Wycieczka do Iranu

Iran, jeszcze do niedawna, pozostawał krajem zamkniętym dla turystów. Przylgnęła do niego wręcz łatka kraju wrogiego i niebezpiecznego… Rzeczywistość jednak okazuje się być diametralnie odmienna. Dziś, kraj ten otwiera się, by zachwycać swoją bogatą kulturą i skarbami sztuki. Wycieczka do Iranu czeka!

Pomimo odgórnie „narzuconego” i egzekwowanego prawa szariatu, Irańczycy (będący Persami, nie Arabami) uchodzą za jeden z najbardziej otwartych, życzliwych i gościnnych narodów, w skali całego świata. Zamiast wrogości, na miejscu spotykamy więc przede wszystkim serdeczność i szczery uśmiech. Fakt, musimy stosować się do przepisów prawa muzułmańskiego – co w aspekcie praktycznym dotyczy przede wszystkim stosownego ubioru, jednak kraj jest całkowicie bezpieczny i zwiedzanie jego pięknych zabytków nie jest w żadnej mierze utrudnione. Iran, czyli dawna Persja, to monumentalne i eleganckie Persepolis, labirynty uliczek w Yazd, niezwykle klimatyczny Isfahan, radykalne Qom, miasto poetów i słowików – Shiraz, a także Teheran – nowoczesna i rozległa stołeczna metropolia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej fotogalerii z wycieczki do Iranu.

Nasza wycieczka do Iranu to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!! 


 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„IRAN – podróż niesamowita pod każdym względem”


Nasza podróż po Iranie była niesamowita pod każdym względem. Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasi dwaj przewodnicy: miejscowy przewodnik Kaveh który wychodził sam z siebie aby wszystko “grało” i żeby wszyscy byli zadowoleni. Załatwiał wszystkie sprawy (mieliśmy bardzo dobre hotele), posiłkami oraz dodatkowymi rzeczami i miejscami które chcieliśmy zobaczyć lub doświadczyć. Był to najlepszy lokalny przewodnik jakiego można sobie wyobrazić !
Natomiast pan Albert Kwiatkowski to już zupełnie inna historia. Jest to człowiek który żyje Iranem, pasjonat tego kraju. Człowiek który nie tylko mówi ich językiem, pisze i czyta ale który spędził tam w sumie lata swojego życia, zna kulturę i zwyczaje od podszewki, który jest tłumaczem ich literatury i poezji na j.polski i j.angielski. Bardzo spokojny i taktowny, potrafił prowadzić grupę różnych przecież ludzi unikając jakichkolwiek konfliktów. Ponadto wiedział co warto zobaczyć a co opuścić – program przygotowany przez Biuro był wspaniały i bogaty. Pan Albert ma olbrzymią wiedzę o Iranie! Tych dwóch przewodników polecam wszystkim z całego serca.

Kazimierz / Iran '2019

„IRAN – nadzwyczajna wycieczka”


Dziękuję za nadzwyczajną wycieczkę. Wszystko udało się wspaniale, świetne hotele, wygodny autobus i rewelacyjni dwaj piloci.
Albert Kwiatkowski to nie tylko kopalnia wiedzy w każdej dziedzinie, ale niemalże fanatyk i ogromny miłośnik Iranu.
Wszystkich nas zaraził swoją pasja, a ja nawet rozważam powrót do Iranu, bo mam niedosyt.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję w swoim imieniu, jak i w imieniu moich koleżanek za bardzo udaną wycieczkę i za możliwość obejrzenia tego pięknego zakątka świata.

Grażyna / Iran '2019

„IRAN – wyjazd perfekcyjny. BARDZO DZIĘKUJĘ”


Jestem jedną z uczestniczek cudownej wyprawy do Iranu zorganizowanej przez Pana biuro w czerwcu. Iran ze wszech miar jest fascynującym krajem
pod każdym względem, ale takiego pilota/przewodnika jak p.Albert można sobie tylko wymarzyć ! Pan Albert jest po prostu REWELACYJNY.  Ponadto jego erudycja wprawia wręcz w osłupienie; jest bezgranicznie życzliwy, serdeczny, pomocny, na każdym kroku widać jego miłość do Iranu.
Gratuluję Panu takiej osoby oraz perfekcyjnie zorganizowanego wyjazdu. Serdecznie dziękuję i w przyszłości zapewne skorzystam z innych propozycji Pana Biura.

Krystyna / Iran '2019