jako pamiątkę warto przywieźć lampiony oraz klapki. W całym kraju w sklepach można kupić metalowe figurki, fajki do opium, kapelusze, abażury, wyroby z jedwabiu. Zabrania się wywożenia z kraju kości słoniowej.

Fotografowanie
wielu Wietnamczyków nie lubi być fotografowanych. Przed fotografowaniem osób należy zapytać o zgodę.

Obyczaje
wszędzie należy się targować.
Zaleca się ściąganie obuwia, wchodząc do świątyń lub domów prywatnych.
Kobiety palące papierosy nie są mile widziane.

Religia i kultura

Dominująca grupa wyznaniową są buddyści (około 65%).

Święta:

 • 1 stycznia – Nowy Rok
 • styczeń/luty – Nowy Rok Księżycowy – Tet Nguyen Dan (4 dni świąteczne)
 • 30 kwietnia – Dzień Wyzwolenia Sajgonu
 • 1 maja – Święto Pracy
 • 2 września – Święto Państwowe Socjalistycznej Republiki Wietnamu

Warto wiedzieć

Banki i wymiana pieniędzy
euro lub dolary można wymienić w większości sklepów z wyrobami jubilerskimi lub w hotelach. Sieć kantorów w dużych miastach jest dość dobrze rozwinięta, niestety w mniejszych miejscowościach kantory to wielka rzadkość.

Komunikacja

 • Autobus – bardzo popularny środek transportu. Poza autobusami kursują również minibusy na trasach mniej uczęszczanych. W każdym autobusie znajduje się człowiek odpowiedzialny za pilnowanie porządku, do jego obowiązków należy również sprzedaż i kontrola biletów.
 • Samochód – władze wietnamskie nie uznają polskiego prawa jazdy.
 • Pociąg – kolej łączy największe miasta w kraju. Podróż pociągiem jest niestety bardzo wolna a standard podróży niski.
 • Motocykl – można wynająć motocykl z kierowcą. Jest to bardzo praktyczny sposób poruszania się po miastach, ze względu na duży ruch uliczny. Cenę zawsze należy uzgodnić przed jazdą.

Poczta
w Wietnamie urzędy pocztowe działają bardzo sprawnie. Wysłane do Polski pocztówki dochodzą w ciągu tygodnia.

Placówki dyplomatyczne

Ambasada RP w Hanoi
3 Chua Mot Cot, Hanoi,
Wietnam
tel: (00844) 38 45 20 27, 38 45 20 28
fax: (0084 4) 382 369 14

e-mail:
hanoi.amb.sekretariat@msz.gov.pl

WIETNAM – Wiza jest wymagana. Formalności należy dopełnić przed podróżą, w Ambasadzie Wietnamu w Warszawie. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia Wietnamu.

 • Lekcje gotowania pod okiem uznanych szefów kuchni – doskonała okazja, by zgłębić tajniki egzotycznej sztuki kulinarnej i skosztować wielu miejscowych specjałów
 • Hanoi – stolica Wietnamu o prowincjonalnym klimacie
 • Sapa – górskie plemiona i malownicze krajobrazy
 • Zatoka Ha Long – cud przyrody
 • Hue – rezydencja cesarska
 • Hoi An – piękna architektura i relaks na plaży
 • Ruin Świątyni My Son
 • Ho Chi Minh – dawny Sajgon i tunele partyzanckie Cu Chi
 • Rejs statkiem po Rzece Perfumowej oraz w Delcie Mekongu
Kalkulacja dla grupy min. 11 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu i wiz wjazdowych.