Wycieczka do Rosji: Sankt Petersburg i Moskwa – rejs po Wołdze

Rosja – największy kraj na świecie, zajmujący znaczną część dwóch kontynentów, europejskiego i azjatyckiego, wzbudza w obcokrajowcach antagonistyczne uczucia: podziwu lub obawy. Co najważniejsze, nie daje się poznać inaczej niż od środka, czyli Stamtąd. Kto próbuje ją zrozumieć z oddalenia, czysto teoretycznie, jest skazany na niepowodzenie, stereotypy i sztampę – to tak, jakby poznawać towar z opisu na metce. Jak pisał K.I.Gałczyński „Wszędzie tam, gdzie brzoza i muzyka w kołach jadącego na jarmark wożą: „Aj dierbień, dierbień kaługa” śpiewa wóz i w słońce jedzie… gdzie wiewiórki są królewny, a królowie – niedźwiedzie; gdzie kobiety noszą pierś wysoko, a w oczach zmrużonych całą słodycz świata, gdzie na wędrowca czeka wieczorem herbata i mały dom, i sen, i brzęk talerza, i głupie, rzeźbione drzwi, dla biedaków otwarte na ścieżaj – wszędzie tam, choćby to było na końcu świata, jest Rosja”.

STATEK MOONLIGHT SONATA

„MOONLIGHT SONATA” to wygodny, czteropokładowy statek. Wszystkie kabiny na statku wyposażone są w łazienkę z prysznicem i WC, suszarkę do włosów, lodówkę, telewizję satelitarną i klimatyzację.

Teatr okrętowy na statku codziennie wykonuje autorskie spektakle i musicale. W restauracjach „Jazz” i „Blues” oferowane są śniadania w formie bufetu oraz dania z karty na lunch i kolację. Bary „Music lounge” i „Music Hall” oferują szeroki wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz przekąsek, a także szeroki program muzyczny. Każdego wieczoru, w jednym z barów, można posłuchać kameralnej muzyki na żywo.

Na pokładzie statku znajduje się również sauna, pralnia, sklep z pamiątkami, minigolf i kawiarnia.

Ten pływający hotel oferuje niezapomnianą i niepowtarzalną podróż!

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Rosji znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Wycieczka do Rosji to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!