14 dni PORTUGALIA
PORTUGALIA - wycieczka objazdowa (14 dni)

Wycieczki do Portugalii

Lizbona, Faro i Fatima


Wycieczka do Portugalii

Największe atrakcje wyprawy:

 • Lizbona – bezsprzecznie jedno z najciekawszych miast Europy
 • Wspaniałe wybrzeża Algarve
 • Udział w lekcji gotowania portugalskich przysmaków
 • Tomar – miasto Templariuszy
 • Bajkowo kolorowa portugalska Wenecją – Aveiro
 • Spotkanie z lokalnymi producentami serów i oliwy z oliwek
 • Rejs tradycyjną łódką Rabelo
 • Peso da Regua i najlepsze win w Dolinie Douro
 • Mekka surferów – Peniche

 

Pilot i współautor programu – Dariusz Wiejaczka

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Pilot – Darek to właściwa osoba na właściwym miejscu”


Jestem pod wrażeniem organizacji, opieki, realizacji, zaangażowania pilota – Darka, który odkrywał i przeżywał z nami przyrodę i zwierzęta tak jakby był po raz pierwszy .
Program został zrealizowany w 100%, a nawet z zapasem. Pilot – Darek spełniał nasze zachcianki, realizował wycieczki fakultatywne. To właściwa osoba na właściwym miejscu. Potrafił zaszczepić w nas pasję podróżowania. Prowadził nas do restauracje z super jedzeniem…, a Jego wiedza o faunie i florze jest nieoceniona.
Dziękuję za spełnienie marzeń, dziękuje za perfekcyjną organizację i za zapewnienie wrażenia jakich jeszcze nigdy nie doznałam.

Serdecznie pozdrawiam,

Hanna.

 

Wycieczka do Portugalii czeka!

Więcej Naszych wycieczek do Europy znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, odprawa bagażowa. Przelot do Lizbony - hipnotyzującej stolicy pełnej gotyckiego uroku i fascynującej kultury, transfer do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lizbony. Lizbona to bezsprzecznie jedno z najciekawszych miast Europy. Tego dnia odwiedzimy lokalny atelier malowania kafelków - gdzie będziemy mogli spróbować swoich sił w tworzeniu własnych pamiątek. Zobaczymy między innymi wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO i wpisany na listę Siedmiu Cudów Portugalii Klasztor Hieronimitów, zatrzymamy się na olbrzymim placu miejskim pełnym pamiątek i kawiarni – Praca de Comercio, zobaczymy słynny Most 25 Kwietnia, Avenide Liberdade oraz Katedrę Se. Chętni przejadą się tramwajem nr 28, odwiedzą lizbońskie oceanarium lub zagubią się w dzielnicy Alfama. Wieczorem, jeśli będziemy mieli szczęście posłuchamy na żywo występu fadow dzielnicy Barrio Alto.
Przejazd w kierunku jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Portugalii – wspaniałego wybrzeża Algarve usianego niezwykłymi i kolorowymi formami skalnymi. Zwiedzanie zaczniemy od przylądka Św Wincenta, a następnie zobaczymy Sogres, Lagos i niezliczone plaże znajdujące się na tym wybrzeżu. Jeśli warunki morskie pozwolą – zawitamy w Jaskiniach Benagil do których dostać się można tylko drogą morską. Po południu zatrzymamy się na chwilę w niewielkiej kaplicy czaszek w Alcantarilha a następnie pojedziemy na nocleg do jednej z urokliwych miejscowości na wybrzeżu.
Zwiedzanie Faro i ostatnie godziny na majestatycznym wybrzeżu Algarve. Następnie skierujemy się na północ w kierunku winnic gdzie będziemy mieć jedną z wielu okazji spróbować lokalnego wina. Po południu wizyta w urokliwym miasteczku Evora słynącego między innymi z rzymskich ruin oraz jednej z najbardziej znanych Kaplic Czaszek.
Rankiem spacer wąskimi uliczkami starożytnego miasteczka Evora. Następnie przejazd do Fatimy – słynnego miejsca objawień z których pierwsze miało miejsce w 1758 roku. Po południu przejazd do Alvados. Wieczorem chętni będą mogli wziąć udział w lekcji gotowania portugalskich przysmaków wraz z degustacją.
Rankiem wizyta w wspaniałych jaskiniach do wyboru: Gruta de Alvados lub Jaskinie Sante Antonio. Następnie kontynuujemy naszą podróż do Tomar (miasta Templariuszy), gdzie odwiedzimy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztor Chrystusa. Popołudnie spędzimy na poszukiwaniu ciekawostek kulinarnych i wyrobów miejscowych rzemieślników. Odwiedzimy producenta oliwy z oliwek, gdzie poznamy ich procesy produkcyjne i będziemy mieli okazję skosztować lokalnej oliwy.
Przejazd w kierunku Viseu. Po drodze udamy się do Coimbry – trzeciego największego miasta Portugalii - gdzie czeka nas wizyta na słynnym, najstarszym w kraju Uniwersytecie, Placa de Porta Ferrea i w legendarnej Bibliotece Joaniny. Tego dnia będziemy również cieszyć się wędrowaniem po historycznym centrum miasta i podziwiać wspaniałe widoki na rzekę Mondego. Popołudniu przeniesiemy się na moment do kolorowej miejscowości zwanej portugalską Wenecją – Aveiro a następnie do Viseu. Tutaj tradycyjny producent serów zdradzi nam sekrety pysznego maślanego sera Viseu, a my będziemy mieli okazję sami go spróbować.
Po śniadaniu odwiedzimy Lamego – historyczne miasto położone głęboko w dolinie Douro słynące z zadziwiających barokowych schodów. Po wizycie w pięknym XVIII-wiecznym sanktuarium Matki Bożej Lekarskiej będziemy mieli czas na dalsze zwiedzanie miasta. Popołudniu przejazd do Pinho, gdzie czeka nas rejs tradycyjną łódką Rabelo. Wieczorem przejazd do Peso da Regua słynącego z najlepszych win w regionie.
Po śniadaniu udamy się do Amarante - sennego miasteczka nad rzeką zdominowanego przez imponujący łukowy most i XVI-wieczny kościół Sao Goncalo. Po obiedzie przejazd do Penafiel, gdzie będziemy delektować się kieliszkiem słynnego „zielonego wina" z którego znany jest ten region i dowiemy się więcej o procesie jego produkcji. Chętni mogą skorzystać ze źródeł termalnych Sao Vincente. Wieczór spędzamy w uroczej miejscowości Braga słynnej między innymi z Sanktuarium Bom Jesus.
Dziś rano zwiedzimy Guimaraes, gdzie dowiemy się o zamku, Pałacu Książąt Braganza i historycznym centrum miasta podczas wycieczki z miejscowym przewodnikiem. Zanim ruszymy w dalszą podroż w kierunku Porto, będziemy mieli też czas, by przemierzać średniowieczne ulice we własnym tempie. Po południu zwiedzanie Porto - jednego z najciekawszych miast w Portugalii. Zobaczymy tutaj między innymi Cais da Ribeira, most Luisa I, kościół Sao Francisco, kościół Clerigos oraz Praca de Liberdade wszystko to poruszając się pieszo pomiędzy niezliczonymi zabytkowymi kamienicami pełnymi architektonicznych ciekawostek z których jedną jest biblioteka Lello będąca inspiracją w pisaniu przygód Harrego Pottera.
Czas odetchnąć od wielkich miast i zakosztować oceanu po raz ostatni. Dziś czeka nas długi przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża. Nie będzie nam się nudziło ponieważ oprócz niezliczonych plaż (Praia Concha, Praia de Sao Pedro) przy których będziemy mieć szansę na posiłek z owoców, morza zatrzymamy się w uroczym miasteczku Nazare oraz zjawiskowym Obidos - gdzie będziemy podziwiać zabytkową architekturę i odkrywać labirynty brukowanych ulic podczas wycieczki pieszej. Ostatnim naszym przystankiem jest lokalna mekka surferów Peniche. Zatrzymamy się tutaj na popołudniową sjestę lub spróbujemy swoich sił na deskach.
Dzień spędzimy podziwiając niezwykłe widoki i wsłuchując się w szum oceanu. Pojedziemy na najbardziej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy – Cabo de Roca. Później zejdziemy na jedną z najpiękniejszych plaży na świecie – Ursa Beach, która jest nie lada gratką dla każdego fotografa, a popołudnie spędzimy na bardziej przystępnych plażach w okolicach Adraga gdzie chętni będą mogli zanurzyć się w Oceanie lub zjeść obiad. Pod wieczór przejazd w okolice kurortu Cascais gdzie zobaczymy ciekawą formację skalną Boca do Inferno (Usta Piekieł).
Rankiem wybierzemy się do średniowiecznej Sintry. Tutaj udamy się na wycieczkę z przewodnikiem po królewskiej rezydencji Sintra National Palace (UNESCO). Będziemy też mieli okazję zobaczyć takie perełki światowej architektury jak Quinta da Regaleira, Pałac Pena czy położony na wzgórzu Zamek Maurów. Po kolacji wracamy do Lizbony na wieczór, gdzie chętni będą mogli wybrać się na dalszą eksplorację miasta nocą.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.
 • Lizbona – bezsprzecznie jedno z najciekawszych miast Europy
 • Wspaniałe wybrzeża Algarve
 • Udział w lekcji gotowania portugalskich przysmaków
 • Tomar – miasto Templariuszy
 • Bajkowo kolorowa portugalska Wenecją – Aveiro
 • Spotkanie z lokalnymi producentami serów i oliwy z oliwek
 • Rejs tradycyjną łódką Rabelo
 • Peso da Regua i najlepsze win w Dolinie Douro
 • Mekka surferów – Peniche
UWAGA - Kalkulacja dla grupy min. 08 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.