14 dni BELIZE – GWATEMALA – HONDURAS
BELIZE – GWATEMALA – HONDURAS – SALWADOR

Wycieczka do Ameryku Środkowej

Odkryj kolebkę Majów

Wycieczka do Gwatemali, Belize, Hondurasu i Salvadoru

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę podczas której zwiedzimy Belize, Gwatemalę, Honduras, a ponadto San Salwador oraz poznamy kolebkę kultury majów. Wycieczka do Gwatemali, Belize, Hondurasu i Salvadoru czeka!

Kultura Majów, do dziś stanowiąca nie do końca rozwiązaną zagadkę, to pasja wielu ludzi. Nic dziwnego – ten lud indiański stworzył wspaniałą cywilizację a ponadto pozostawił arcydzieła rzeźby i architektury. Kapłani Majów byli mędrcami i uczonymi. Ponadto mieli zdumiewające osiągnięcia w różnych dziedzinach wiedzy, szczególnie w zakresie astronomii, matematyki i medycyny. Śledzili ruchy ciał niebieskich i opracowali kalendarz tak dokładny, że prawie nie różni się on od kalendarza używanego współcześnie.

Ponadto więcej Naszych wycieczek do Ameryki Środkowej znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Wylot z Warszawy, przelot do Cancun (posiłki na pokładzie samolotów). Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Przejazd przez bajkowe tereny półwyspu Jukatan do Belize. Przyjazd do Belize City i popołudniowe zwiedzanie miasta: Sąd Najwyższy, kościół katedralny, most obrotowy oraz wizyta w Muzeum Narodowym. Nocleg w Belize.
Po śniadaniu, dla chętnych fakultatywny przelot nad majestatycznym i niepowtarzalnym Great Blue Hole. Ta wielka rozpadlina rafy koralowej widoczna jest nawet z kosmosu. Następnie przejazd do zagubionego po środku dżungli miasta Tikal w Gwatemali i nocleg.
Zwiedzanie najwyższych piramid kontynentu. Miasto to w latach 600-900 naszej ery przeżywało szczyt rozwoju, jednak między IX a początkiem X w. podzieliło los innych miast Majów - opustoszało po odejściu ludności. Wspaniałe budowle pochłonął las. Na powierzchni ok. 20 km kw. stało kiedyś 3000 budynków, od krytych słomą chat po 70-metrową piramidę sakralną. Archeolodzy znaleźli tu całe tony okruchów ceramicznych, resztek naczyń i narzędzi używanych przez mieszkańców, których w okresie świetności było tu ponoć 11 tys. Po południu przejazd od Flores, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Po śniadaniu rejs po rozlewiskach kanionu rzeki Rio Dulce. W tłumaczeniu nazwa Rio Dulce oznacza słodką rzekę. Ma ona blisko 42 km. długości, wypływa z jeziora Izabal a jej odcinek wraz z korytem należy do Parku Narodowego Rio Dulce. Rzeka płynie przez wąwozy z ostrymi, wysokimi (nawet do 100 m.) wapniowymi skałami oraz przez jezioro Golfete i uchodzi do Morza Karaibskiego. Jest to to jedna z najpiękniejszych widokowo dróg wodnych na świecie. Wizyta w forcie San Felipe oraz u indiańskiej społeczności Ak-Tenamit. Następnie przejazd do pirackiego miasta Livingston, zakwaterowanie w hotelu I nocleg.
Przejazd do stanowiska archeologicznego Quiriguá, które w 1981 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Quirigua słynie z gigantycznych monolitów z piaskowca o wysokości do 10,5 m. Zachowały się tu również ogromne ołtarze i stele pokryte inskrypcjami i płaskorzeźbami. Po południu przejazd przez granicę z Hondurasem do Copan. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Copan.
Po śniadaniu zwiedzanie Copan – słynnego ze świetnie zachowanych inskrypcji miasta Majów. Miasto jest położone nad rzeką Río Copán. Tereny te były zamieszkiwane od ok.1000r. p.n.e. a największy rozkwit miasta przypada na okres klasyczny rozwoju sztuki Majów od V do VIII wieku. Miasto zostało opuszczone po 900r. Legendarna stolica Państwa Miasta Majów nazywana jest też często Paryżem Cywilizacji Majów, ze względu na finezyjną architekturę. Nocleg w Copan.
Powrót do Gwatemali. Przejazd do Guatemala City i spacer po centrum miasta. Wizyta w Museo Ixchel del Traje Indígena oraz w skansenie Relief map of Gwatemala. Po południu przejazd do bajkowej Antigua, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Po śniadaniu zwiedzanie Antigua (UNESCO), jednego z najpiękniejszych miast w Ameryce Środkowej, miasta muzeum, którego historia sięga XVI wieku. Antigua ma układ typowo renesansowy, a zarazem charakterystyczny dla dawnych kolonialnych miast hiszpańskich: ściśle geometryczny, szachownicowy układ ulic z jednym głównym placem. Zobaczymy Park Centralny, Katedrę, Pałac Kapitanatu, Muzeum Sztuki Kolonialnej oraz warsztat obróbki świętego kamienia Majów – jadeitu. Po południu przejazd do Panajachel, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Po śniadaniu rejs po otoczonym wulkanami jeziorze Atitlán, uznawanym za kolebkę Majów i jedno z najpiękniejszych górskich jezior w Ameryce Łacińskiej. Zwiedzanie osad położonych nad jeziorem Atitlan: San Pedo la laguan, Santiago Atitlan. Po południu przejazd do Gwatemala City i nocleg.
Po śniadaniu udamy się w kierunku granicy z San Salvador. Wizyta w Parku Narodowym Cerro Verde. Spacer po bajkowym lesie położonym w kraterze nieaktywnego wulkanu Cerro Verde. Przyjazd do San Salvador, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Przejazd do pięknego miasta Suchitoto i zwiedzanie miasta. Następnie odwiedzimy stanowisko archeologiczne Joya de Cerén (UNESCO), które zawiera dobrze zachowane pozostałości rolniczej osady cywilizacji Majów. Po południu powrót do San Salvador i panoramiczne zwiedzanie miasta. Nocleg w San Salvador.
Transfer na lotnisko w San Salvador, odprawa bagażowa i paszportowa. Przelot do Europy (posiłki na pokładzie samolotów).
Przylot do Warszawy.

Obywatele RP są zwolnieni z obowiązku wizowego. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 12 miesięcy od daty wyjazdu.

  • Antigua – jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce Środkowej (UNESCO)
  • Jezioro Atitlan – uznawane za kolebkę Majów
  • Copan – legendarna stolica Państwa Miasta Majów
  • rejs po rozlewiskach kanionu rzeki Rio Dulce
  • Tikal z najwyższych piramidami kontynentu
Kalkulacja dla grupy min. 08 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.