16 dni AUSTRALIA z Tasmanią
AUSTRALIA z Tasmanią: kangury, psy dingo, diabły tasmańskie i misie koala – wyprawa

Wycieczka do Australii i Tasmanii

Kangury, psy dingo, diabły tasmańskie i misie koala podczas jednej wyprawy

Wycieczka do Australii

Łachmański Travel zabierze Cię w niezapomnianą wyprawę do kraju, w którym nieskazitelna natura styka się z nowoczesnością. Wycieczka do Australii i Tasmanii uwzględnia znane na całym świecie atrakcje tego kraju. Spotkaj się oko w oko z diabłem tasmańskim i kangurem Bennetta. Z pewnością Australia to marzenie wielu podróżników, które dzięki nam staje się bardziej realne do spełnienia. Zorganizowana wycieczka do Australii pozwala poznać ten kraj na wskroś.

Na niezapomnianą wyprawę do kraju, w którym nieskazitelna natura styka się z nowoczesnością, warto wybrać się z naszym biurem podróży. Podczas naszej wyprawy z pewnością wybierzemy się w niezwykłą podróż po Great Ocean Road – najpiękniej położonej drodze w całej Australii.
Wyruszymy do Sovereign Hill – miasteczka rodem z czasów wielkiej gorączki złota i wypłyniemy na spotkanie z Wielką Rafą Koralową. Zobaczymy świętą górę Aborygenów – Uluru oraz damy się zachwycić cudownej metropolii jaką jest Sydney.

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Australii znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Tasmania – wycieczka śladami diabła tasmańskiego

Dlaczego by nie skorzystać z okazji i zobaczyć osławionego diabła tasmańskiego w jego naturalnym środowisku? Tasmania to jedyny region świata, na którym występuje to urocze, choć mięsożerne stworzenie. To też stan Australii – dziewiczy i niezwykle urokliwy. Mimo, że mało tu śladów nowoczesnej cywilizacji, w Tasmanii nie brakuje wygodnych miejsc noclegowych, szczególnie, jeśli zaczniemy wycieczkę od wschodniego wybrzeża wyspy.

Znajdują się na nim sporej wielkości miasta takie jak Launceston i stolica Hobart, które jednak nie są głównym celem naszej wycieczki do Tasmanii. Ciekawszy jest tutejszy górzysty, otoczony wyrazistymi klifami, dziki krajobraz. Znajdziemy tu rzadkie okazy roślin, a obok diabła tasmańskiego, możemy napotkać również wombaty, stekowce oraz kangury. Dawniej wyspę zamieszkiwał też osobliwy gatunek ssaka nazywany wilkoworem tasmańskim, który jednak został uznany za wymarły. Co ciekawe, to właśnie to zwierzę, rodowici mieszkańcy Tasmanii uznają za jej symbol. Na wyspie znajdziemy też polski akcent, a mianowicie górę oraz park upamiętniające naszego podróżnika i badacza Tasmanii – Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Mamy nadzieję, że póki co krótkimi, szczątkowymi informacjami na temat Australii, udało nam się jeszcze bardziej rozbudzić w Państwach ciekawość podróżniczą. Z miłą chęcią podzielimy się swoją wiedzą podczas wspólnych wycieczek do Australii, Tasmanii, Nowej Zelandii, Fidżi i Tonga. Wycieczki do Australii i Nowej Zelandii z pewnością zachwycą każdego!

Nasza wycieczka do Australii to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!

Zapraszamy serdecznie!

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Zarówno program jak i organizacja na miejscu 1. klasa”


Wybrałam się z Biurem Łachmański Travel do Australii i Nowej Zelandii i w 100% polecam! Zarówno program jak i organizacja na miejscu 1. klasa. Przewodnik miał dużą wiedzę na temat miejsc, które zwiedzaliśmy. Z pewnością było pięknie i zjawiskowo.
Dziękuję za cudowne wspomnienia. Absolutnie polecam wyprawy z nimi!

Z Poważaniem,

Edyta.
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie w godzinach popołudniowych. Przelot do Australii. Podróż do Australii – zmiany stref czasowych. Przylot do Adelaide, transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Czas wolny na odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie miasta. Zobaczymy: Adelaide Oval, Muzeum Australii Południowej, Muzeum Migracji. Pod wieczór spacer po centrum miasta, przejazd do hotelu i nocleg.
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Princetown, gdzie będziemy podziwiać bajeczne formy skalne czyli tzw. Dwunastu Apostołów. Jest to grupa naturalnie powstałych kolumn z wapienia, majestatycznie stojących w morzu, tuż przy brzegu w Parku Narodowym Port Campbell. Następnie przejazd najpiękniej położoną drogą w całej Australii - Great Ocean Road, gdzie będziemy podziwiać majestatyczne fale rozbijające się o klify.
Wizyta w Sovereign Hill – miasteczku, które jest rekonstrukcją z czasów wielkiej gorączki złota. Mieszkańcy, budynki, ulice – wszystko tutaj wygląda jak z filmu. Funkcjonuje tutaj kopalnia, można spotkać prawdziwych kowali, którzy nadal podkuwają konie, czy chociażby poszukiwaczy, którzy w rzece nadal dopatrują się malutkich kawałków złota. To właśnie tutaj, codziennie do rzeki wrzucane jest złoto warte kilkaset dolarów, zatem będziemy mogli poczuć się jak prawdziwi poszukiwacze skarbów! Całe miasto Sovereign Hill zostało stworzone z niezwykłą precyzją, podczas wizyty w tym mieście naprawdę można zapomnieć o współczesnym świecie. Przejazd do Melbourne, zwiedzanie stolicy stanu Victoria. Spacer po mieście, zobaczymy m.in. Federation Square, Eureka Tower (możliwość wjazdu na taras widokowy). Zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer po Soutbank, nocleg.
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Krótki przelot do Hobart na Tasmanii. Tasmania to kraina sławetnych diabłów tasmańskich, to idealne miejsce do obcowania z majestatyczną przyrodą, jej fauną i florą. Wizyta w najstarszym Parku Narodowym Tasmanii – Mt. Field, który zachwyca swoją różnorodnością. Do głównych atrakcji parku należą: Lady Barron, Horseshoe oraz niesamowity wodospad Russell Falls.
Przejazd do malowniczo położonego miasteczka Strahan, skąd wybierzemy się Południowo-Zachodniego Parku Narodowego Tasmanii, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs po przepięknej rzece Gordon, która jest główną trakcją turystyczną parku. Następnie przejazd do Cradle Mountain - Lake St Clair. To kolejny Park Narodowy wpisany na listę UNESCO. Jeśli szczęście nam dopisze, zobaczymy tego dnia kangura Bennetta czy kangura rudego. Nocleg w Launceston.
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Przelot do Sydney. Zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in. Operę, Harbour Bridge i historyczną dzielnicę Rocks, centrum miasta z zabytkowymi budynkami. Nocleg.
Dzień wolny na odpoczynek i zwiedzanie Sydney lub fakultatywna wycieczka do Katoomby (ok. 80 EUR), miasteczka w centrum Gór Błękitnych (UNESCO). Podczas wycieczki do Katoomby przejazd do Echo Point - punktu widokowego z którego rozpościera się przepiękny widok na głębokie doliny porośnięte lasami eukaliptusowymi i liczne formacje skalne, w tym tzw. Trzy Siostry.
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Przelot do pięknego, tętniącego życiem Cairns. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na spacery przepiękną nadmorską promenadą, kąpiele morskie i słoneczne. Wieczorem możliwość poznania nocnego życia miasta, nocleg.
Gdzie jest Nemo? Zagwozdka każdego dziecka, ale też i dorosłych w końcu rozwiązana! To właśnie tutaj, na obszarze Wielkiej Rafy Koralowej możemy zobaczyć tę pomarańczową rybkę. Tego dnia czeka nas niezwykłe spotkanie z setkami gatunków ryb i koralowców. Fakultatywny rejs (ok. 90 EUR) katamaranem na jedną z koralowych wysepek. Na miejscu – pływanie łodzią z przeszklonym dnem, nurkowanie z rurką – obserwacja wielobarwnego życia na rafie.
Przelot do Ayers Rock, miasta położonego w rejonie Park Narodowego Uluru/Kata Tjuta (UNESCO). Przejazd do parku, przejście wśród majestatycznych skał Olgas/Kata Tjuta. Następnie czeka nas zachód słońca przy świętej górze Aborygenów Uluru. Powrót do hotelu, nocleg.
Przelot do Perth – miasta położonego na południowo – zachodnim wybrzeżu kontynentu australijskiego. Czas wolny na samodzielną eksplorację miasta, zakup pamiątek i odpoczynek.
Dzień wolny na odpoczynek i zwiedzanie Perth lub fakultatywna wycieczka do Parku Narodowego Nambung (ok. 100 EUR) i oglądanie The Pinnacles Desert – naturalnych ostańców skalnych w kształcie iglic. Wielobarwne iglice wyrastające z pustynnych piasków zadziwią każdego. Nocleg w Perth.
Zwiedzanie Perth uchodzącego jedno z najpiękniejszych miast na zachodnim wybrzeżu Australii położonego na brzegach rzeki Swan i Oceanu Indyjskiego. Tego dnia zobaczymy m.in. historyczną dzielnice miasta z budynkiem parlamentu, udamy się na promenadę nad brzegiem rzeki Swan, a także będziemy podziwiać nowoczesną architekturę miasta ze wzgórz Parku Królewskiego i ogrodów botanicznych, a także wspaniałą przystań portową z której rozpościera się magiczny widok na Ocean Indyjski. Wylot do Europy przez jeden lub dwa porty tranzytowe
Przylot do Warszawy.

Australia

Stolica: Canberra

Największe miasta: Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelajda, Gold Coast, Newcastle, Canberra

Język urzędowy: angielski

Waluta: dolar australijski (AUD)

Ludność: 21.714.000 osób

Strefa czasowa: czas polski od +7 do +10 h (w zależności od rejonu)

Podział administracyjny: Australia jest państwem federalnym podzielonym na 6 stanów i 3 terytoria federalne.

Przepisy wjazdowe:

Obywatele polscy wyjeżdżający  do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące są zobowiązani do posiadania wizy, Wiza jest bezpłatna. Wnioski należy składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii.
Otrzymanie potwierdzenia uzyskania wizy (otrzymuje się e-mailem) uprawnia do wjazdu do Australii.

Przepisy celne:

Istnieje obowiązek zgłoszenia wwozu lub wywozu gotówki powyżej 10 tys. AUD. Całkowicie zakazany jest wwóz żywności, roślin, zwierząt i skór zwierzęcych

Religia i obyczaje:

68% Australijczyków to chrześcijanie, w tym 27% to katolicy, zaś 21% identyfikuje się jako anglikanie. Religie niechrześcijańskie wyznaje 5% populacji. Brak wyznawanej religii deklaruje 16% mieszkańców.

Opieka zdrowotna:

Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych są uznawane na zasadzie indywidualnych porozumień.

Opieka medyczna jest tutaj na wysokim poziomie. Dostęp do opieki medycznej jest łatwy. Doba w szpitalu kosztuje ok. 800 AUD. Koszt standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 80 AUD.

Klimat:

Australia leży w zasięgu trzech stref klimatycznych:  podrównikowej (półwysep Jork, Ziemia Tasmana i Ziemia Arnhema),  zwrotnikowej (większa część kontynentu), podzwrotnikowej (klimat morski, południowe krańce Australii i Tasmania)

Leży w umiarkowanej i międzyzwrotnikowej strefie oświetlenia Ziemi. Przecina ją zwrotnik Koziorożca. Czynnikami wpływającymi na klimat kontynentu są: bliskość zbiorników wodnych, szerokość geograficzna i odosobnienie kontynentu.

Średnia temperatura w °C :

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sydney 26 23 25 19 18 18 16 16 21 23 23 26
Canberra 28 23 25 18 16 13 10 11 17 22 22 24
Melbourne 26 23 25 19 15 13 12 12 17 21 21 21
Perth 32 32 29 23 22 19 17 18 19 23 23 27
Brisbane 27 27 25 24 22 21 19 20 22 24 26 27


Placówka dyplomatyczna:

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Związku Australijskim

Australia, Canberra, 7 Turrana Street, Yarralumla, 2600 ACT
Tel dyżurny: +61 411 540 466
Tel: +61 2 6273 1211
Tel: +61 2 62721000
Tel: +61 2 6273 1208
Fax: +61 2 6273 3184
Email: canberra.amb.sekretariat@msz.gov.pl
WWW: http://www.canberra.msz.gov.pl

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Sydney

Australia, Sydney, 10 Trelawney Street, Woollahra NSW 2025
Tel dyżurny: +61 419 488 677
Tel: +61 2 9363 9816
Fax: +61 2 9327 2216
Email: sydney.kg.sekretariat@msz.gov.pl
WWW: http://www.sydney.msz.gov.pl

Obywatele polscy wyjeżdżający  do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące są zobowiązani do posiadania wizy, Wiza jest bezpłatna. Wnioski należy składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii. Otrzymanie potwierdzenia uzyskania wizy (otrzymuje się e-mailem) uprawnia do wjazdu do Australii.

  • Tasmania – kraina dziewiczej przyrody, dom diabła tasmańskiego
  • Great Ocean Road – najpiękniej położona droga w całej Australii
  • Sovereign Hill – rekonstrukcja miasta z czasów wielkiej gorączki złota
  • Park Narodowy Cradle Mountain – Lake St Clair – siedziba kangura Bennetta i kangura rudego
  • Sydney – miasto rodem z XXII wieku!
  • Wielka Rafa Koralowa
  • Święta góra Aboryenów – Uluru
  • Park Narodowy Nambung – naturalne iglice skalne wyrastające jak drzewa
Kalkulacja dla grupy min. 08. osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu oraz wiz wjazdowych.