7 dni CZECHY
CZECHY: wycieczka objazdowa

CZECHY: wycieczka objazdowa

Praga, Telcz i Hluboki nad Wełtawą

Wycieczka do Czech

Największe atrakcje:

 • Spływ podziemną rzeką w jaskini Punkevní
 • Zamek w Kromieryżu wraz z ogrodem (UNESCO)
 • Bajkowy Telcz (UNESCO)
 • Zwiedzanie słynnego browaru Budvar
 • Najpiękniejszy pałac w Czechach – Hluboki nad Wełtawą
 • Najsłynniejsze w Czechach uzdrowisko Mariańskie Łaźnie
 • Praga – perła Czech

Ponadto amatorom podróżowania po Europie oferujemy również inne wycieczki do Europy Islandia czy Norwegia są równie pasjonujące. Zorganizuj swoje wakacje z Łachmański Travel i odkrywaj skarby naszego kontynentu.

Zbiórka o godz. 05.45 w Warszawie. Odjazd o godz. 06.00, po drodze krótkie postoje. Przejazd do Ostrawy. Spacer po mieście i wizyta w Muzeum Techniki. Po południu wizyta w miasteczku Kroměříž. Zobaczymy zabytkowy ratusz, gotycki kościół św. Maurycego z XIII wieku oraz muzeum regionalne. Zwiedzimy także tutejszy Pałac Arcybiskupi (inaczej Zamek w Kromieryżu) wraz z ogrodem (UNESCO).
Po śniadaniu odwiedzimy Kras Morawski gdzie czeka nas spływ podziemną rzeką w jaskini Punkevní. Na obszarze 94 km² znajduje się tutaj ponad 1600 jaskiń. Wizyta na punkcie widokowym nad przepaścią Macocha. Następnie przejazd do Brna i zwiedzanie miasta: Zamek Špilberk, Katedra św. Piotra i Pawła, Kościół św. Jakuba, Ratusz Staromiejski. Po południu zwiedzanie barokowego Pałacu Valtice. Bajkowy ogród i rzeźby są chlubą pałacu. Przejazd do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu zwiedzimy górujący nad miastem pałac w Mikulovie. Barokowa budowla zachwyca swoim bajkowym położeniem. Następnie przejazd do Telcza i zwiedzanie miasta. Zabytkowe centrum zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się tu jeden z najpiękniejszych zamków w Czechach. Po południu wizyta w Czeskich Budziejowicach i zwiedzanie browaru Budvar połączona z degustacją słynnego piwa Budwaiser. Przejazd do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu przejazd do Krumlov i zwiedzanie bajkowego zespołu pałacowego (UNESCO), którego początki sięgają 1240 roku. Następnie przejazd do miejscowości Hluboki nad Wełtawą i zwiedzanie romantycznego pałacu, który uważany jest za najpiękniejszy pałac w Czechach. Po południu przejazd do najsłynniejszego w Czechach uzdrowiska Mariańskie Łaźnie. Wizyta w bajkowej pijalni w neobarokowym stylu o nazwie Główna Kolumnada i nocleg.
Tego dnia odwiedzimy bajkowy gotycki zamek w Loket, który aż z trzech stron otoczony jest rzeką Ohrza. Jest to jeden z najstarszych kamiennych zamków w Czechach. Następnie wizyta w Karlowych Warach. Spacer po mieście oraz wizyta w muzeum Becherovki. Po południu zwiedzimy XIV-wieczny Zamek Karlštejn.
Przejazd do Pragi i całodzienne zwiedzanie miasta. W programie m.in. Most Karola, Hradczany, zabytkowe centrum miasta. Dla chętnych możliwość rejsu po Wełtawie.
Przejazd w kierunku Polski. Po drodze odwiedzimy urokliwe Hradec Kralove. Spacer po zabytkowym centrum miasta oraz czas wolny na lunch. Następnie wizyta w bajkowym skalnym mieście Adršpach. Przejazd do Warszawy w godzinach późnowieczornych.

Największe atrakcje:

  • Spływ podziemną rzeką w jaskini Punkevní
  • Zamek w Kromieryżu wraz z ogrodem (UNESCO)
  • Bajkowy Telcz (UNESCO)
  • Zwiedzanie słynnego browaru Budvar
  • Najpiękniejszy pałac w Czechach – Hluboki nad Wełtawą
  • Najsłynniejsze w Czechach uzdrowisko Mariańskie Łaźnie
  • Praga – perła Czech
UWAGA - Kalkulacja dla grupy 08 osób płacących. Mniejsza ilość osób spowoduje zmianę ceny. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.