14 dni JAPONIA
JAPONIA

Wycieczki do Japonii

Tokio, Kyoto i Hiroszima


Wycieczka do Japonii

 

Japonia to kraj kontrastów. Europejczykom kojarzy się zazwyczaj z tętniącymi życiem metropoliami, jak Tokio, Osaka, czy Jokohama, z superszybkimi pociągami Shinkansen, czy nowinkami technicznymi. Ale współczesna Japonia to także ubrane w tradycyjne kimona gejsze, kryte strzechą chaty, pradawne świątynie i senne przedmieścia wielkich miast. Pomimo swojej hipernowoczesności, Japonia jest krajem uduchowionym i mocno przywiązanym do swojej tradycji. Japonia to zapach kwitnącej wiśni, to neony w Tokio, nieprawdopodobny tłum w metrze, zielona herbata, sushi i inne orientalne przysmaki, legendarna góra Fuji, a także słynne japońskie ogrody. Wycieczka do Japonii zachwyci każdego!

Pilot i współautor programu – Dariusz Wiejaczka

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Wycieczka do Japonii”


Dziękujemy Państwu za doskonale zorganizowaną wycieczkę do Japonii. Zwiedzanie tego kraju było naszym marzeniem od dawna. Żeby choć trochę zrozumieć Japończyków trzeba tam być – poobserwować, posmakować, posłuchać. Zupełnie inaczej odbiera się teraz wszelkie informacje, bardziej zrozumiałą jest literatura i sztuka Japonii.
Niezwykle ucieszyła nas płyta ze zdjęciami – bardzo uzupełniła nasze fotografie. Brakowało nam zbliżeń, portretów, ciekawych ujęć. Zdjęcia są świetne.

Serdecznie pozdrawiamy,

Ewa i Czesław.

Więcej Naszych wycieczek do Azji znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Zbiórka w Warszawie, przelot do Tokio.
Przylot do Tokio, transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta: Meiji Jingu - kaplica poświęcona cesarzowi Meiji i jego żonie, przejście alejką pełną muzyki, snack barów, butików, ekstrawagancko ubranej tokijskiej młodzieży - na handlowy bulwar Omotesando, budynek Tokio Metropolitan, mieszczący siedzibę władz miasta, przypominający wyglądem katedrę. Nocleg w Tokio.
Zwiedzanie Tokio: The Imperial Palace Plaza, składający się z fosy, rozległego placu, który zdobi fontanna przypominająca małżeństwo cesarza i cesarzowej oraz rzeźba z brązu przedstawiająca XIV-wiecznego samuraja Kusunoki Masashige. Sam Pałac Cesarski, z lat 60. XX w., ukryty jest wewnątrz pierścienia zachowanych XVII-wiecznych "quasi-bastionów" i towarzyszących mu szerokich fos. Przejazd do Asakusa, najstarszej dzielnicy Tokyo - spacer po starych uliczkach pełnych sklepów z pamiątkami. Następnie udamy się do Nakamise, jednej z najstarszych handlowych ulic miasta. Odwiedzimy ulicę Ginza - to Champs-Elysees Tokio. Ta ulica zawsze była modna, znana i należała do awangardy. Ginza to także dom teatru Kabukiza – gdzie odbywają się tradycyjne przedstawienia. Wreszcie udamy się do Parku Daiba i Odaiba w Zatoce Tokijskiej, czasem nazywanej nowym Tokio. Nocleg w Tokio.
Wycieczka do miasteczka Nikko. W mieście jest wielki kompleks świątyń i kaplic, między innymi Toshogu, wspaniałe mauzoleum Szoguna Leyasu, założyciela dynastii szogunów Tokugawa. Spacer po Świętym Moście, przeznaczonym do specjalnych, uroczystych ceremonii. Nocleg w Tokyo.
Przejazd do Kamakura. Najsłynniejszym zabytkiem Kamakury jest Kotoku-in, świątynia znana głównie z posągu Wielkiego Buddy, wykonanego z brązu, wysokiego na 13,35 m i ważącego ok. 93 ton. Posąg pochodzi prawdopodobnie z 1252r. Odlew jest pusty w środku i można wchodzić do wnętrza. Do XIX w. posąg stał wewnątrz świątyni, ale została ona zniszczona przez tsunami. Posąg jednak ocalał i stoi obecnie na świeżym powietrzu. Następnie udamy się do położonego w malowniczym parku chramu shinto Tsurugaoka Hachimangu. Ufundowany w swej obecnej lokalizacji przez Minamoto w 1180r. - pozostaje jedną z najczęściej odwiedzanych świątyń w regionie Kanto. Odwiedzimy również bulwar Komachi-dori, ulicę pełną sklepów, światowych kawiarenek i restauracji. Po południu powrót do Tokyo i nocleg.
Przejazd do Odawara, a następnie do Parku Narodowego Góry Fuji. Wjazd kolejką na szczyt Komagate. Rejs po jeziorze Ashi. Duże wycieczkowe łodzie, wyglądające jak pirackie statki z Europy wieków średnich i coś a'la statki kupieckie, odbywają rejsy po wulkanicznym jeziorze o obwodzie blisko 18 km. Po południu powrót do Tokyo i nocleg.
Przejazd pociągiem z Tokio do Hiroszimy. Zwiedzanie miasta - Park Hijiyama oraz Miejsca Pamięci i Muzeum Ofiar Wybuchu Bomby Jądrowej. Nocleg w Hiroszimie.
Wycieczka statkiem na wysepkę Miyajima, gdzie w wodzie stoi zbudowany na palach słynny chram Itsukushima (jeden z najpiękniejszych widoków w Japonii). Miyajima to malutka wyspa na morzu wewnętrznym, z kaplicą Itsukushima z jej sławną pływającą bramą torii. Świątynia została założona w 593r., w pierwszym roku panowania cesarza Suiko. Przejazd pociągiem do Kyoto – dawnej stolicy Cesarstwa Japonii, miasta setek zabytkowych świątyń, chramów i ogrodów. Przejazd pociągiem do Kyoto. Spacer do starej dzielnicy gejsz - Gion – tu przedstawienie w teatrze Gion Corner, w czasie którego można poznać tajniki ceremonii parzenia herbaty, sztukę układania kwiatów ikebany, taniec gejsz przy starej dworskiej muzyce i przedstawienie teatru bunraku – dodatkowo płatne (jeśli otrzymamy zgodę na wejście do dzielnicy). Nocleg w Kyoto.
Przejazd do Himeji. Po przyjeździe zwiedzanie komnat najpiękniejszego w Japonii Zamku Białej Czapli, zbudowanego w 1601 roku. Ten górujący nad miastem zamek posiada 5-cio kondygnacyjną wieżę obronną, 38 oddzielnych budynków i 21 bram. Przydomek “zamek białej gęsi“ pochodzi od bieli gipsowych ścian. Podstawa zamku podzielona jest na wewnętrzna i zewnętrzną, część z bramami wybudowanymi w obszar labiryntu ścieżek mających na celu zmylenie przeciwnika – 6 piętrowy donzon stoi pośrodku w najwyższym punkcie ogrodzonej murami góry. Nocleg w Kyoto.
Zwiedzanie Kyoto: zamek Nijo, będący skarbem narodu, jest doskonałym przykładem wspaniałości dekoracji wnętrz, świątynia Kinkakuji wpisana na listę UNESCO, której popularna nazwa to Rokuon-ji (parkowa świątynia jeleni), dedykowana jest buddyjskiemu bóstwu litości, kaplica Heian dedykowana cesarzowi Kammu – założycielowi Kyoto, świątynia Sanjusangendo, mogąca pomieścić ponad 1030 stojących wizerunków Buddy, świątynia Kiyomizu, znana między innymi ze swojego położenia – główna sala znajduję się na szczycie klifu z widokiem na Kyoto i okolicę. Nocleg w Kyoto.
Wycieczka do Nara, pierwszej stolicy Japonii. Zwiedzanie największej na świecie starożytnej budowli drewnianej – świątyni Todaji z posągiem Wielkiego Buddy. Powrót do Kyoto, nocleg.
Wizyta w Osace – trzecim co do wielkości mieście w Japonii. Zwiedzanie miasta: Zamek Osaka z XVI w., Świątynia buddyjska Shitennō-ji oraz chramy shintō Tenmangū i Imamiya Ebisu-jinja. Następnie wizyta w Shinsaibashi – eleganckiej dzielnicy pełnych ekskluzywnych kawiarni oraz herbaciarni z gejszam. Dla chętnych wizyta w parku rozrywki Universal Studios Japan. Nocleg w Kyoto.
Przejazd do Tokio. Po południu czas na ostatnie zakupy i nocleg.
Transfer na lotnisko, przelot do kraju.

JAPONIA Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium JAPONII do 90 dni. Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport oraz wypełnioną kartę przekroczenia granicy (dostępna na pokładzie samolotu lub na lotnisku).

  • Tokio – nowoczesna metropolia w harmonii z tradycją
  • Klimatyczne Nikko – okazały kompleks świątyń i kaplic
  • Wulkan Fuji – święte miejsce i źródło arytstycznej inspiracji
  • Nocleg w ryokanie – tradycyjnym hotelu w typowo japońskim stylu
  • Przejazd superszybkim pociągiem Shinkansen
  • Kyoto – Złoty Pawilon i dzielnica gejsz (Gion)
  • Przedstawienie w teatrze Gion Corner
  • Nara – pierwsza stolica Japonii
  • Chram Itsukushima na wyspie Miyajima – jeden z najpiękniejszych widoków w Japonii
UWAGA - Kalkulacja dla grupy min. 08 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.