Wycieczka do Maroka: wyprawa pełna orientu

Maroko jest żywą i wielobarwną mozaiką orientalnej kultury. Po pierwsze, stanowi połączenie nowoczesności z zabytkowymi pałacami, medynami i meczetami. Do drugie, to kraj o niezwykłej historii, barwnej tradycji i wyśmienitej kuchni. Ponadto Maroko oferuje wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże na wybrzeżu Atlantyckim, olśniewającą architekturę i gorące piaski Sahary. Czy można chcieć czegoś więcej? Nie zwlekaj – wycieczka do Maroka czeka!

Maroko to także: herbata z miętą, henna, orientalne zapachy, kolory i ornamentacje, biżuteria, muzyka i wielbłądy. Na północy kraju dominuje ludność arabska, podczas gdy południe to Berberowie – najdawniejsi mieszkańcy Maroka. Kultywują swoje zwyczaje, miejscowe dialekty i odrębną architekturę (kazby, komunalne spichlerze – agadiry, gliniane domy przylegające do zboczy). Przede wszystkim Berberyjki nie zasłaniają twarzy, a przed złem chronią je amulety i bransolety…

Ponadto, Kuchnia marokańska to nie lada gratka dla miłośników dobrego smaku. Każda kuchnia ma swoje sekrety,
każda oferuje unikalną kompozycję składników, oddziałujących na wszystkie zmysły i każda wymaga znajomości określonego warsztatu. Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy – tak naprawdę to, co jemy, stanowi obraz danej odrębności kulturowej. Dlatego możliwość degustowania lokalnych potraw to doskonała okazja, by poznać od kuchni Maroko, które może stanowić kulinarne inspiracje. Dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w kulinarnej przygodzie. To doskonała okazja, by obok tradycyjnego zwiedzania zabytków i możliwości poznania ludzi, ich kultury i atrakcyjnych przyrodniczo miejsc, móc odkryć dodatkowo smak odwiedzanych miejsc.

Zapraszamy na Nasze wycieczki do Maroka!

Więcej Naszych wycieczek do Afryki znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Nasza podróż była niezwykła – Maroko: wyprawa pełna orientu”


Chciałabym w imieniu własnym i Krzysztofa podziękować za wyprawę do Maroka. Wszystko, co przygotowała Pana Firma spełniło nasze oczekiwania i dostarczyło nam fantastycznych wrażeń. Bardzo interesująca trasa, logistyka podróży, czarowne riady, kompetentny kierowca i super profesjonalna Pilotka – Natalia sprawiły, że nasza podróż była niezwykła. Nawet zaskakująca w tym okresie marokańska pogoda sprzyjała temu przedsięwzięciu – myślę, że trudno byłoby zrealizować tak bogaty program w trzydziestostopniowym upale (doświadczamy tego teraz w kraju :)).
Nie mogę nie wspomnieć o uczestnikach wyprawy. Życzę każdemu podróżowania w takim gronie !!!

Pozdrawiam serdecznie,

Barbara / Grupa Maroko 2018