Wycieczka do Mongolii

MONGOLIA – Największe atrakcje królestwa Czyngis-chana

Mongolia to olbrzymie przestrzenie, mekka dla miłośników koni i nieskrępowanej wolności oraz żywej, namacalnej historii. Podczas wycieczki do Mongolii ukojenie znajdzie każdy, kto jest spragniony ciszy i oderwania się od codzienności. Bezkresne stepy i pustynia, przy wyjątkowo małym zagęszczeniu ludności, to sceneria, wręcz niekiedy, odrobinę przerażająca. Wycieczka do Mongolii z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy chcą uciec od zgiełku i szukają ciszy.

Mongolia daje możliwość zetknięcia się z prawie nietkniętym przez współczesność stylem życia. Tutaj czas się zatrzymał. Dlatego przyjeżdżając z Europy na wycieczki do Mongolii, oprócz odległości, pokonujesz także czas. Przenosisz się o całe stulecia w przeszłość, mogąc na miejscu zobaczyć na własne oczy świat i ludzi – takich, jakimi byli przed kilkuset laty.

Pustynia Gobi

Pustynia Gobi to z pewnością jedna z największych atrakcji turystycznych Mongolii, a niektórzy sądzą, że nawet współczesnego świata. Urozmaicony krajobraz z górami, stepami i malowniczymi wydmami przyciąga amatorów prawdziwej przygody. Po drodze można spotkać wielbłądy, osady gościnnych nomadów, a nad głową zobaczyć szybującego sępa albo orła stepowego. Godny uwagi jest fakt, że wyprawy na Pustynię Gobi organizował amerykański odkrywca i paleontolog Roy Chapman Andrews. Jako pierwszy na świecie odkrył on tutaj jaja dinozaura. Ze względu na jego odkrycia, postać amerykańskiego badacza była pierwowzorem dla postaci filmowego Indiany Jonesa.

Wycieczka do Mongolii to część naszej azjatyckiej oferty. Dla osób, które w przeciwieństwie do bezkresnych przestrzeni wolą tętniące życiem aglomeracje proponujemy wycieczki do Chin. Cokolwiek wybierzesz, z pewnością możesz być pewien, że podróż z Łachmański Travel będzie wyprawą Twoich marzeń!