12 dni JAPONIA
JAPONIA

Wycieczki do Japonii

Wycieczka do Japonii: Japonia to kraj kontrastów. Europejczykom kojarzy się zazwyczaj z tętniącymi życiem metropoliami, jak Tokio, Osaka, czy Jokohama, z superszybkimi pociągami Shinkansen, czy nowinkami technicznymi. Ale współczesna Japonia to także ubrane w tradycyjne kimona gejsze, kryte strzechą chaty, pradawne świątynie i senne przedmieścia wielkich miast. Pomimo swojej hipernowoczesności, Japonia jest krajem uduchowionym i mocno przywiązanym do swojej tradycji. Japonia to zapach kwitnącej wiśni, to neony w Tokio, nieprawdopodobny tłum w metrze, zielona herbata, sushi i inne orientalne przysmaki, legendarna góra Fuji, a także słynne japońskie ogrody.

 

Więcej Naszych wycieczek do Azji znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Zbiórka w Warszawie, przelot do Tokio.
Przylot do Tokio, transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta: Meiji Jingu - kaplica poświęcona cesarzowi Meiji i jego żonie, przejście alejką pełną muzyki, snack barów, butików, ekstrawagancko ubranej tokijskiej młodzieży - na handlowy bulwar Omotesando, budynek Tokio Metropolitan, mieszczący siedzibę władz miasta, przypominający wyglądem katedrę. Nocleg w Tokio.
Zwiedzanie Tokio: The Imperial Palace Plaza, składający się z fosy, rozległego placu, który zdobi fontanna przypominająca małżeństwo cesarza i cesarzowej oraz rzeźba z brązu przedstawiająca XIV-wiecznego samuraja Kusunoki Masashige. Sam Pałac Cesarski, z lat 60. XX w., ukryty jest wewnątrz pierścienia zachowanych XVII-wiecznych "quasi-bastionów" i towarzyszących mu szerokich fos. Przejazd do Asakusa, najstarszej dzielnicy Tokyo - spacer po starych uliczkach pełnych sklepów z pamiątkami. Następnie udamy się do Nakamise, jednej z najstarszych handlowych ulic miasta. Odwiedzimy ulicę Ginza - to Champs-Elysees Tokio. Ta ulica zawsze była modna, znana i należała do awangardy. Ginza to także dom teatru Kabukiza – gdzie odbywają się tradycyjne przedstawienia. Wreszcie udamy się do Parku Daiba i Odaiba w Zatoce Tokijskiej, czasem nazywanej nowym Tokio. Nocleg w Tokio.
Wycieczka do miasteczka Nikko. W mieście jest wielki kompleks świątyń i kaplic, między innymi Toshogu, wspaniałe mauzoleum Szoguna Leyasu, założyciela dynastii szogunów Tokugawa. Spacer po Świętym Moście, przeznaczonym do specjalnych, uroczystych ceremonii. Przejazd zapierającą dech drogą o 48 ostrych zakrętach do Jeziora Chuzenji. Nocleg w Tokyo.
Przejazd do Kamakura. Najsłynniejszym zabytkiem Kamakury jest Kotoku-in, świątynia znana głównie z posągu Wielkiego Buddy, wykonanego z brązu, wysokiego na 13,35 m i ważącego ok. 93 ton. Posąg pochodzi prawdopodobnie z 1252r. Odlew jest pusty w środku i można wchodzić do wnętrza. Do XIX w. posąg stał wewnątrz świątyni, ale została ona zniszczona przez tsunami. Posąg jednak ocalał i stoi obecnie na świeżym powietrzu. Następnie udamy się do położonego w malowniczym parku chramu shinto Tsurugaoka Hachimangu. Ufundowany w swej obecnej lokalizacji przez Minamoto w 1180r. - pozostaje jedną z najczęściej odwiedzanych świątyń w regionie Kanto. Odwiedzimy również bulwar Komachi-dori, ulicę pełną sklepów, światowych kawiarenek i restauracji. Nocleg w Tokyo.
Wyjazd do Parku Narodowego Góry Fuji (bagaż będzie transportowany osobno z Tokyo do Kyoto, pomijając Hakone). Wjazd kolejką na szczyt Komagate (za dopłatą - jeśli pozwolą warunki pogodowe). Rejs po jeziorze Ashi. Duże wycieczkowe łodzie, wyglądające jak pirackie statki z Europy wieków średnich i coś a'la statki kupieckie, odbywają rejsy po wulkanicznym jeziorze o obwodzie blisko 18 km. Zakwaterowanie w ryokanie – tradycyjnym hotelu w stylu japońskim. Kolacja i nocleg w Hakone.
Przejazd pociągiem shinkansen do Kyoto – dawnej stolicy Cesarstwa Japonii, miasta setek zabytkowych świątyń, chramów i ogrodów. Wycieczka do Nara, pierwszej stolicy Japonii. Zwiedzanie największej na świecie starożytnej budowli drewnianej – świątyni Todaji z posągiem Wielkiego Buddy. Powrót do Kyoto, nocleg.
Przejazd pociągiem do Hiroszimy (Bagaż będzie przechowany w hotelu w Kyoto – potrzebna będzie torba z rzeczami osobistymi na pobyt w Hiroszimie). Zwiedzanie miasta - Park Hijiyama oraz Miejsca Pamięci i Muzeum Ofiar Wybuchu Bomby Jądrowej. Wycieczka statkiem na wysepkę Miyajima, gdzie w wodzie stoi zbudowany na palach słynny chram Itsukushima (jeden z najpiękniejszych widoków w Japonii). Miyajima to malutka wyspa na morzu wewnętrznym, z kaplicą Itsukushima z jej sławną pływającą bramą torii. Świątynia została założona w 593r., w pierwszym roku panowania cesarza Suiko. Nocleg w Hiroszimie.
Po śniadaniu spacer na stację w Hiroszimie, przejazd pociągiem do Himeji. Po przyjeździe zwiedzanie komnat najpiękniejszego w Japonii Zamku Białej Czapli, zbudowanego w 1601 roku. Ten górujący nad miastem zamek posiada 5-cio kondygnacyjną wieżę obronną, 38 oddzielnych budynków i 21 bram. Przydomek “zamek białej gęsi“ pochodzi od bieli gipsowych ścian. Podstawa zamku podzielona jest na wewnętrzna i zewnętrzną, część z bramami wybudowanymi w obszar labiryntu ścieżek mających na celu zmylenie przeciwnika – 6 piętrowy donzon stoi pośrodku w najwyższym punkcie ogrodzonej murami góry. Następnie przejazd pociągiem do Kyoto. Kolacja, nocleg w hotelu w Kyoto.
Podróż tzw. Romantycznym Pociągiem przez malownicze przełomy rzeki. Spacer do starej dzielnicy gejsz - Gion – tu przedstawienie w teatrze Gion Corner, w czasie którego można poznać tajniki ceremonii parzenia herbaty, sztukę układania kwiatów ikebany, taniec gejsz przy starej dworskiej muzyce i przedstawienie teatru bunraku – dodatkowo płatne (jeśli otrzymamy zgodę na wejście do dzielnicy). Nocleg w Kyoto.
Zwiedzanie Kyoto: zamek Nijo, będący skarbem narodu, jest doskonałym przykładem wspaniałości dekoracji wnętrz, świątynia Kinkakuji wpisana na listę UNESCO, której popularna nazwa to Rokuon-ji (parkowa świątynia jeleni), dedykowana jest buddyjskiemu bóstwu litości, kaplica Heian dedykowana cesarzowi Kammu – założycielowi Kyoto, świątynia Sanjusangendo, mogąca pomieścić ponad 1030 stojących wizerunków Buddy, świątynia Kiyomizu, znana między innymi ze swojego położenia – główna sala znajduję się na szczycie klifu z widokiem na Kyoto i okolicę. Nocleg w Kyoto.
Transfer na lotnisko, przelot do kraju.

JAPONIA Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium JAPONII do 90 dni. Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport oraz wypełnioną kartę przekroczenia granicy (dostępna na pokładzie samolotu lub na lotnisku).

  • Tokio – nowoczesna metropolia w harmonii z tradycją
  • Klimatyczne Nikko – okazały kompleks świątyń i kaplic
  • Wulkan Fuji – święte miejsce i źródło arytstycznej inspiracji
  • Nocleg w ryokanie – tradycyjnym hotelu w typowo japońskim stylu
  • Przejazd superszybkim pociągiem Shinkansen
  • Kyoto – Złoty Pawilon i dzielnica gejsz (Gion)
  • Przedstawienie w teatrze Gion Corner
  • Nara – pierwsza stolica Japonii
  • Chram Itsukushima na wyspie Miyajima – jeden z najpiękniejszych widoków w Japonii
UWAGA - Kalkulacja dla grupy min. 12 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.