Oferujemy wycieczki do Kostaryki – fascynującego państwa Ameryki Środkowej. Kostaryka to niewielki kraj, który jest bardzo różnorodny. Zadziwić może ilość gatunków roślin: paprocie, bambusy, bananowce, bromelie, helikonie, ponad 1200 gatunków storczyków oraz Guanacaste – narodowe drzewo. Wycieczka do Kostaryki to najlepszy sposób, by odkryć różnorodność fauny. Wzrok przyciągają kolorowe tukany, papugi, ary, kolibry, kwezale, tapiry, pumy, szopy, kapucynki, żółwie morskie, kajmany. Kostaryka – wycieczka do tego kraju to też szansa na poznanie wyjątkowego krajobrazu Ameryki Środkowej.

Kostaryka – wycieczka zaczyna się od San José

Wycieczka do Kostaryki rozpoczyna się od San José. Miasto to kulturowe i finansowe centrum tego niewielkiego państwa. Słynie z Teatru Narodowego, Muzeum Złota i imponującej katedry. Stolica słynie z sympatycznej atmosfery – na turystów z całego świata czekają klimatyczne restauracje i bary, a także przyjaźni mieszkańcy oraz kameralne uliczki pulsujące rytmem życia.

Jednak to Park Narodowy Manuel Antonio został umieszczony na prestiżowej liście magazynu Forbes jako jeden z 12 najpiękniejszych obszarów chronionej przyrody na całym świecie. W obrębie parku czekają na Ciebie liczne atrakcje – las tropikalny, majestatyczne góry i cudowna przyroda. Kostaryka – wycieczka w to miejsce nie może obejść się bez aromatu małej czarnej. Okolice rezerwatu Monteverde słyną z plantacji kawy. To jedyna szansa, by samemu przekonać się, jak przebiega proces produkcji tego słynnego napoju.

Niezapomniane parki narodowe Kostaryki

Wycieczka po Kostaryce składa się z wizyt w wielu parkach narodowych: Manuel Antonio, Arenal i Tortuguero. Wszystkie słyną z wielu gatunków dzikich zwierząt. Szlaki turystyczne nie należą do najbardziej wymagających – można po nich spokojnie spacerować. Niezapomniane wrażenia zapewnia wędrówka przez las deszczowy u podnóża kostarykańskiego wulkanu. Na odważnych czekają także spacery po wiszących mostach. Wycieczka do Kostaryki to niezapomniana przygoda!

Jeśli szukasz organizatorów wycieczki do Kostaryki, zapraszamy na naszą stronę. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i naprawdę cudowną atmosferę wakacji!