Czternaście dni w etnicznym Meksyku to zdecydowanie sposób na udane wakacje z naszym biurem podróży. Meksyk to kraj niezwykle barwny, urozmaicony, otwarty i przyjaźnie nastawiony do turystów. Urzeka w nim gościnność rodowitych mieszkańców oraz swoiste pomieszanie ognistego temperamentu, ze spokojem tego miejsca na Ziemi. Obie te cechy charakteryzują Meksyk, w którym życie płynie własnym miarowym rytmem, lecz z naszego punktu widzenia – niezwykle ciekawie.

Na równi z kulturą, bogata jest także historia tego kraju. Wyruszając na wycieczkę do Meksyku można natknąć się na ślady dawnej cywilizacji Majów, kulturę Indian, a także na… piramidy.

Dia de los Muertos, czyli meksykański Dzień Zmarłych

Nie wszędzie Dzień Zmarłych jest czasem smutku i refleksji. W Meksyku jest to radosny dzień, kiedy to ulice zapełniają się barwnymi straganami ze słodyczami i smakołykami – w tym „chlebem zmarłych”, czyli ciastkami drożdżowymi w kształcie kości. To tylko jedna z rzeczy, o których dowiesz się znacznie więcej podczas wycieczki do Meksyku organizowanej przez nasze biuro podróży.

W trakcie trzech świątecznych dni (począwszy od 31 października) ulicami przemierzają procesje, którym towarzyszy śpiew i folklor. Dzieci, a często także dorośli, przebierają się za rozmaite zjawy czy mumie. Ołtarze obficie przystrajane są kwiatami… Całość tworzy niesamowitą atmosferę i pozwala spojrzeć na zagadnienie śmierci z zupełnie innej perspektywy.

Meksyk – wycieczka śladami natury

Podczas naszej wycieczki do Meksyku, przemierzając krajobrazy „Dzikiego Zachodu”, znane powszechnie z westernów, będziemy podziwiać wspaniały cud natury. To słynny Miedziany Kanion, który miejscami jest głębszy nawet od Wielkiego Kanionu Kolorado. W takich miejscach człowiek może poczuć się bezsilny wobec potęgi sił przyrody…

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Meksyku?

Jeśli szukasz przygody w kraju o wielu obliczach, wycieczka do Meksyku będzie najlepszym rozwiązaniem. A gdyby tak połączyć karaibskie plaże z odkrywaniem imponującego dziedzictwa minionych cywilizacji? To nie wszystko. Meksyk słynie także z malowniczych miasteczek, projektowanych zgodnie z kolonialnymi modami. Sąsiadują one z indiańskimi wioskami. Prawdziwy tygiel kultury – idealny dla prawdziwych miłośników niezapomnianych wrażeń, lubiących porzucić hotelową wygodę po to, aby znaleźć się u podnóża wulkanu. Wycieczka do Meksyku to nie tylko spacer gorącymi ulicami Mexico City, ale też wędrówka śladami Indian Tarahumara i Angahuan.

Meksyk – wycieczka śladem bogatej kultury

Wakacje w Meksyku to szansa, by zobaczyć, jak wygląda El Fuerte – miejsce narodzin Zorro – oraz Jalisco – ojczyzna słynnej tequili. To idealny czas na małe zakupy i degustację klasycznego trunku. Organizujemy przelot do Guadalajary, by spędzić czas w okolicach indiańskiego targu Tlaquepaque i katedry. Wycieczka do Meksyku byłaby niepełna, gdybyś zapomniał o zjedzeniu tortilli i tacos na Placu Zocalu w Mexico City. Wakacje w Meksyku to idealna okazja, by poznać, jak mieszają się wpływy kultur prekolumbijskich i hiszpańskich, tworząc wyjątkową mieszankę, wyrazistą jak najsmaczniejsza salsa.

Te i wiele innych atrakcji czekają na uczestników wycieczki do Meksyku. Jeżeli jesteś ciekawy pełnej oferty turystycznej do krajów Ameryki Południowej sprawdź również wycieczki do Brazylii Argentyny czy Chile Więcej o każdej z propozycji przeczytasz w przygotowanym przez nas planie podróży. Zapraszamy!