Wycieczka do Australii

Łachmański Travel zabierze Cię w niezapomnianą wyprawę do kraju, w którym nieskazitelna natura styka się z nowoczesnością. Wycieczka do Australii i Tasmanii uwzględnia znane na całym świecie atrakcje tego kraju. Spotkaj się oko w oko z diabłem tasmańskim i kangurem Bennetta. Z pewnością Australia to marzenie wielu podróżników, które dzięki nam staje się bardziej realne do spełnienia. Zorganizowana wycieczka do Australii pozwala nam lepiej poznać ten fascynujący kraj.

Podczas naszej wyprawy wybierzemy się w niezwykłą podróż po Great Ocean Road – najpiękniejszej położonej drodze w całym kraju. Kolejną atrakcją wycieczki do Australii jest wizyta w Sovereign Hill – miasteczku rodem z czasów wielkiej gorączki złota. Wypłyniemy też na spotkanie z Wielką Rafą Koralową. Zobaczymy także świętą górę Aborygenów – Uluru – oraz zachwycimy się cudowną metropolią – Sydney.

Co warto zwiedzić podczas wycieczki do Australii?

Co najlepiej opisuje Australię? Bezkresne pustkowia interioru sąsiadujące z Sydney – miastem żyjącym w XXII wieku? A może nowoczesne miasta kontrastujące z pradawną kulturą Aborygenów? Może raczej majestat góry Uluru – miejsca, gdzie świat narodził się z nicości? Aby odpowiedzieć na te pytania, najlepiej wybrać się na wycieczkę do Australii samemu zweryfikować, dlaczego ten kraj od dziesięcioleci fascynuje turystów z całego świata.

Podczas wycieczki do Australii nie można zapomnieć o Great Ocean Road – słynnej trasy o długości 243 kilometrów. Biegnie ona wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża wyspy. Jeśli widziałeś kiedyś pocztówki z tego kraju, to z całą pewnością znalazła się na nich malownicza trasa – ikona współczesnej Australii. To idealny region dla surferów, miłośników przyrody i uroczych misiów koala. Już nie ma dzikich plaż? Wycieczka do Australii sprawi, że w ujrzysz malownicze i dzikie zakątki, które zmuszają do zastanowienia się, jak wygląda prawdziwa wolność ducha.
Wyruszymy do Sovereign Hill – miasteczka rodem z czasów wielkiej gorączki złota i wypłyniemy na spotkanie z Wielką Rafą Koralową. Zobaczymy świętą górę Aborygenów – Uluru oraz damy się zachwycić cudownej metropolii jaką jest Sydney.

Więcej zdjęć znajdą Państwo w naszej fotorelacji z wycieczki do Australii. Zapraszamy!

Tasmania – wycieczka śladami diabła tasmańskiego

Dlaczego by nie skorzystać z okazji i zobaczyć osławionego diabła tasmańskiego w jego naturalnym środowisku? Tasmania to jedyny region świata, na którym występuje to urocze, choć mięsożerne stworzenie. To też stan Australii – dziewiczy i niezwykle urokliwy. Mimo, że mało tu śladów nowoczesnej cywilizacji, w Tasmanii nie brakuje wygodnych miejsc noclegowych, szczególnie, jeśli zaczniemy wycieczkę od wschodniego wybrzeża wyspy.

Znajdują się na nim sporej wielkości miasta takie jak Launceston i stolica Hobart, które jednak nie są głównym celem naszej wycieczki do Tasmanii. Ciekawszy jest tutejszy górzysty, otoczony wyrazistymi klifami, dziki krajobraz. Znajdziemy tu rzadkie okazy roślin, a obok diabła tasmańskiego, możemy napotkać również wombaty, stekowce oraz kangury. Dawniej wyspę zamieszkiwał też osobliwy gatunek ssaka nazywany wilkoworem tasmańskim, który jednak został uznany za wymarły. Co ciekawe, to właśnie to zwierzę, rodowici mieszkańcy Tasmanii uznają za jej symbol. Na wyspie znajdziemy też polski akcent, a mianowicie górę oraz park upamiętniające naszego podróżnika i badacza Tasmanii – Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Mamy nadzieję, że póki co krótkimi, szczątkowymi informacjami na temat Australii, udało nam się jeszcze bardziej rozbudzić w Państwach ciekawość podróżniczą. Z miłą chęcią podzielimy się swoją wiedzą podczas wspólnych wycieczek do Australii, Tasmanii, Nowej Zelandii, Fidżi i Tonga. Wycieczki do Australii i Nowej Zelandii z pewnością zachwycą każdego!

Nasza wycieczka do Australii to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!

Zapraszamy serdecznie!

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Zarówno program jak i organizacja na miejscu 1. klasa”


Wybrałam się z Biurem Łachmański Travel do Australii i Nowej Zelandii i w 100% polecam! Zarówno program jak i organizacja na miejscu 1. klasa. Przewodnik miał dużą wiedzę na temat miejsc, które zwiedzaliśmy. Z pewnością było pięknie i zjawiskowo.
Dziękuję za cudowne wspomnienia. Absolutnie polecam wyprawy z nimi!

Z Poważaniem,

Edyta.