Wycieczka do Nowej Zelandii
wycieczki do Nowej Zelandii

Nowa Zelandia – wycieczka śladami „Władcy Pierścieni
Wycieczka do Nowej Zelandii to szansa na poznanie jednego z najodleglejszego od Europy kraju. Po pierwsze, Nowa Zelandia to wielka przestrzeń, przez stulecia odizolowana od reszty świata. To niezwykła, odrębna przyroda i zaskakująca kultura powstała z połączenia europejskich wartości i rdzennej, maoryskiej historii. Słyszałeś może o potężnych, wytatuowanych mężczyznach tańczących przed sportowymi wydarzeniami sławny taniec haka, rytuał wyspiarskich wojowników ruszających w bój? Szukałeś okazji, by móc zobaczyć piękne, zielone równiny, strome klify i urwiska oraz piękne, ostre góry obok nowoczesnych miast i portów – i to wszystko w jednym miejscu?
Zapraszamy na niezwykłą podróż na drugi koniec świata. Wyrusz z nami na z pewnością ekscytującą wycieczkę do Nowej Zelandii, po przestrzeń i niekończącą się wolność. Przede wszystkim przemierz z nami wyspę Północną i Południową śladami małego Hobbita ze słynnej trylogii „Władca Pierścieni” i postaw nogę na lodowcu Franciszka Józefa.
Więcej zdjęć z naszej wyprawy na Nową Zelandię znajdziesz w naszej fotorelacji. Zainteresowanych egzotycznymi podróżami zapraszamy także na inne wycieczki. Birma, Tybet, USA — cały świat stoi przed Tobą otworem! Wybierz Łachmański Travel, aby podróżować z pasją.
OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW
„Zarówno program jak i organizacja na miejscu 1. klasa”
Wybrałam się z Biurem Łachmański Travel do Australii i Nowej Zelandii i w 100% polecam! Zarówno program jak i organizacja na miejscu 1. klasa. Przewodnik miał dużą wiedzę na temat miejsc, które zwiedzaliśmy. Było pięknie i zjawiskowo.
Dziękuję za cudowne wspomnienia. Absolutnie polecam wyprawy z nimi!Z Poważaniem,
Program
Dzień 1 Warszawa – Auckland
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie w godzinach popołudniowych. Przelot do Auckland przez dwa porty tranzytowe.
Dzień 2 W podróży
Podróż do Nowej Zelandii – zmiany stref czasowych.
Dzień 3 Auckland
Przelot do Auckland – największego miasta Nowej Zelandii. Tego dnia zobaczymy dzielnice Parnell w stylu kolonialnym z zachowanymi drewnianymi domami i willami z epoki wiktoriańskiej oraz udamy się na wzgórze wulkaniczne Mt. Eden, gdzie będziemy podziwiać panoramę miasta usytuowanego u stop 50 wulkanicznych wzgórz. Nocleg w FERNZ Motel & Apartments Birkenhead lub w podobnym.
Dzień 4 Waitomo – Hobbiton
Przejazd wzdłuż Waikato – największej rzeki Nowej Zelandii. Po drodze krótki postój w miasteczku Ngaruawahia, które jest siedzibą króla maoryskiego. Przejazd do Waitomo i zwiedzanie wapiennej jaskini oraz rejs podziemną bioluminescencyjną rzeką. Rzeka ta świeci neonową poświatą dzięki owadom, które są przyczepione do sklepienia jaskini. Jest to jedno z najwspanialszych zjawisk naturalnych na świecie. Dzięki bioluminescencji (świeceniu żywych organizmów) owady te sprawiają wrażenie rozgwieżdżonego nieba. czeka Następnie czeka nas podróż do krainy trolli, hobbitów i magii. To właśnie tutaj – w Hobbiton, nagrano większość scen do jednej z najpopularniejszych trylogii na świecie. Odwiedzimy słynny plan filmowy i zobaczymy jak mieszkał Bilbo Baggins. Historia głosi, że twórcy filmu okrążyli helikopterem całą Nową Zelandię w poszukiwaniu idealnego miejsca na nakręcenie filmu. Właśnie tak, mieli oni trafić na piękne zielone pagórki, otoczone dziką naturą. Z dala od cywilizacji, niewielka farmerska miejscowość o nazwie Matamata okazała się iście bajkową scenerią do nakręcenia kultowej trylogii „Hobbit”. Wieczorem możliwość skorzystania z fakultatywnego koncertu Maorysów wraz z kolacją (cena ok.95 NZD). Nocleg w Wai Ora Lakeside Spa Resort lub w podobnym.
Dzień 5 Rotoura – Jezioro Tikitapu – Park Kuirau – Rotorua
Przejazd w rejon aktywny geotermalnie i wulkanicznie. To właśnie tutaj, czekają nas liczne gorące źródła i gejzery, którym towarzyszy wydobywający się z głębi ziemi zapach siarkowodoru. Przejazd nad bajkowe trzy jeziora: Zielone Rotokakahi, Niebieskie Tikitapu i Tarawera, nad którym wznosi się wulkan o tej samej nazwie. Jego wybuch w XIX wieku spowodował śmierć ponad setki osób. Zwiedzanie Parku Kuirau, gdzie zobaczymy ogromne czerwone sekwoje, a także źródła błotne z gorącą wodą. Następnie przejazd do Te Puia, gdzie będziemy podziwiać Pohutu – najbardziej aktywny gejzer w całej Nowej Zelandii oraz do wioski maoryskiej, gdzie będziemy podziwiać słynnego ptaka kiwi, który jest symbolem Nowej Zelandii. Przejazd do wodospadu Huka. Przyjazd do największego w Nowej Zelandii, leżącego w kraterze wulkanu, krystalicznego jeziora Taupo. Przejazd do Parku Narodowego Tongariro (UNESCO) i wycieczka do świata „Mordoru”. Nocleg w Wai Ora Lakeside Spa Resort lub w podobnym.
Dzień 6 Wellington
Przyjazd do Wellington – stolicy Nowej Zelandii, Zwiedzanie miasta: kompleks budynków parlamentu, budynki rządowe, katedra św. Pawła, nowoczesne i interaktywne Muzeum Narodowe Te Papa Tongarewa. Wjazd kolejką na punkt widokowy na Mt. Wiktoria i podziwianie panoramy miasta. Z punktu widokowego rozpościera się też przepiękny widok na Cieśninę Cooka i Zatokę Wellingtońską. Nocleg w Trinity Hotel lub w podobnym.
Dzień 7 Picton – Park Nelson Lakes – Punakaiki
Odprawa na przystani promowej, i rejs przez Cieśninę Cooka w kierunku Wyspy Południowej. Następnie przejazd przez malownicze tereny Parku Narodowego Nelson Lakes do Punakaiki leżącego w obrębie Parku Narodowego Paparoa. Nocleg w Punakaiki Beachfront Motels lub w podobnym.
Dzień 8 Hass – Park Mt. Aspiring – Queenstown
Przejazd do lodowca Franciszka Józefa, przejście malowniczą ścieżką do czoła lodowca. Dla chętnych istnieje możliwość fakultatywnego lotu helikopterem nad lodowcami. Następnie przejazd malowniczą drogą miedzy Morzem Tasmana a górami do Haast oraz Park Narodowy Mt. Aspiring i miasta Queenstown. Wjazd na punkt widokowy z którego roztacza się panorama miasta. Nocleg w Wyndham Garden Queenstown lub w podobnym.
Dzień 9 Milford Sound – Zatoka Milforda
Całodniowy wyjazd do Parku Narodowego Fiordland, który jest największym Parkiem Narodowym Nowej Zelandii. Oglądanie wspaniałych wodospadów oraz malowniczych fiordów, wśród których najdłuższy ma 45 km. Następnie postój nad malowniczą zatoką Milforda, gdzie występuje bardzo rzadki gatunek ptaka o nazwie Takehe. Ptak ten ma jaskrawe fioletowo-niebieskie upierzenie i co ciekawe, do 1947 roku gatunek ten był uważany za wymarły. Rejs po zatoce Milforda. Nocleg w Esplanade Motels lub w podobnym.
Dzień 10 Dunedin – Głazy Moeraki – Jezioro Tekapo
Przejazd do Dunedin – miasta na południowym wschodzie Nowej Zelandii. Miasto to położone jest nad oceanem i zachwyca niezwykłą, szkocką architekturą rodem z Edynburga. Znajduje się tam Baldwin Street, najbardziej stroma ulica świata o nachyleniu do 38%. Tego dnia zobaczymy Głazy Moeraki. Głazy te, znajdujące się na plaży Koekohe są jednym z najbardziej fascynujących cudów natury. Są to ogromne, kuliste bryły, o średnicy około 2 metrów. Legendy głoszą, że głazy są skamieniałymi jajami dinozaurów. Spacer po plaży. Następnie przejazd w okolice jeziora Tekapo. Wizyta w Obserwatorium Astronomicznym Mt John znajdującym się na górze wznoszącej się ponad jeziorem Tekapo. Obserwatorium skrywa największe teleskopy Nowej Zelandii – w tym mający 1,8 metra średnicy japońsko-nowozelandzki teleskop MOA poszukujący ciemnej materii. Tuż obok, w przepięknej scenerii na brzegu jeziora, zobaczymy kamienny kościół Dobrego Pasterza. Nocleg w The Godley Hotel lub w podobnym.
Dzień 11 Christchurch
Zwiedzanie tętniącego życiem Christchurch. Spacer po mieście wzdłuż rzeki Avon, gdzie znajdują się piękne Parki Miejskie i Ogród Botaniczny. Po drodze zobaczymy także anglikańską katedrą z 1864 roku zlokalizowaną w ścisłym centrum na placu Cathedral Square. Czas wolny na zakup pamiątek. Transfer na lotnisko i wylot w kierunku Warszawy.
Dzień 12 Warszawa
Przylot do Warszawy.
Informacje
Nowa Zelandia
Stolica: Wellington
Największe miasta: Wellington, Auckland, Christchurch, Manukau, NorthShore City, Waitakere
Język urzędowy: angielski, maoryski
Waluta: dolar nowozelandzki (NZD)
Ludność: 4186320 osób
Strefa czasowa: czas polski + 11h
Przepisy wjazdowe:
Obywatele RP udający się do Nowej Zelandii na okres nie dłuższy niż 3 miesiące korzystają z ruchu bezwizowego. Przy przekraczaniu granicy muszą być spełnione następujące wymogi: 1) paszport, którego okres ważności przekracza przynajmniej o 3 miesiące termin planowanego opuszczenia Nowej Zelandii; 2) dobre zdrowie oraz nieposzlakowana opinia; 3) dokumenty potwierdzające deklarowany charakter pobytu i zamiar opuszczenia Nowej Zelandii w odpowiednim terminie (wystawiony poza Nową Zelandią potwierdzony otwarty bilet lotniczy); 4) środki finansowe na zaplanowany okres pobytu, tj. 1000 NZD na osobę na każdy miesiąc lub 400 NZD na osobę na każdy miesiąc, jeżeli zostały opłacone koszty pobytu w Nowej Zelandii. Do udokumentowania odpowiednich środków finansowych służą: gotówka, czeki podróżne, czeki bankowe (bank drafts) lub karty kredytowe uznanych firm z kredytem na wymienione kwoty. Na podstawie oceny, czy podróżny spełnia wymienione kryteria, urzędnik imigracyjny wstawia do paszportu pieczęć określającą termin opuszczenia Nowej Zelandii.
Przepisy celne:
Nie ma ograniczeń przy wwozie, wymianie i wywozie środków płatniczych, jednak przy wwożeniu lub wywożeniu gotówki o wartości przekraczającej 10 tys. NZD należy wypełnić formularz Border Cash Report. Obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia artykułów spożywczych, owoców, roślin, nasion, kwiatów itp. Zezwala się na przywóz produktów spożywczych fabrycznie zapakowanych, zawierających na opakowaniu szczegółową informację w języku angielskim o składzie i nazwę kraju pochodzenia. Produkty te należy bezwzględnie wpisać do deklaracji celnej i na polecenie celnika okazać do skontrolowania. Wszystkie bagaże są prześwietlane – ujawnienie produktu nie zgłoszonego w deklaracji celnej powoduje automatyczne ukaranie podróżnego mandatem w wysokości minimum 200 NZD. Osoba, która ukończyła 18 lat, może wwieźć 200 szt. papierosów lub 250 g tytoniu albo 50 cygar, 4,5 l wina lub piwa oraz 3 butelki alkoholu o pojemności do 1125 ml. Turyści mogą zrobić zakupy w strefie wolnocłowej lotniska przed kontrolą paszportową. Podróżny jest uprawniony do wwozu bez opłat celnych (poza rzeczami osobistymi) przedmiotów przeznaczonych na własny użytek i prezentów o łącznej wartości do 700 NZD. Nie ma możliwości uzyskania zwrotu podatku GST (VAT) pobieranego przy zakupach towarów i usług (wynosi on 12,5%). Niektóre sklepy oferują zwolnienie z podatku GST, gdy nabywca zleca wysłanie produktu na adres zagraniczny.
Religia i obyczaje:
Grupą autochtoniczną Nowej Zelandii są Maorysi ( Māori ) , grupa posługująca się językiem maoryskim.
Struktura religijna: anglikanie (24%), prezbiterianie (18%), katolicy (15%), metodyści (5%), baptyści (2%), inne wyznania protestanckie (3%), bezwyznaniowcy lub nieokreślone wyznanie (33%).
Opieka zdrowotna:
W Nowej Zelandii nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne i nie są wymagane szczepienia ochronne. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna; w większych miastach znajdują się kliniki czynne całą dobę. Ceny podstawowych porad lekarskich: internista 50–100 NZD, specjalista 80–200 NZD (należy mieć skierowanie od internisty – poza chirurgią), dentysta 50–200 NZD. Opłata w szpitalu publicznym od nie ubezpieczonego wynosi od 350 NZD za dobę (bez kosztów leczenia, zabiegów itp.).
Klimat:
Nowa Zelandia położona jest w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego na Wyspie Północnej oraz umiarkowanego ciepłego na Wyspie Południowej.
Średnia temperatura lipca wynosi na południu 2-3°C, a na północy 12°C. Natomiast w styczniu odpowiednio 12 i 19°C.
Roczna suma opadów atmosferycznych rozkłada się następująco:
– 800-1000 mm na południowym – wschodzie na Wyspie Północnej
– 3000 mm w części środkowej na Wyspie Północnej
– 400-700 mm na południowym – wschodzie na Wyspie Południowej
– 6500 mm na południowo – zachodnich stokach Alp Południowych
Temperatura powietrza
Rok | I | II | III | IV | V | VI | VII | VIII | IX | X | XI | XII | |
Auckland | 15,4° | 20° | 20° | 19° | 16° | 14° | 12° | 11° | 11,6° | 12,7° | 14,3° | 16° | 17,6° |
Wellington | 13,2° | 18° | 17,6° | 16,5° | 14° | 12° | 10,5° | 9° | 10,5° | 11° | 13° | 14,3° | 16° |
Placówka dyplomatyczna:
Ambasada RP w Wellington
17 Upland Road
Kelburn
Wellington 6005
P.O. Box 10211
tel. (0-0644) 475 94 53
fax. (0-0644) 475 94 58
telefon dyżurny: (00 64) 021 253 8230
e-mail: polishembassy@xtra.co.nz
www.poland.org.nz
Konsulat RP w Auckland
Konsul Honorowy: John Roy-Wojciechowski
51 Granger Road, Howick, Auckland 1705
P.O.Box 39052
tel. (0-0649) 534 46 70
fax. (0-0649) 535 40 68
e-mail: polish@ihug.co.nz
strona www: www.polishheritage.co.nz
Terminy i ceny
18.11 – 29.11.2023 r.2600 USD
OSTATNIE MIEJSCA
18.02 – 29.02.2024 r.
2600 USD
OSTATNIE MIEJSCA
Cena obejmuje
- noclegi w hotelach i motelach zgodnie z programem (pokoje 2-osobowe z łazienkami),
- transfery i przejazdy podczas zwiedzania,
- pilota/tłumacza/kierowcę z j. polskim na całej trasie,
- opłatę wjazdową do Nowej Zelandii oraz lokalne podatki i opłaty rządowe,
- opłaty lotniskowe i wylotowe z Nowej Zelandii.
- ubezpieczenie KL 200 000 EUR (w tym choroby przewlekłe i covid-19), NNW 100 000 zł
Cena nie obejmuje
- posiłków i napojów
- przelotu międzykontynentalnego na trasie Warszawa/Aukland, Christchurch/Warszawa (ok. 4500zł),
- posiłków i napojów do posiłków,
- biletów wstępu (ok. 200 USD),
- programu fakultatywnego, napiwków i wydatków osobistych,
- składki na TFP i TFG – 26 zł/os,
- opłaty za rejestrację w NZeTA oraz opłaty wjazdowej IVL: ok. 30 USD/os,
- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego 1000 USD
Wizy
NOWA ZELANDIA – Obywatele RP udający się do Nowej Zelandii na okres nie dłuższy niż 3 miesiące korzystają z ruchu bezwizowego. Przy przekraczaniu granicy muszą być spełnione następujące wymogi: 1) paszport, którego okres ważności przekracza przynajmniej o 3 miesiące termin planowanego opuszczenia Nowej Zelandii; 2) dobre zdrowie oraz nieposzlakowana opinia; 3) dokumenty potwierdzające deklarowany charakter pobytu i zamiar opuszczenia Nowej Zelandii w odpowiednim terminie (wystawiony poza Nową Zelandią potwierdzony otwarty bilet lotniczy); 4) środki finansowe na zaplanowany okres pobytu, tj. 1000 NZD na osobę na każdy miesiąc lub 400 NZD na osobę na każdy miesiąc, jeżeli zostały opłacone koszty pobytu w Nowej Zelandii. Do udokumentowania odpowiednich środków finansowych służą: gotówka, czeki podróżne, czeki bankowe (bank drafts) lub karty kredytowe uznanych firm z kredytem na wymienione kwoty. Na podstawie oceny, czy podróżny spełnia wymienione kryteria, urzędnik imigracyjny wstawia do paszportu pieczęć określającą termin opuszczenia Nowej Zelandii.
Atrakcje
- Zwiedzanie Północnej i Południowej Wyspy
- Hobbiton i Parku Narodowy Tongariro – podróż śladami „Władcy Pierścieni”
- Rejs przez malowniczą cieśninę Cooka
- Pohutu – najbardziej aktywny gejzer w całej Nowej Zelandii
- Lodowiec Franciszka Józefa
- Park Narodowy Fiordland – nowozelandzkie królestwo fiordów
Galeria
Lokalizacja
Uwagi
Kalkulacja dla grupy min. 08.osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu, opłatach wylotowych.Warto sprawdzić

AUSTRALIA z Tasmanią: kangury, psy dingo, diabły tasmańskie i misie koala – wyprawa

AUSTRALIA Z TASMANIĄ I NOWA ZELANDIA – WIELKA WYPRAWA MARZEŃ!
