Wycieczka do Rwandy i Ugandy

Uganda to jeden z najmniejszych krajów Afryki – jednak zadziwia swoją różnorodnością. Po wylądowaniu na lotnisku w Entebbe, przybyszów wita napis: „Witamy w Perle Afryki”. W krajobrazie Ugandy zaznaczają się jeziora, rozległe lasy bambusowe, Nil, który właśnie tutaj bierze swój początek a także imponujące wodospady. Wycieczka do Rwandy i Ugandy czeka!

Rwanda zwana jest krajem tysiąca wzgórz lub Szwajcarią Afryki. Rwanda to dziewicze, wciąż w dużej mierze nieodkryte ziemie Afryki. To kraina wulkanów, dzikich zwierząt, ale także jakże ciężkiej historii o której będąc tam nie można zapominać.

Przez terytorium Ugandy przebiega równik. Ponadto Uganda jest bogata w zieleń i liczne parki narodowe, a na północy piętrzą się piękne góry Ruwenzori. Można tu zjeść, charakterystyczne dla tej części Afryki, zielone banany, zwane „matoke” i najlepsze na świecie ugandyjskie ananasy. A nade wszystko – w Ugandzie mieszkają wspaniali ludzie – bardzo gościnni i otwarci. W całym kraju jest jedno miasto o mentalności i standardach niewiele odstających od tych europejskich – to stolica, Kampala. W miastach i wsiach oddalonych od Kampali – dominują tradycje i przyzwyczajenia kulturowe. Uganda ma do zaoferowania także bogactwo swojej fauny – oprócz zwierząt, które standardowo można zaobserwować w trakcie afrykańskich safari, tu pierwszoplanową rolę odgrywają górskie goryle. Często także do Ugandy przyjeżdża się właśnie dla nich. Jedno jest pewne – spotkanie z tymi łagodnymi olbrzymami będzie przeżyciem, które pozostanie w pamięci na długie lata.

Zapraszamy na Nasze wycieczki do Rwandy i Ugandy!

Więcej Naszych wycieczek do Afryki znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!