Chile – rozciągające się wąskim pasem wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego i pasmem Andów – ma do zaoferowania dziewiczą przyrodę, rozległe pustkowia oraz wiele zabytków. Położenie w czterech strefach klimatycznych sprawia, że podczas wycieczki do Chile można odkryć ogromne lodowce na południu, wspaniałe lasy, wysokie góry oraz pustynię w północnej części kraju.

Wyspa Wielkanocna – to najdalej położona od ludzkich osiedli zamieszkała wyspa świata pochodzenia wulkanicznego o trójkątnym kształcie. Największą atrakcją są tutaj słynne posągi Moai, mierzące od 6 do 21 metrów wysokości, z których najcięższy waży około 270 ton. Na Wyspie jest 887 posągów. Inną tutejszą atrakcją jest wygasły wulkan Rano Kau oraz położona obok wioska Orongo z owalnymi, kamiennymi domami. Wycieczka do Chile obejmuje zwiedzanie również tej części wyspy.

Tapati to niezwykle ważne wydarzenie dla mieszkańców Wyspy Wielkanocnej. Podczas festiwalu, przez dwa tygodnie prezentowana jest kultura, tradycje i zwyczaje, panujące wśród mieszkańców Wyspy. W tym czasie mieszkańcy Rapa Nui świętują i bawią się w duchu rywalizacji, przy wspaniałej muzyce. Podczas imprezy odbywają się liczne tradycyjne parady, tańce i zawody, pomiędzy przedstawicielami dwóch grup. Jedną z najbardziej charakterystycznych konkurencji sportowych jest haka pei, która polega na zjeżdżaniu ze stromego wzgórza na pniach bananowca będąc ubranym jedynie w hami – czyli w przepaskę na biodrach. Popularne jest również łowienie ryb przy użyciu włóczni, a także wyścig, w którym zawodnicy dźwigają pale obwieszone bananami. Uczestnictwo w zabawie jest także elementem wycieczki do Chile. Pozwoli z bliska zobaczyć, jak wygląda codzienne życie mieszkańców i w pełni poczuć egzotyczny klimat dobrej zabawy.

Piękna Ameryka Południowa to gratka dla wszystkich wielbicieli egzotycznych podróży. Odwiedź z nami również inne kraje — Łachmański Travel organizuje wycieczki do Brazylii, a także na inne kontynenty. Obejrzyj fotorelacje z wycieczki do Chile i przekona się, co czeka na Ciebie podczas wymarzonych wakacji.