Wycieczka do Etiopii: Festiwal Meksel upamiętnia odnalezienie relikwii Krzyża Pańskiego przez matkę Konstantyna Wielkiego, św. Helenę. Celebrowany jest ogień. W centrum ceremonii znajdują się ogniska, zwieńczone udekorowanymi kwiatami krzyżami.

Kapłani w ceremonialnych szatach błogosławią ognisko przed zapaleniem. Festiwal zbiega się z okresem kwitnienia złoto-żółtych kwiatów Meskal Daisies, w języku amharskim nazywanych Adey Adaba. Kwiaty są symbolem nadejścia nowego roku po zakończeniu pory deszczowej.

Etiopia – to zupełnie odmienne oblicze Afryki! Jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów „Czarnego Lądu”. Północ kraju to bastion chrześcijaństwa – koptyjskie kościoły i Amharowie. Na południu – szczątki czarnej Afryki, nomadowie, sawanna, akacje i różnorodne plemiona. Na wschodzie – średniowieczne, muzułmańskie miasto Harar, kolorowi Afarowie, wielbłądy i pustynia. Do tego jedzenie, które nie przypomina niczego innego na świecie, muzyka, której nie da się zanucić i najlepsza na świecie kawa. Wszak, mało kto wie, że ojczyzną kawy nie jest jest czołowy jej dzisiejszy producent, Brazylia, ale właśnie Etiopia.

Zapraszamy do galerii zdjęć z naszej wycieczki do Etiopii.

 

Nasza wycieczka do Etiopii to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!