Czternaście dni w etnicznym Meksyku to zdecydowanie sposób na udane wakacje z naszym biurem podróży. Meksyk to kraj niezwykle barwny, urozmaicony, otwarty i przyjaźnie nastawiony do turystów. Urzeka w nim gościnność rodowitych mieszkańców oraz swoiste pomieszanie ognistego temperamentu, ze spokojem tego miejsca na Ziemi. Obie te cechy charakteryzują Meksyk, w którym życie płynie własnym miarowym rytmem, lecz z naszego punktu widzenia – niezwykle ciekawie.

Na równi z kulturą, bogata jest także historia tego kraju. Wyruszając na wycieczkę do Meksyku można natknąć się na ślady dawnej cywilizacji Majów, kulturę Indian, a także na… piramidy.

Dia de los Muertos, czyli meksykański Dzień Zmarłych

Nie wszędzie Dzień Zmarłych jest czasem smutku i refleksji. W Meksyku jest to radosny dzień, kiedy to ulice zapełniają się barwnymi straganami ze słodyczami i smakołykami – w tym „chlebem zmarłych”, czyli ciastkami drożdżowymi w kształcie kości. To tylko jedna z rzeczy, o których dowiesz się znacznie więcej podczas wycieczki do Meksyku organizowanej przez nasze biuro podróży.

W trakcie trzech świątecznych dni (począwszy od 31 października) ulicami przemierzają procesje, którym towarzyszy śpiew i folklor. Dzieci, a często także dorośli, przebierają się za rozmaite zjawy czy mumie. Ołtarze obficie przystrajane są kwiatami… Całość tworzy niesamowitą atmosferę i pozwala spojrzeć na zagadnienie śmierci z zupełnie innej perspektywy.

Meksyk – wycieczka śladami natury

Podczas naszej wycieczki do Meksyku, przemierzając krajobrazy „Dzikiego Zachodu”, znane powszechnie z westernów, będziemy podziwiać wspaniały cud natury. To słynny Miedziany Kanion, który miejscami jest głębszy nawet od Wielkiego Kanionu Kolorado. W takich miejscach człowiek może poczuć się bezsilny wobec potęgi sił przyrody… Na koniec udamy się także do rezerwatu El Rosario, gdzie, przy odrobinie szczęścia, naszym oczom ukaże się niezapomniany widok milionów motyli Monarcha, które powodują, że tutejsze lasy na okres zimy zmieniają barwę na pomarańczową.

Te i wiele innych atrakcji czekają na uczestników wycieczki do Meksyku. Jeżeli jesteś ciekawy pełnej oferty turystycznej do krajów Ameryki Południowej sprawdź również wycieczki do Brazylii Argentyny czy Chile Więcej o każdej z propozycji przeczytasz w przygotowanym przez nas planie podróży. Zapraszamy!