Wycieczka do Grenlandii, Spitsbergen i Islandii – rejs arktyczny

Odkryj trzy kultowe miejsca polarne w jednej podróży!

Spitsbergen to wyspa wykuta przez wiatr, ocean, lód i śnieg. Położona jest w połowie drogi między Norwegią a biegunem północnym i jest jednym z najdalej na północ zamieszkałych obszarów na świecie. Większą część jego powierzchni zajmują parki narodowe i rezerwaty przyrody, jednak nie znajdziemy tu ani jednego drzewa. Spitzbergen to największa wyspa Norwegii i co ciekawe, mieszka tu więcej niedźwiedzi polarnych niż ludzi!

Podczas pobytu w Grenlandii czeka nas eksploracja fiordów Franz Josef i Kong Oscar, które są częścią Parku Narodowego Northeast Greenland – największego parku narodowego na świecie! Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe przemierzymy też Scoresby Sund – największy i najdłuższy system fiordów na świecie. Cały ten obszar zawiera jedne z najbardziej imponujących krajobrazów Arktyki.  Na brzegach wszechobecnej tundry znajdziemy pasące się woły piżmowe i zające arktyczne. Podczas eksploracji Grenlandii czeka nas również wizyta w  eskimoskiej wiosce Ittoqqortoormiit, która jest jedyną stałą osadą w regionie. Spotkamy tutaj prawdziwych Inuitami oraz zobaczymy hodowle grenlandzkich psów zaprzęgowych.
Nasze dni na Grenlandii wypełnione będą niezapomnianymi wycieczkami, prezentacjami naszych ekspertów i oszałamiającymi krajobrazami.

Wyprawę zakończymy w Islandii – bajkowej krainie Ognia i Lodu.


Statek ekspedycyjny Sea Spirit

Niewielki statek wycieczkowy Sea Spirit został zbudowany w 1991 roku we Włoszech. Statek został zmodernizowany pod koniec 2010 r., a także w całości wyremontowany w 2017 r. za kwotę bagatela 2,5 mln USD. Statek zabiera jednorazowo na swój pokład nie więcej niż 144 pasażerów.  Pomieszczenia ogólnodostępne obejmują dużą jadalnię, salę wykładową z nowoczesnym sprzętem multimedialnym, bar i dobrze zaopatrzoną biblioteką. Na statku jest również szatnia i mała izba chorych.
Kapitan, oficerowie i załoga statku mają duże doświadczenie w nawigacji na tym obszarze i wielbią naturę. Dodatkowo, zapewniamy wyspecjalizowany zespół międzynarodowych liderów ekspedycji i wykładowców, wszystkich niezwykle kompetentnych, entuzjastycznych, pomocnych i zaangażowanych w ochronę środowiska.
Szefowie kuchni statku  przygotowują dla Państwa wyśmienitą kuchnię, w tym wiele lokalnych specjałów.

Kabina typu Triple Classic (21 m2):  3-osobowa kabina z trzema pojedynczymi łóżkami. Apartamenty te mieszczą się na poziomie Ocean Deck i dysponują dużym oknem. Kabina wyposażona jest w wysokiej klasy łazienkę, szafki, sejf, lodówkę, dostęp do telefonu satelitarnego, telewizor, indywidualną regulację temperatury i suszarkę do włosów.

Kabina typu Main Deck Suites (23 m2): 2-osobowa kabina z dwoma pojedynczymi łóżkami lub jednym łóżkiem typu King Size. Znajdują się na głównym pokładzie z co najmniej dwoma iluminatorami. Kabina wyposażona jest w wysokiej klasy łazienkę, sejf, lodówkę, dostęp do telefonu satelitarnego, telewizor, indywidualną regulację temperatury i suszarkę do włosów.

cabinseaspiritmain4 300x200 - SPITSBERGEN, GRENLANDIA I ISLANDIA  restaurant 2s 300x200 - SPITSBERGEN, GRENLANDIA I ISLANDIA  cabinseaspiritclassic1 - SPITSBERGEN, GRENLANDIA I ISLANDIA

Nasza wyprawa to ekspedycja, w której rządzą żywioły!

Więcej Naszych wycieczek do Europy znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!


 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Było pięknie i zjawiskowo.  Absolutnie polecam wyprawy z nimi!”


Wybrałam się z Biurem Łachmański Travel na Spitsbergen i w 100% polecam! Zarówno program jak i organizacja na miejscu 1. klasa. Przewodnik miał dużą wiedzę na temat miejsc, w których byliśmy. A sam Svalbard to miejsce do którego każdy podróżnik powinien się wybrać choć raz w życiu! Było pięknie i zjawiskowo.
Dziękuję za cudowne wspomnienia. Absolutnie polecam wyprawy z nimi !

Ewelina / Grupa Spitsbergen 2018