6 dni SŁOWENIA
Słowenia

Słowenia wycieczka

Riwiera Słoweńska

Wycieczka do Słowenii

Słowenia – mimo że kraj nie jest duży, w jego przypadku powiedzenie „małe jest piękne” to za mało. Kraj o powierzchni porównywalnej do rozmiarów jednego z polskich województw pod względem zróżnicowania plenerów i dostępnych atrakcji turystycznych śmiało rywalizować może ze znacznie większymi państwami. Magiczne jeziora polodowcowe, bajkowe jaskinie, klimatyczne portowe miasteczka. Ponadto spektakularne zamki i ośnieżone szczyty Alp Julijskich. Poznajcie największe atrakcje byłej republiki Jugosławii i poczujcie, co znaczy „I FEEL sLOVEnia”. Wycieczka do Słowenii czeka!

Ponadto więcej naszych propozycji na niezapomniane wakacje znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i przelot do Ljubljany. Zwiedzanie stolicy Słowenii: spacer po historycznym centrum: plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy; kościół Zwiastowania – jeden z symboli miasta; Potrójny Most – jedno z najsłynniejszych dzieł Plečnika, największego architekta Lublany; Kolumnada Plečnika; katedra św. Mikołaja; Pałac Biskupi; ratusz; Most Szewców; Zamek Lublański – doskonały punkt widokowy. Wieczorem wizyta w 300-letniej piwnicy z winem, gdzie dowiemy się o słoweńskich regionach winiarskich i rodzajach wina (dla chętnych możliwość degustacji).
Po śniadaniu przejazd do Bled, miejscowości malowniczo położonej nad jeziorem ze słynnym kościołem na wyspie. Zwiedzanie wznoszącego się majestatycznie na stromej skale zamku Bled, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Słowenii. Ze wzgórza zamkowego roztacza się niezapomniany widok, w pogodne dni doskonale widać stąd najwyższy szczyt Słowenii – Triglav. Rejs po jeziorze na małą wysepkę, skrywającą dzwonnicę, kościółek, plebanię i samotnię. Następnie wizyta w Wąwozie Vintgar – spacer po malowniczym, 500-metrowym odcinku wąwozu. Po południu przejazd nad Jezioro Bohinjsko, znajdujące się w Parku Narodowym Triglav – w samym sercu Alp Julijskich. Wizyta przy wodospadzie Savica, skąd bije źródło jeziora. Następnie wjazd kolejką na szczyt Vogel skąd rozpościera się piękny widok na Alpy Julijskie i jezioro Bohinjsko. Powrót do hotelu w Ljubljanie. Wieczorem, dla chętnych wizyta w winiarni Movia. Movia należy do najbardziej znanych marek winiarskich Słowenii, a ich mała winiarnia na Starym Mieście stanowi doskonałe miejsce na spróbowanie doskonałych win tej marki.
Po śniadaniu przejazd do Celje i zwiedzanie Zamku Cylejskiego. Malowniczo położony na trzech wzgórzach zamek zachwyca swoim ogromem. W średniowieczu był to największy zamek na terenie Słowenii. Następnie przejazd do Mariboru, czas na lunch i krótkie, panoramiczne zwiedzanie miasta. Po południu wizyta w Zamku Ptuj. Tego dnia odwiedzimy także Monastyr Olimje – dawny klasztor Paulinów. Przejazd w okolice Novo mesto i nocleg.
Po śniadaniu zwiedzanie bajkowo położonego zamku Snežnik z XIII w. Następnie przejazd do regionu Karst. Po drodze wizyta w Postojnej i zwiedzanie słynnej jaskini, zaliczanej do najpiękniejszych na świecie. Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tu bajkowy świat. Jaskinia jest drążona przez niewielką rzekę Pivkę już od 2. milionów lat, a obecnie liczy prawie 21 km korytarzy i komnat. Następnym przystankiem na naszej drodze będzie zamek Predjama - największy zamek jaskiniowy na świecie. Przejazd do Piranu, jednego z najpiękniejszych miast na wybrzeżu adriatyckim. Miasto stanowi perłę weneckiej architektury gotyckiej. Spacer po starówce, m.in.: plac Tartiniego – główny plac miasta, nazwany imieniem słynnego artysty, ratusz, kościół św. Jerzego, kościół św. Piotra.
Pobyt i wypoczynek na bajkowej Riwierze Słoweńskiej. Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne.
Po śniadaniu wizyta na malowniczym Półwyspie Strunjan. Półwysep ten, otoczony jest przez wysokie klify przylądka Ronek. Wizyta na punkcie widokowym z którego, rozpościera się przepiękny widok na Zatokę Księżycową. Następnie transfer na lotnisko w Ljubljanie i przelot do Polski.

SŁOWENIA – granicę można przekraczać na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

 

• Ljubljana i wizyta w 300-letniej piwnicy z winem
• Rejs po jeziorze Bled
• Jezioro Bohinjsko i wodospad Savica
• Jaskinia Postojnej
• Riwiera Słoweńska – Piran i Półwysep Strunjan
• Zamek Cylejski

Kalkulacja dla grupy min. 8 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu, opłatach wjazdowych i wizowych.