Wycieczka do Peru i Boliwii - egzotyczna wyprawa szlakiem Inków
wycieczki do Machu Picchu i na Wyspy Ballestas

Wycieczka do Peru i Boliwii: Peru to prawdziwa perełka na mapie turystycznych destynacji. Kraj pod wieloma względami niepowtarzalny, fascynuje pełnymi tajemniczości miastami Inków, wspaniałymi krajobrazami, kolonialną architekturą i bogatym dziedzictwem kulturowym.
Wielbiciele przygód znajdą tutaj ślady Indian znad Amazonki, ośnieżone szczyty Andów, barwne, pewruwiańskie targi, piękną Limę, Cuzco – dawną stolicę Państwa Inków, a przede wszystkim Machu Picchu – najbardziej znaną atrakcję turystyczną, najlepiej zachowane miasto Inków, jeden z nowych 7-u cudów świata. Boliwia jest, z kolei, najwyżej położonym i najtrudniej dotępnym państwem Ameryki Południowej. Najbardziej indiańskim, z ciągle żywą tradycją i wierzeniami. To tutaj znajduje się największe solnisko świata, najwyżej położone żeglowne jezioro, najwyżej położone lotnisko, miasto… Wielu podróżników właśnie Boliwię uznaje za najbardziej fascynujący i różnorodny kraj kontynentu.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki do Peru, które znajdą Państwo w fotorelacji.
Program
Dzień 1 Warszawa – Lima (-/-/K)
Wylot z Warszawy, przelot do Peru.
Dzień 2 Lima – Cuzco (S/-/K)
Przejazd na lotnisko w Limie, przelot do Cuzco, stolicy dawnego imperium Inków, położonego na wysokości 3200 m n.p.m. Miasto było religijnym, politycznym i administracyjnym centrum państwa Inków. Cuzco znaczy pępek (świata). Zwiedzanie miasta. Obecnie, na miejscu świątyni Wirakoczy i pałacu Inków, stoi barokowa katedra. Zobaczymy pobliskie ruiny: forteca Sacsayhuaman, Quenco – świątynia adoracji ziemi, Tambomachay – świątynia adoracji wody. Kolacja z pokazem folklorystycznym.
Dzień 3 Dolina Inków – Pisaq – Ollantaytambo (S/L/-)
Przejazd do Świętej Doliny Inków malowniczą trasą wzdłuż rzeki Urubamby, możliwość podziwiania tarasów inkaskich. Zatrzymamy się na pełnym folkloru rynku inkaskim w Pisaq (jeśli w danym dniu będzie się odbywał), a także zwiedzimy ruiny Pisaq. W programie również zwiedzanie fortecy Ollantaytambo, żyjącego do dziś miasta Inków. To małe miasteczko, nad którym górują ruiny fortecy Inków. Zbudowane jest na planie inkaskiego miasta – krzyżująca się siatka brukowanych ulic, wzdłuż których płynie woda w wąskich kanałach. Brukowane wąskie ulice, domy zbudowane z ociosanych kamieni, forteca i na przeciwległym wzgórzu wyryta w skale twarz boga Wirakoczy nadają miasteczku niepowtarzalny klimat.
Dzień 4 Aguas Calientes – Machu Picchu – Cuzco (S/L/-)
Przejazd pociągiem do Aguas Calientes i dalej minibusem do ruin Machu Picchu. To miejsce oddawania czci Słońcu i tajemniczych obrzędów. Sztuka, z jaką wielkie granitowe bloki zostały spojone bez użycia zaprawy, jest jedną z największych tajemnic tego miasta. Machu Picchu – kompleks pałaców, domów i placów – było jedną z ostatnich twierdz narodu Inków. Machu Picchu leżało opuszczone i nieznane aż do roku 1911, kiedy to zostało odkryte przez amerykańskiego archeologa H. Binghama. Powrót pociągiem do Ollantaytambo i dalej busem do Cuzco.
Dzień 5 Raqchi – Pucara – La Raya – Andahuaylillas – Puno (S/L/-)
Wyjazd w kierunku Puno. W czasie przejazdu zwiedzanie Raqchi, kompleksu archeologicznego ze Świątynią Wirakoczy. Postój w Pucara i na przełęczy La Raya (4350 m n.p.m.) – tutaj zaczyna swój bieg rzeka Urubamba, tutaj łączą się Kordyliera Wschodnia i Zachodnia. Wizyta w XVI-wiecznym kościółku w miasteczku Andahuaylillas. Kościół z czasów kolonialnych słynie z fantastycznie zachowanych fresków i obrazów przedstawiających sceny z życia popularnych Świętych. Kościół San Pedro de Andahuaylillas, bo tak brzmi w oryginale pełna nazwa świątyni, ze względu na jakość dzieł sztuki jest nazywany Kaplicą Sykstyńską Andów.
Dzień 6 Puno – (Boliwia) Tiahuanaco – La Paz (S/-/K)
Wyjazd w kierunku Boliwii. Przekroczenie granicy i zmiana czasu na boliwijski. Zwiedzanie ruin Tiahuanaco, największego ośrodka kultury andyjskiej z okresu regionalnego (UNESCO) ze słynną Bramą Słońca, najokazalszą budowlą tego miejsca: Akapana – jest to piętnastometrowej wysokości platforma o powierzchni 180 × 140 m. Boki jej pokryte są murami, a wnętrze to skupisko budowli wzniesionych wokół dużego zbiornika wody. Ściany zbiornika oblicowane zostały płytami kamienia. Uznaje się, że ruiny Tiahuanaco są najstarszymi w świecie. Przejazd do La Paz, stolicy kraju, założonej w 1548r., położonej w dolinie na wysokości 4000 m n.p.m.. Zwiedzanie centrum: Plaza Murillo, pałac Prezydencki, parlament, katedra, kościół św. Franciszka, słynna kolonialna ulica Calle Jean, targ czarownic, dzielnice reprezentacyjne: Obrajes, Colacoto, La Florida.
Dzień 7 La Paz – Dolina Księżycowa – Copacabana – Puno (S/-/K )
Zwiedzanie Doliny Księżycowej, będącej formacją erozyjną powstałą w mieszance miękkiej gliny, piaskowca i wapienia. Będziemy podziwiać labirynty wąwozów i pinakli, powstałe na skutek erozji (widok jak na księżycu). Przejazd w kierunku Puno przez Copacabana, gdzie odwiedzimy Kościół Oazyjny – miejsce kultu i pielgrzymek. Wizyta w świątyni z czasów inkaskich w „Chucuito”, gdzie znajdują się ruiny świątyni płodności. Nie jest to jednak świątycznia płodności poświęcona ludziom, a raczej Matce Ziemi, gdzie Indianie modlili sie o urodzaj i deszcz. Pod drodze krótkie postoje w wioskach indiańskich.
Dzień 8 Jezioro Titicaca – wyspy Uros – Kanion Colca / Chivay (S/-/K)
Wycieczka, w czasie której oglądamy jedyne w swoim rodzaju, pływające wyspy Indian Uros, położone na jeziorze Titicaca, gdzie mieszkańcy zachowują zasady organizacyjno-gospodarcze z czasów Inków. Indianie Uros żyją na pływających wyspach trzcinowych na jeziorze. Następnie, udamy się w kierunku najgłębszego kanionu świata (3400 m), wyrzeźbionego przez rzekę Rio Majes – Kanionu Colca. Tutejsze kobiety wciąż ubierają się w tradycyjne dla tego rejonu stroje. Po drodze podziwiać będziemy niezwykłe widoki ośnieżonych szczytów wulkanów.
Dzień 9 Cruz del Condor – Salinas i Aguada Blanca – Arequipa (S/-/K)
Wczesna pobudka. Jest to wysiłek, którego nagrodą może być zobaczenie kondora – królewskiego ptaka Andów, w porannym locie przed wyruszeniem na poszukiwanie pokarmu. W tym celu, po śniadaniu wyjedziemy do punktu widokowego Cruz del Condor, skąd możemy również podziwiać surowe piękno doliny jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Trasa do kanionu Colca wiedzie na wys. 4800 m n.p.m, Przejazd na drugą stronę wulkanu Misti, gdzie bierze początek rzeka Amazonka. Następnie wyjazd w kierunku Arequipy. Przejazd przez Rezerwat Narodowy Salinas i Aguada Blanca, założony dla ochrony dziko żyjących wikunii. Możliwość zobaczenia alpaków oraz różnych gatunków ptaków. Dalej przejazd przez krater wygasłego wulkanu Chucura.
Dzień 10 Arequipa (S/L/-)
Zwiedzanie Arequipy, której ulice zostały zaprojektowane przez inż. Ernesta Malinowskiego. Arequipa jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast w Peru. Położona 2300m n.p.m. jest nazywana Białym Miastem ze względu na mnogość budowli wykonanych z białej skały wulkanicznej. W programie: centrum, Stare Miasto, dzielnica kolonialna Yanahuara, klasztor św. Katarzyny, Plaza de Armas, muzeum Santuarios Andinos, gdzie przechowywane są mumie odkryte w górach. Po południu wyjazd w kierunku Nazca. Nocny przejazd komfortowym sypialnym autobusem.
Dzień 11 Nazca – Paracas (S/-/K)
Rano przyjazd autobusu do Nazca, śniadanie, krótki odpoczynek w hotelu. Dla chętnych przelot (fakultatywnie ok. 120 USD) nad słynnymi liniami Nazca. Z lotu ptaka można podziwiać 36 geoglifów mistycznego pochodzenia, związanych prawdopodobnie z dotychczas utrzymywanym kultem wody jako podstawowego elementu rolniczego, zwłaszcza na terenach pustynnych. Wyjazd w kierunku Paracas. Postój w Mirador, by z punktu widokowego podziwiać linie Nazca.
Dzień 12 Paracas (S/-/K)
Dzień wolny na wypoczynek.
Dzień 13 Paracas – Ballestas – Lima (S/-/K)
Wyjazd w kierunku Limy. Po drodze odwiedzimy wyspy Ballestas (małe Galapagos), gdzie możemy podziwiać pingwiny, mewy i inne lokalne ptactwo oraz lwy morskie i towarzyskie delfiny. Reserva Nacional de Paracas to najważniejszy na wybrzeżu Peru rezerwat ptactwa i zwierząt morskich. Tworzą go wyspy Islas Ballestas i Península de Paracas. Reserva Nacional de Paracas jest jedynym tego typu, który składa się z części lądowej półwyspu Paracas jak i wodnej – w zatoce Paracas. Paracas w języku Indian Keczua oznacza spadający z góry piasek czyli innymi słowy – burze piaskową. Bogata fauna wodna to zasługa oceanicznego Prądu Humboldta płynącego z Antarktydy. Na skutek tego zimnego prądu, temperatura w wybrzeżu Peru nawet blisko równika jest dość umiarkowana i nie należy do nazbyt gorącego klimatu.
Dzień 14 Lima (S/L/-)
Po śniadaniu zwiedzanie Limy – Miasta Królów, założonego przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro na brzegu rzeki Rimac. Zwiedzimy Plaza Mayor, gdzie znajduje się m.in. Pałac Prezydencki, Katedra z grobem F.Pizarro, Pałac Arcybiskupi, które zostały odnowione przez polskiego architekta Ryszarda Jaxa Małachowskiego; Kościół i Klasztor Franciszkanów; Dworzec Kolei Transandyjskiej, współprojektu inż. Ernesta Malinowskiego. Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko, odlot do Europy.
Dzień 15 Warszawa (-/-/-)
Przylot do Warszawy.
Informacje
Terminy i ceny
niestety, aktualnie ta oferta nie jest w sprzedaży
aktualna oferta -> KLIKNIJ TUTAJ!
Cena obejmuje
- przelot na trasie Warszawa / Lima / Warszawa,
- 01 przelot w Peru na trasie Lima / Cuzco
- noclegi w hotelach 3*/4* (dopłata do pokoju 1-os. 619 USD),
- wyżywienie wg programu (S-śniadanie, L-obiad, K-kolacja),
- transfery i przejazdy podczas zwiedzania,
- wycieczki i atrakcje zgodnie z programem,
- rejs po Ballestas,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków,
- usługi lokalnego pilota/przewodnika z j. polskim,
- opłaty wjazdowe do Peru i Boliwii oraz lokalne podatki i opłaty rządowe,
- ubezpieczenie KL i NNW w SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. 01-208 Warszawa, ul. Przyokopowa 31.
Cena nie obejmuje
- innych posiłków oraz napojów do obiadów i kolacji
- wycieczek fakultatywnych
- napiwków
- wydatków osobistych
- opłat za filmowanie i fotografowanie
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł.
Wizy
PERU – Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Peru do 180 dni. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Peru.
BOLIWIA – Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Boliwii do 90 dni. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Boliwii.
Atrakcje
- Lima – stolica Peru
- Cuzco – stolica dawnego Imperium Inków
- Święta Dolina Inków i pełen folkloru rynek w Pisaq
- Machu Picchu
- Ruiny Tiwanaku ze słynną Bramą Słońca
- La Paz – najwyżej położona stolica na świecie
- Dolina Księżycowa – labirynt wąwozów i pinakli
- Jezioro Titicaca i pływające wyspy Indian Uros
- Płaskowyż Nazca i Kanion Colca
- Alpaki, wikunie i królewski ptak Andów – kondor
- Źródło Amazonki
- Wyspy Ballestas – „Małe Galapgos”
Galeria
Lokalizacja
Uwagi
Kalkulacja dla grupy min. 14 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.Warto sprawdzić

CHILE: Parki Narodowe + niezwykła WYSPA WIELKANOCNA: wyprawa marzeń
