Wycieczki do Peru
Peru - wycieczka
Peru to prawdziwa perełka na mapie turystycznych destynacji. Kraj pod wieloma względami niepowtarzalny, fascynuje pełnymi tajemniczości miastami Inków, wspaniałymi krajobrazami, kolonialną architekturą i bogatym dziedzictwem kulturowym. Wielbiciele przygód znajdą tutaj ślady Indian znad Amazonki, ośnieżone szczyty Andów, barwne, peruwiańskie targi, piękną Limę, Cuzco – dawną stolicę Państwa Inków, a przede wszystkim Machu Picchu – najbardziej znaną atrakcję turystyczną, najlepiej zachowane miasto Inków, jeden z nowych 7-u cudów świata. Boliwia jest z kolei najwyżej położonym i najtrudniej dostępnym państwem Ameryki Południowej. Najbardziej indiańskim, z ciągle żywą tradycją i wierzeniami. To tutaj znajduje się największe solnisko świata, najwyżej położone żeglowne jezioro, najwyżej położone lotnisko, miasto… Wielu podróżników właśnie Boliwię uznaje za najbardziej fascynujący i różnorodny kraj kontynentu.
Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Peru znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!
Zapraszamy na Nasze wycieczki do Peru! Nasza wycieczka to propozycja dla prawdziwych Globtroterów! Wycieczka do Peru czeka!
Program
Dzień 1 Warszawa – Lima (-/-/K)
Zbiórka w Warszawie, przelot do Limy. Wieczorem przylot do Limy, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Nocleg w Limie w hotelu 4* Radisson Red Miraflores (lub podobnym).
Dzień 2 Lima – Paracas (S/L/-)
Po śniadaniu zwiedzanie Limy – Miasta Królów, założonego przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro na brzegu rzeki Rimac. Zobaczymy: Plaza Mayor, gdzie znajduje się m.in. Pałac Prezydencki, Katedra z grobem F.Pizarro, Pałac Arcybiskupi (z zewnątrz), Kościół i Klasztor Franciszkanów, Plaza Murillo. Wczesnym popołudniem wyjazd słynną autostradą Panamericana do Paracas. Nocleg w Paracas w hotelu 3* San Agustin Paracas (lub podobnym).
Dzień 3 Paracas – Wyspy Ballestas – Nazca (S/-/K)
Po śniadaniu odwiedzimy wyspy Ballestas – małe Galapagos (wycieczka realizowana w grupie z innymi turystami), gdzie możemy podziwiać pingwiny, mewy i inne lokalne ptactwo oraz lwy morskie i towarzyskie delfiny. Reserva Nacional de Paracas to najważniejszy na wybrzeżu Peru rezerwat ptactwa i zwierząt morskich. Tworzą go wyspy Islas Ballestas i Península de Paracas. Reserva Nacional de Paracas jest jedynym tego typu, który składa się z części lądowej półwyspu Paracas jak i wodnej – w zatoce Paracas. Paracas w języku Indian Keczua oznacza spadający z góry piasek czyli innymi słowy – burze piaskową. Bogata fauna wodna to zasługa oceanicznego Prądu Humboldta płynącego z Antarktydy. Na skutek tego zimnego prądu, temperatura w wybrzeżu Peru nawet blisko równika jest dość umiarkowana i nie należy do nazbyt gorącego klimatu. Wyjazd w kierunku Nazca. Po drodze zatrzymamy się w Oazie Huacachina – dla chętnych buggy (fakultatywnie koszt ok. 20 USD) możliwość zjazdu na deskach lub jazdy samochodami terenowymi po wydmach. Przyjazd do Nazca. Dla chętnych (fakultatywnie koszt ok. 140 USD z opłatą lotniskową) przelot nad słynnymi liniami Nazca. Z lotu ptaka można podziwiać 36 geoglifów mistycznego pochodzenia, związanych prawdopodobnie z dotychczas utrzymywanym kultem wody jako podstawowego elementu rolniczego, zwłaszcza na terenach pustynnych. Nocleg w Nazca w hotelu 3* Hotel Majoro (lub podobnym).
Dzień 4 Nazca – Arequipa (S/L/-)
Jeśli przelot nad liniami Nazca nie odbędzie się poprzedniego dnia, wówczas po śniadaniu odbędzie się lot. Około dziesięciogodzinny przejazd do Arequipy, której ulice zostały zaprojektowane przez inż. Ernesta Malinowskiego. Arequipa jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast w Peru. Nocleg w Arequipa w hotelu 3* San Agustin Posada del Monasterio (lub podobnym).
Dzień 5 Arequipa (S/L/-)
Po śniadaniu zwiedzanie Arequipa położonej na wysokości 2300 m n.p.m., nazywanej Białym Miastem ze względu na mnogość budowli wykonanych z białej skały wulkanicznej. W programie: Stare Miasto, Iglesia de la Compania, klasztor św. Katarzyny, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku, Plaza de Armas, wybierzemy się na lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście. Po południu czas wolny na indywidualną eksplorację miasta. Dla chętnych (fakultatywnie koszt ok. 26 USD) ok. 8-kilometrowy rafting na rzece Chili. Nocleg w Arequipa w hotelu 3* San Agustin Posada del Monasterio (lub podobnym).
Dzień 6 Chivay (S/L/-)
Po śniadaniu udamy się w kierunku najgłębszego kanionu świata (3400 m), wyrzeźbionego przez rzekę Rio Majes – Kanionu Colca. Tutejsze kobiety wciąż ubierają się w tradycyjne dla tego rejonu stroje. Po drodze podziwiać będziemy niezwykłe widoki ośnieżonych szczytów wulkanów. Przejazd przez Rezerwat Narodowy Salinas i Aguada Blanca, założony dla ochrony dziko żyjących wikunii. Możliwość zobaczenia alpak oraz różnych gatunków ptaków. Najwyższym punktem podczas naszej podróży będzie wysokość 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się, by podziwiać widoki. Nocleg w hotelu 4* El Refugio Colca (lub podobnym)
Dzień 7 Chivay – Cruz del Condor – Puno (S/L/-)
Wczesna pobudka. Jest to wysiłek, którego nagrodą może być zobaczenie kondora – królewskiego ptaka Andów, w porannym locie przed wyruszeniem na poszukiwanie pokarmu. W tym celu, wyjedziemy do punktu widokowego Cruz del Condor, skąd możemy również podziwiać surowe piękno doliny jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Trasa do kanionu Colca wiedzie na wys. 4800 m n.p.m. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż wzdłuż kanionu Colca oraz zobaczymy tradycyjne wioski: Maca lub Yanque. Po południu wyjazd w kierunku Puno, miasta nad jeziorem Titicaca. Nocleg w Puno w hotelu 4* Royal Inn (lub podobnym).
Dzień 8 Wyspy Uros – Wyspa Taquile – Puno (S/L/-)
Po śniadaniu wycieczka, w czasie której oglądamy jedyne w swoim rodzaju, pływające wyspy Indian Uros, położone na jeziorze Titicaca, gdzie mieszkańcy zachowują zasady organizacyjno-gospodarcze z czasów Inków. Indianie Uros żyją na pływających wyspach trzcinowych na jeziorze. Następnie udamy się na wyspę Taquile, na której życie mieszkańców opiera się na prawie niesymetrycznej wzajemności zastępującym wprowadzone przez Hiszpanów prawo własności prywatnej. Ciekawostką jest to że przędzeniem i tkaniem zajmują się wyłącznie mężczyźni. Nocleg w Puno w hotelu 4* Royal Inn (lub podobnym)
Dzień 9 Puno – Pukara – La Raya – Andahuaylillas – Cusco (S/L/-)
Wyjazd w kierunku Cusco. Po drodze postój w Pucara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków oraz na przełęczy La Raya (4350 m n.p.m.) – tutaj zaczyna swój bieg rzeka Urubamba, tutaj łączą się Kordyliera Wschodnia i Zachodnia. Wizyta w XVI-wiecznym kościółku w miasteczku Andahuaylillas. Kościół z czasów kolonialnych słynie z fantastycznie zachowanych fresków i obrazów przedstawiających sceny z życia popularnych Świętych. Kościół San Pedro de Andahuaylillas, bo tak brzmi w oryginale pełna nazwa świątyni, ze względu na jakość dzieł sztuki jest nazywany Kaplicą Sykstyńską Andów. Nocleg w Cusco w hotelu 3* Taypikala (lub podobnym)
Dzień 10 Cusco (S/L/-)
Cały dzień spędzimy w Cuzco, stolicy dawnego imperium Inków, położonego na wysokości 3200 m n.p.m. Miasto było religijnym, politycznym i administracyjnym centrum państwa Inków. Cuzco oznacza pępek (świata). Zwiedzanie miasta. Obecnie, na miejscu świątyni Wirakoczy i pałacu Inków, stoi barokowa katedra. Zobaczymy: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca. Wyjedziemy z Cusco, by zobaczyć: Quenco – świątynia adoracji ziemi, Tambomachay – świątynia adoracji wody, Puca Pucara, forteca. Nocleg w Cusco w hotelu 3* Taypikala (lub podobnym)
Dzień 11 Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) (S/L/-)
Przejazd do Świętej Doliny Inków malowniczą trasą wzdłuż rzeki Urubamby, możliwość podziwiania tarasów inkaskich. Zatrzymamy się na pełnym folkloru rynku inkaskim w Pisaq (jeśli w danym dniu będzie się odbywa). Zwiedzimy również fortecę Ollantaytambo, żyjącego do dziś miasta Inków. To małe miasteczko, nad którym górują ruiny fortecy Inków. Zbudowane jest na planie inkaskiego miasta – krzyżująca się siatka brukowanych ulic, wzdłuż których płynie woda w wąskich kanałach. Brukowane wąskie ulice, domy zbudowane z ociosanych kamieni, forteca i na przeciwległym wzgórzu wyryta w skale twarz boga Wirakoczy nadają miasteczku niepowtarzalny klimat. Nocleg w Ollantaytambo w hotelu 3* La Posada de Julieta (lub podobnym).
Dzień 12 Machu Picchu – Ollantaytambo – Cusco (S/-/K)
Przejazd pociągiem do Aguas Calientes i dalej minibusem do ruin Machu Picchu. To miejsce oddawania czci Słońcu i tajemniczych obrzędów. Sztuka, z jaką wielkie granitowe bloki zostały spojone bez użycia zaprawy, jest jedną z największych tajemnic tego miasta. Machu Picchu – kompleks pałaców, domów i placów – było jedną z ostatnich twierdz narodu Inków. Machu Picchu leżało opuszczone i nieznane aż do roku 1911, kiedy to zostało odkryte przez amerykańskiego archeologa H. Binghama. Powrót pociągiem do Ollantaytambo i dalej busem do Cuzco. Nocleg w Cusco w hotelu 3* Taypikala (lub podobnym).
Dzień 13 Trekking do Tęczowej Góry – Cusco (S/L/-)
Wczesny wyjazd z Cusco i ok. 3-godzinny przejazd do wioski Pitumarca na wysokości ok. 4 600 m n.p.m. Stąd rozpoczyna się ok. 1,5-godzinny trekking w stronę Tęczowej Góry położonej na wysokości ok. 5 100 m n.p.m. Vinicunca (Tęczowa Góra lub Góra siedmiu kolorów) powstała w sposób całkowicie naturalny – to nietypowe ubarwienie jest wynikiem warstwowego układania się minerałów na zupełnie płaskim terenie przez miliony lat. Podczas późniejszych ruchów tektonicznych tak ubarwiony teren się wypiętrzył i powstała góra, często nazywana najpiękniejszą górą na świecie. Ok. 1,5 – 2. Godzinne zejście i dalej ok. 3-godzinny powrót do Cusco. Nocleg w Cusco w hotelu 3* Taypikala (lub podobnym).
Dzień 14 Cusco – Lima (S/L/-)
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Cusco, przelot do Limy. Przerwa tranzytowa w Limie, pożegnalny obiad. Odlot do Europy.
Dzień 15 Warszawa (-/-/-)
Przylot do Warszawy.
Informacje
Terminy i ceny
08.11 – 22.11.2024 r.2 390 zł + 2 495 USD
BRAK MIEJSC
Cena obejmuje
- 13 noclegów w hotelach 3*/4* wg lokalnej kategoryzacji jak podano w programie (lub w podobnych),
- wyżywienie wg programu (S-śniadanie x 13, L-obiad x 11, K-kolacja x 3),
- transfery lotnika/hotele/lotniska prywatnym busem,
- transfery i przejazdy busem podczas zwiedzania do wyłącznej dyspozycji grupy,
- prywatne wycieczki zgodnie z programem,
- trekking do Tęczowej Góry,
- rejs po Wyspach Ballestas (wycieczka realizowana w grupie z innymi turystami),
- pilota/tłumacza z j. polskim podczas realizacji programu (pilot czeka na grupę na lotnisku w Limie w dniu przylotu, pozostaje z Podróżnymi przez cały czas pobytu, rozstaje się z grupą na lotnisku w Limie w dniu wylotu),
- licencjonowani przewodnicy a j.hiszpańskim podczas zwiedzania: Limy, wycieczka na Ballestas, wycieczka na Jzioro Titicaca, rejon Cusco (od zwiedzania Cusco, Świętej Doliny, Tęczowej góry, po trekking do Machu Picchu i samo zwiedzanie Machu Picchu),
- ubezpieczenie KL 200 000 EUR (w tym choroby przewlekłe), NNW 100 000 zł i bagaż 1 000 zł
Cena nie obejmuje
- przelotu Warszawa/Lima/Warszawa (na dzień 10.12.2023 – cena: ok. 4000 zł – 5000 zł)
- przelotu na trasie Cuzco/Lima wraz z opłatami lotniskowymi ok. 180 USD,
- biletów lotniczych pilota dzielonych proporcjonalnie na uczestników,
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i odwiedzanych miejsc (płatne przed wyjazdem ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji wejść) – 200 USD,
- innych posiłków oraz napojów do obiadów i kolacji,
- wycieczek fakultatywnych jak w programie,
- napiwków, opłat za filmowanie i fotografowanie,
- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego – 645 USD,
- składek na TFG/TFP – 26 zł.
Wizy
PERU – Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Peru do 180 dni. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Peru.
Atrakcje
- Lima – stolica Peru
- Cuzco – stolica dawnego Imperium Inków
- Święta Dolina Inków i pełen folkloru rynek w Pisaq
- Machu Picchu
- Jezioro Titicaca i pływające wyspy Indian Uros
- Płaskowyż Nazca i Kanion Colca
- Alpaki, wikunie i królewski ptak Andów – kondor
- Wyspy Ballestas – „Małe Galapgos”
- Słynna królewska droga Inków
- Vinicunca – Tęczowa Góra