18 dni BOLIWIA – CHILE
BOLIWIA – CHILE: wyprawa przez Amazonię i Andy

Boliwia i Chile - wycieczka Amazonia i Andy

Santiago de Chile, Atacama i Valparaiso - wycieczki do Boliwii i Chile

Wycieczka do Boliwii i Chile z Łachmański Travel!

Boliwia jest najwyżej położonym i najtrudniej dostępnym państwem Ameryki Południowej. Najbardziej indiańskim, z ciągle żywą tradycją i wierzeniami. To tutaj znajduje się największe solnisko świata, najwyżej położone żeglowne jezioro, najwyżej położone lotnisko, miasto… Wielu podróżników właśnie Boliwię uznaje za najbardziej fascynujący i różnorodny kraj kontynentu.

Chile rozciągające się wąskim pasem wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego, o długości 4,3 tys. km, ma do zaoferowania wiele różnorodnych krajobrazów. Podczas naszej podróży będziemy eksplorować skrajnie suchy obszar pustyni Atacama, podziwiając Dolinę Księżycową, słone jeziora i solniska, zwane salarami, a także towarzyszące im stada różowych flamingów. Wszystko to na tle zachwycających, ośnieżonych stożków wulkanicznych.

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Boliwii znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Nasze wycieczka do Boliwii to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!! 

Wylot z Warszawy, przelot do Boliwii.
Przylot do Santa Cruz de la Sierra, transfer do hotelu, krótki odpoczynek. Po południu piesze zwiedzanie z pilotem największego miasta Boliwii założonego w 1561 roku przez Ñuflo de Cháveza. W programie Plac 24 de Septiembre i katedra. Następnie udamy się w stronę Parku El Arenal, gdzie będziemy mogli zobaczyć targ pamiątek i wyroby lokalnych rzemieślników.
Rano transfer na lotnisko, przelot do Ruranabaque. Po przylocie i odprawie w lokalnej agencji turystycznej u udamy się łodzią do Parku Narodowego Maididi. Popłyniemy ok. 3-4 godz. w górę rzeki Beni - łódź jest motorowa, posiada siedzenie oraz dach chroniący przed silnym słońcem i deszczem. Po przybyciu do bazy noclegowej udamy się wraz z przewodnikiem na 3-4 godzinną pieszą penetrację lasu deszczowego. Poznamy z bliska jego małych i dużych mieszkańców. Lasy Deszczowe basenu Amazonki to jedne z najbogatszych ekosystemów na naszej Planecie. Nocować będziemy w ekologicznych drewnianych domkach na terenie parku narodowego.
Przed południem 3-4 godziny trekking w celu bliższego poznania jednego z najbogatszych ekosystemów lasów tropikalnych – to ponad 4838 gatunków roślin naczyniowych, w tym wiele gatunków rzadkich i endemitów. Specyfika roślinności parku narodowego sprawia iż wiele gatunków nadal pozostaje nieopisanych. Bogactwo fauny jest równie imponujące jak flory ponad 914 gatunków płatków (co stanowi 83% gatunków ptaków występujących na obszarze Boliwii). Powrót na lunch. Po południu krótki rejs łodzią motorową po jednym z dopływów Rzeki Beni do jednej z lagun. Dla chętnych możliwość połowów piranii. Następnie udamy się na 2.godzinny trekking po okolicach laguny, gdzie będziemy mieli okazje do bliższych spotkań z awifauną Parku Narodowego Maididi. Po kolacji, dla chętnych, nocne wyjście do lasu i jeśli dopisze nam szczęście być może uda nam się spotkać jaguara.
Wyjazd na całodzienną wycieczkę na pampę. Na początek rejs łodzią motorową około 2-3 godziny. Zupełna zmiana krajobrazu, więcej otwartej przestrzeni i całkowicie odmienna roślinność w porównaniu z lasem deszczowym. Jeśli dopisze nam szczęście być może spotkamy słynną anakondę. Ponadto, bliskie spotkania z małymi i dużymi mieszkańcami pampy - kapibary, kajmany, małpy kapucynki, różowe delfiny rzeczne, oraz wiele gatunków ptaków. Odpoczynek i lunch a następnie zobaczymy uprawy kawy. Wieczorem powrót do bazy noclegowej.
Po śniadaniu krótka wyprawa po leśnych ścieżkach wraz z instruktarzem, podczas którego dowiemy się, jak można się leczyć przy użyciu roślin występujących na obszarze Parku Maididi oraz jak można samodzielnie wykonać pamiątki. Powrót na lunch. Po południu rejs łodzią w górę rzeki a dla chętnych (w zależności od stanu rzeki) możliwość spływu na dętkach – tubing (po spokojnym odcinku rzeki). Powrót do bazy, czas wolny.
Rano czeka nas ostatni krótki trekking po po fascynującym a jednocześnie bardzo delikatnym i zagrożonym ekosystemie Amazońskich lasów deszczowych. Po lunchu udamy się w rejs powrotny łodzią motorową do Ruranabaque (około 3-4 godziny). Transfer na lotnisko i przelot do La Paz. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem, dla chętnych, spacer z pilotem po La Paz.
Piesze zwiedzanie z pilotem centrum La Paz, stolicy kraju, założonej w 1548r., położonej w dolinie na wysokości 4000 m n.p.m.: Plaza Murillo, pałac Prezydencki, parlament, katedra, Convento de San Francisco. Udamy się na Targ czarownic gdzie można nabyć leki na każda możliwą dolegliwości oraz nabyć oryginalne pamiątki.
Dzień wolny przeznaczony na zakupy, odpoczynek lub indywidualną eksplorację miasta. Dla chętnych (fakultatywnie ok. 120 USD. UWAGA: konieczne dodatkowe ubezpieczenie od sportów ekstremalnych) możliwość zjazdu na górskich rowerach słynną Drogą Śmierci z przełęczy na wysokości 4800 m n.p.m. do wysokości 1800 m n.p.m. Uczestnicy dostają cały sprzęt (kaski, odzież, ochraniacze) oraz specjalne profesjonalne rowery do jazdy. Nie jest wymagana super kondycja a jedynie mocne nerwy. W trakcie zjazdu przerwy na pamiątkowe zdjęcia. Wieczorem powrót busem do La Paz. Dla mniej odważnych podróż busem który towarzyszy rowerzystom.
Wycieczka do Tiahuanaco i zwiedzanie ruin ze słynną Bramą Słońca, o których mówi się, że są najstarsze na świecie. W drodze powrotnej do La Paz, postój na punkcie widokowym, z którego rozpościera się zachwycająca panorama na La Paz. Następnie zwiedzanie Doliny Księżycowej, gdzie będziemy podziwiać labirynty wąwozów i pinakli, powstałe na skutek erozji (widok jak na księżycu). Wieczorem transfer na lotnisko, przelot do Uyuni.
Rozpoczynamy podróż przez jedno z najbardziej fascynujących krajobrazowo miejsc na świecie. Najpierw zatrzymamy się przy cmentarzyku lokomotyw. Następnie udamy się na Salar de Uyuni, gdzie zatrzymamy się na przy Isla de Pescado, gdzie będziemy podziwiać ogromne i długowieczne kaktusy oraz panoramę Salar de Uyuni. Nocleg w hotelu solnym (w hotelu jest ciepła woda; pokoje 2-4 osobowe bez łazienek; koniecznie trzeba zabrać ze sobą śpiwór i ręcznik).
Kolejny dzień pełen atrakcji, wrażeń i niezapomnianych widoków - podróż przez pustynię. Po drodze zobaczymy czerwone i białe laguny oraz z bliska przyjrzymy się flamingom. Zatrzymamy się przy kamiennym drzewie Arbol de Piedra oraz w wielu miejscach gdzie natura stworzyła fantastyczne krajobrazy. Nocleg w schronisku z pokojami wieloosobowymi, wspólną łazienką, bez ciepłej wody (w tym miejscu to jedyna możliwość).
Wcześnie rano udamy się na wschód słońca przy gejzerach i wulkanach błotnych. Następnie zobaczymy Laguna Verde - niesamowite jezioro wypełnione toksycznym arszenikiem (dla chętnych możliwość kąpieli w gorących źródłach). Po krótkim odpoczynku udamy się na przejście graniczne z Chile. Przejazd do San Pedro de Atakama.
Przed południem czas wolny, relaks i odpoczynek. Dla chętnych (fakultatywnie ok. 40 USD) wycieczka do Do Doliny Tęczowej – Valle de Arco Iris wycieczka z innymi turystami i przewodnikiem j.angielskim/j.hiszpańskim). Popołudniu wycieczka do największych atrakcji Pustyni Atakama: Dolina księżycowa - Valle de la Luna, Doliny Śmierci - Valle de la Muerte, ze skałami wyrzeźbionymi przez wiatr, kopalnią soli i grotą solną. Wieczorem dla chętnych (fakultatywnie ok. 35 USD) wycieczka do prywatnego obserwatorium astronomicznego.
Przejazd do Calama, przelot do Santiago de Chile. Po przylocie transfer do hotelu, krótki odpoczynek. Następnie zwiedzanie komunikacją miejską z pilotem, miasta kolonialnej architektury i ulicznych artystów. W programie pałac prezydencki La Moneda (rezydował tu m.in. Augusto Pinochet), budynek Poczty Głównej, Plaza de Armas z katedrą, wzgórze Santa Lucia, skąd rozpościera się widok na Santiago. Po południu zobaczymy z bliska mieszkańców Santiago, relaksujących się przy kieliszku wina lub przy piwie w Bario Brazil. Dla chętnych (fakultatywnie ok. 9 USD) zwiedzanie Domu-Muzeum chilijskiego noblisty Pabla Nerudy.
Wycieczka do Valparaiso (UNESCO), jednej z najwspanialszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych wybrzeża chilijskiego z zabytkowymi dzielnicami i portem (przejazd autobusem rejsowym, piesza wycieczka z pilotem). Zwiedzanie starego miasta oraz przejażdżka unikalnymi windami kursującymi na wzgórza, na których rozłożone jest miasto. Powrót do Santiago de Chile.
Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowa i paszportowa, przelot do Europy.
Przylot do Warszawy.

Boliwia

Stolica: La Paz (siedziba rządu i parlamentu), Sucre (stolica konstytucyjna)
Największe miasta: Santa Cruz, La Paz, Cohabamba, El Alto, Oruro, Sucre, Tarija, Montero, Trinidad
Język urzędowy: hiszpański, ajmara, keczu
Waluta: boliviano (BOB)
Ludność: 9248000 osób
Strefa czasowa: czas polski -5h (w zimie), – 6h (w lecie)
Podział administracyjny: Boliwia podzielona jest na 9 departamentów.

Informacje praktyczne

Szczepienia
nie ma obowiązkowych szczepień, jednak zaleca się wykonanie szczepienia przeciwko żółtej febrze.

Lekarze
zaleca się wykupienie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Opieka medyczna w większych miastach jest ogólnie dostępna, aczkolwiek nie zawsze jest ona na wysokim poziomie. Koszt jednorazowej wizyty lekarskiej wynosi 25 USD. Za jednodniowy pobyt w prywatniej klinice należy zapłacić od 60 do 100 USD.

Numer pogotowia: 118

Wymagania wizowe/ przepisy celne
obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy w przypadku pobytu na terytorium Boliwii do 90 dni. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Na obszar państwa bez obowiązku celnego można wwieźć walutę nie przekraczającą 10 tys. USD. Z Boliwii nie wolno wywozić materiałów roślinnych i zwierzęcych. Podczas zakupu pamiątek imitujących wyroby prekolumbijskie należy zachować dowód zakupu, aby okazać go podczas kontroli bagażowej.

Informacje MSZ

Ważne:
Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, sprawdź aktualne informacje konsularne na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem ! Strona MSZ podaje najświeższe doniesienia, ograniczenia bądź zalecenia dla turystów zamierzających udać się w podróż. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność pomiędzy danymi publikowanymi na naszym portalu, a informacjami podawanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proszę przyjąć informację MSZ jako bardziej aktualną.

Porady i zwyczaje

Kuchnia
boliwijska kuchnia jest smaczna i niedroga. Najczęściej można spotkać dania z wołowiną, kurczakiem, rybą i ziemniakami (pod wieloma postaciami). Bardzo popularnym dodatkiem do dań głównych jest juka, która zastępuje ziemniaki. Typowymi boliwijskimi potrawami są: „Chairo” – bulion z baraniny lub jagnięciny z suszonymi warzywami i ziemniakami, „Sajta” – kurczak podawany w ostrym sosie paprykowym. Poza tym Boliwijczycy do nadania specyficznego smaku potraw, dodają boliwijskiego estragonu oraz roślinę quino.

Napoje
w Boliwii popularnym napojem jest „Mate de Coca” – herbata z liściem koki. Alkohole oraz napoje alkoholowe wytwarzane są głównie z kukurydzy. Warto spróbować legendarnego napoju „Chicha” – dawniej wytwarzany był z manioku, który przeżuwały kobiety. Obecnie produkuje się go z kukurydzy.

Pamiątki
warto przywieźć mate de coca, wyroby z wełny alpak (swetry, skarpety, czapki i szaliki).

Fotografowanie
Boliwijczycy nie lubią być fotografowanymi, często są agresywni i niebezpieczni. W takiej sytuacji sprzęt może ulec zniszczeniu.

Bezpieczeństwo
ze względu na niestabilną sytuację społeczną, należy zachować ostrożność podróżując po terytorium Boliwii.

Religia i kultura

Większość Boliwijczyków wyznaje religię katolicką, która jest oficjalną religią państwową. Innymi wyznaniami są: protestantyzm i bahaizm.

Święta

 • 1 stycznia – Nowy Rok
 • 24 stycznia – Alasitas (Święto Obfitości)
 • pierwszy tydzień lutego – Fiesta de la Virgen de Candelaria – Święto Matki Boskiej Gromnicznej
 • luty/marzec –  karnawał (święto ruchome)
 • marzec / kwiecień – uroczystości Semana Santa – Wielki Tydzień (święto ruchome)
 • maj / czerwiec – Corpus Christi – Boże Ciało (święto ruchome)
 • 31 lipca – Fiesta del Santo Patrono de Moxos (święto Patrona Moxos,)
 • 15–18 sierpnia – Fiesta de la Virgen de Urcupińa (święto Wniebowzięcia NMP)
 • sierpień – Chu’tillos w Potosi
 • 1 i 2 listopada – Wszystkich Świętych i Zaduszki
 • 25 grudnia – Boże Narodzenie

Warto wiedzieć

Banki i wymiana pieniędzy
banki czynne są w godzinach od 8.30 do 16.30. Można się tu posługiwać kartami kredytowymi Visa, Mastercard i American Express. Pieniądze można wymienić w bankach.

Komunikacja

 • Autobus – jest praktycznie jedynym pewnym środkiem lokomocji w Boliwii. Polecanymi przewoźnikami są Trans Copacabana i Bolivar. Większość dróg w Boliwii jest w złym stanie, dodatkowo nie posiadają asfaltu, dlatego podróże bywają uciążliwe. Bilety najlepiej kupić dzień wcześniej, ponieważ chętnych na kurs jest z reguły więcej niż miejsc w pojeździe.
 • Samochód – w miejscach trudno dostępnych jedyną możliwością poruszania się jest z samochód z napędem na 4 koła. Istnieje możliwość wynajęcia samochodu, należy pamiętać o zabraniu ze sobą zapasu paliwa.
 • Taxi – jest stosunkowo niedrogim środkiem transportu. W celu zachowania bezpieczeństwa najlepiej zamawiać taksówkę dla większej ilości osób. Taksówki nie posiadają taksometrów, dlatego cenę najlepiej uzgodnić przed rozpoczęciem kursu.
 • Samolot – najszybszy i niedrogi środek transportu. W porze deszczowej samolot jest głównym sposobem dotarcia w podmokłe miejsca, głównie w północnej i wschodniej części kraju. Boliwijskie linie lotnicze mają dobre połączenia międzymiastowe.

Placówki dyplomatyczne

Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Limie (Peru) akredytowany jest również w Republice Boliwii.

Konsulat RP w La Paz
Calle Potosi 1321, La Paz, Bolivia
tel.: (00-59-12) 233-90-63, (00-593) 70-16-00-55
fax: (00-59-12) 233-90-63
e-mail:
esthersalzmann@yahoo.com


Chile

Stolica: Santiago

Największe miasta: Santiago, Puente Alto, Vina del Mar, Antofagasta, Valparaiso, San Bernardo, Temuco, Concepcion, Puerto Montt

Język urzędowy: hiszpański

Waluta: peso chilijskie (CLP)

Ludność: 18.097.000 osób

Strefa czasowa: czas polski -5h

Podział administracyjny: Chile, pod względem administracyjnym, jest podzielone trójstopniowo. Najwyższy szczebel tego podziału stanowi 15 regionów, na których czele stoi intendent (intendente). Każdy region dzieli się dalej na prowincje, którymi rządzi gubernator (gobernador). Najniższczym szczeblem podziału są gminy (comunas), na czele których stoi burmistrz (alcalde).

Każdy region jest oznaczony cyfrą rzymską, a numeracja biegnie z północy na południe. Numeracja ta jest powszechnie używana, znacznie częściej niż pełne nazwy. Wyjątkiem od tej reguły jest region stołeczny Santiago, który oznaczany jest skrótem RM (od Región Metropolitana = region stołeczny) oraz dwa nowe regiony powołane do życia ustawą z 19 grudnia 2006: XIV Los Ríos i XV Arica y Parinacota.

Przepisy wjazdowe:

Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Chile do 90 dni. Dokumentem podróży jest paszport. Minimalna długość jego ważności, przy wjeździe do Chile, nie została określona.

Przepisy celne:

Do Chile można wwieźć gotówkę do 10.000 USD. Większe sumy należy zadeklarować.

Rygorystyczne przepisy fitosanitarne zakazują przywozu do Chile wszelkich artykułów spożywczych w stanie surowym (np. owoców, warzyw, mięsa, kiełbas, serów, miodów, nasion, roślin). Bezwzględnie zaleca się wpisywanie do deklaracji sanitarnej wszelkich przewożonych przez turystę produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Przy wjeździe do Chile bagaże są prześwietlane, w przypadku znalezienia zabronionych produktów, które nie zostały zadeklarowane, nakładane są bardzo wysokie kary, bez możliwości apelacji. Zwolnieniu od opłat celnych podlega bagaż osobisty i rzeczy osobistego użytku (aparat fotograficzny, kamera etc.). Bez opłat celnych można też wwieźć do 400 sztuk papierosów i 2,5 l napojów alkoholowych. Należy zadeklarować rzeczy osobiste o znacznej wartości (np. profesjonalny sprzęt elektroniczny). Nie ma ograniczeń dotyczących wymiany pieniędzy.

Religia i obyczaje:

Większość mieszkańców Chile to katolicy (73%). Około 15% jest protestantami, 4% wyznaje inne religie (judaizm, islam, pawosławie), a 8% deklaruje się jako agnostycy lub ateiści.

Opieka zdrowotna:

Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe. Zaleca się jednak szczepienie przeciw durowi brzusznemu, błonicy z tężcem, wściekliźnie oraz żółtaczce A i B, zagrożenie którą występuje zwłaszcza w okresie letnim. Należy pić wodę butelkowaną lub przegotowaną, unikać spożywania surowych warzyw lub dezynfekować je specjalnymi płynami.

Co roku na terenach wiejskich odnotowuje się przypadki zarażenia wirusem Hanta, przenoszonym przez myszy polne, który powoduje wysoką gorączkę i ciężką niewydolność układu oddechowego. Aby nie zarazić się wirusem, należy szczególnie dbać o higienę podczas biwakowania, dobrze wietrzyć pomieszczenia przed zamieszkaniem, zwłaszcza w południowych regionach Chile.

Zaleca się używanie kremów z wysokim filtrem ze względu na silne promieniowanie UV.

Prywatna opieka medyczna jest na dobrym poziomie. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 80 USD, specjalistycznej – 100 USD, doba pobytu w szpitalu ok. 350-400 USD. Płatności dokonuje się z góry gotówką, czekiem podróżnym lub kartą. Cudzoziemcy nie mają możliwości bezpłatnego korzystania z publicznej opieki medycznej. Wyjątkiem od tego są wyłącznie sytuacje ratowania życia.

Komunikacja:

Nie ma ograniczeń. Autostrada panamerykańska (Ruta 5) jest podstawą transportu drogowego w Chile. Ponadto, nowoczesne autostrady łączą główne ośrodki miejskie z portami, np. Santiago – San Antonio, Santiago – Valparaiso i Vina del Mar. Komunikacja drogowa obsługiwana jest przez liczne linie autobusowe (m.in. Turbus, Pullman, JAC). Chile ma także dobrze rozwiniętą sieć lotnisk krajowych, z których najważniejszym jest Arturo Merino Benitez w Santiago. Lotniska regionalne znajdują się w: Arica, Antofagasta, Concepcion, Puerto Montt, Iquique, Calama, Punta Arenas, Temuco, Copiapo, Osorno i La Serena. Kolejowy transport pasażerski ma znikome znaczenie, obsługuje trasy łączące Santiago z miastami na południu kraju (Santiago – Chillan) oraz kilka połączeń regionalnych, również na południu kraju.

Klimat:

– Region północny (od granicy z Peru do 31°S) charakteryzuje klimat zwrotnikowy wybitnie suchy. Zaznacza się tu wyraźny wpływ zimnego Prądu Peruwiańskiego. Na Pustyni Atakama są miejsca, gdzie deszcz nie spadł od ponad 400 lat. Jedynym źródłem wody są tam mgły i rosy.

– W regionie środkowym (31-42°S) panuje klimat podzwrotnikowy morski. Opady dominują w porze zimowej (od maja do lipca). Najcieplejszym miesiącem jest styczeń, najchłodniejszym lipiec.

– Na południe od 42°S panuje klimat umiarkowany morski z bardzo wysokimi sumami opadów (1000–3000 mm rocznie, a w rejonie Cieśniny Magellana ok. 5100 mm). Mniejsze opady są notowane na wschodnich stokach Andów Patagońskich.

– Najdalej na południe wysunięte krańce Chile znajdują się w strefie klimatu subpolarnego.

Placówka dyplomatyczna:

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Santiago

Adres: Mar del Plata 2055, Providencia – Santiago

E-mail: santiago.embajada@msz.gov.pl

Tel.: (0-056-2) 2 204 12 13

W dni robocze po godzinie 17.00 oraz w dni wolne od pracy i święta, czynny jest DYŻURNY TELEFON ALARMOWY +56 9 913 900 87 przeznaczony do kontaktu z konsulem dyżurnym, wyłącznie w nagłych przypadkach losowych wymagających natychmiastowej interwencji konsula, do których należą m.in.: zgony, wypadki z udziałem obywateli polskich, sytuacje kryzysowe (aresztowania, kradzieże dokumentów).

BOLIWIA – Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Boliwii do 90 dni. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Boliwii.

CHILE – Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Chile do 90 dni. Dokumentem podróży jest paszport. Minimalna długość jego ważności, przy wjeździe do Chile, nie została określona.

 • Park Narodowy Maididi – eksploracja boliwijskiej selvy i pampy
 • Piranie, kapibary, kajmany, kapucynki i anakonda
 • Ruiny Tiwanaku ze słynną Bramą Słońca
 • La Paz – najwyżej położona stolica na świecie
 • Dolina Księżycowa – labirynt wąwozów i pinakli
 • Santiago de Chile – stolica i największe miasto Chile
 • Valparaiso – popularny pacyficzny kurort
 • Atacama – najbardziej sucha pustnia świata
 • Dolina Śmierci i Laguna Verde – jezioro wypełnione arszenikiem
 • Gejzery, błotne wulkany, gorące źródła i różowe flamingi towarzyszące solniskom
Kalkulacja dla grupy min. 08 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.