Wycieczka do Namibii, Botswany i Zimbabwe to oferta dla osób, które zaczynają swoją przygodę z podróżowaniem po Afryce. Namibia to bogaty kraj, pełen atrakcji, campów, hoteli i lodży oferujących turystom wysoki standard. Po kraju podróżuje się łatwo, nie ma niebezpieczeństw.

Nie dotarła tu jeszcze masowa turystyka i przetrwały plemiona o fascynujących zwyczajach: Himba, Herero i Buszmeni. Namibia to bogaty świat fauny – w P.N. Etosha, najstarsza pustynia świata – Namib, z welwiczją przedziwną i Wybrzeżem Szkieletowym, fantastyczne, pomarańczowe wydmy w Sossusvlei i kolorowe miasteczka, pozostawione po kolonizatorach.

Wycieczka do Namibii to jednak tylko jeden z etapów naszej podróży. Kolejnym jest wycieczka do Botswany, gdzie czeka na Ciebie Delta Okavango i przygoda w formie wodnego safari tradycyjnymi, dłubanymi łodziami mokoro, a także słonie w P.N.  Chobe, będącym ich największym skupiskiem na świecie. Podróż zakończymy przy Wodospadach Wiktorii, które są jednym z najbardziej zachwycających cudów natury. Ogrom zjawiska najlepiej widać podczas przelotu helikopterem ponad milionami litrów przelewającej się z ogromnym hukiem wody.

Zwiedzanie Wodospadu Wiktorii to już część wycieczki do Zimbabwe, ponieważ znajduje się on na granicy tego kraju z Zambią, na rzece Zambezi. Wodospad można zobaczyć z perspektywy obu krajów, ponieważ łączy je w tym miejscu most, a jednocześnie przejście graniczne „Knife Edge”. Spacer tym mostem zajmuje zaledwie około godziny i należy do jednych z największych przeżyć, jakie oferuje wycieczka do Zimbabwe. Można z niego podziwiać zarówno główną, jak i Wschodnią oraz Tęczową część tego cudu natury. Wodospad jest też główną lecz nie jedyną atrakcją narodowego parku Zimbabwe, Okolicę porastają ogromne drzewa hebanowe, a na terenie parku znajduje się kilka dobrych punktów widokowych, z których można podziwiać miejscowy krajobraz.

Wycieczka do Zimbabwe, Botswany i Namibii to niezapomniane wydarzenie w życiu każdego globtrotera. Ci, którzy raz odwiedzą Afrykę, na pewno zechcą tam wrócić. Wówczas zapraszamy do skorzystania z pozostałej oferty naszego Biura Podróży i wybrania wycieczki do Etiopii czy Kenii. Na naszej stronie znajdziesz fotorelacje oraz szczegółowy plan każdej wyprawy.

Egzotyczna wycieczka do Botswany, Namibiii i Zimbabwe to propozycja dla miłośników Afryki.