6 dni SŁOWENIA
Słowenia, Triest i magia Istrii

Słowenia, Triest i magia Istrii

Półwysep Istria i Riwiera Słoweńska

Słowenia – mimo że kraj nie jest duży, w jego przypadku powiedzenie „małe jest piękne” to za mało. Kraj o powierzchni porównywalnej do rozmiarów jednego z polskich województw pod względem zróżnicowania plenerów i dostępnych atrakcji turystycznych śmiało rywalizować może ze znacznie większymi państwami. Magiczne jeziora polodowcowe, bajkowe jaskinie, klimatyczne portowe miasteczka, spektakularne zamki i ośnieżone szczyty Alp Julijskich – poznajcie największe atrakcje byłej republiki Jugosławii i poczujcie, co znaczy „I FEEL sLOVEnia”

Ponadto, podczas wycieczki zwiedzimy Triest – portowe miasto w północno-wschodnich Włoszech z jednym z najpiękniejszych placów w całych Włoszech Piazza Unità d’Italia oraz  półwysep Istria z jego największymi zabytkami – chorwacką Pulą i bez wątpienia najpiękniejszym miastem Istrii – Rovinj.

Więcej naszych propozycji na niezapomniane wakacje znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i przelot do Ljubljany (możliwość dolotu z lotnisk krajowych). Transfer do hotelu. Następnie zwiedzanie Ljubljany. Spacer po historycznym centrum: plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy; kościół Zwiastowania – jeden z symboli miasta; Potrójny Most – jedno z najsłynniejszych dzieł Plečnika, największego architekta Lublany; Kolumnada Plečnika; katedra św. Mikołaja; Pałac Biskupi; ratusz; Most Szewców; Zamek Lublański – doskonały punkt widokowy. Wieczorem wizyta w 300-letniej piwnicy z winem, gdzie dowiemy się o słoweńskich regionach winiarskich i rodzajach wina, oraz skosztujemy 7 różnych słoweńskich win podawanych wraz z pysznymi przystawkami. Nocleg w Ljubljanie.
Po śniadaniu przejazd do Bled, miejscowości malowniczo położonej nad jeziorem ze słynnym kościołem na wyspie. Zwiedzanie wznoszącego się majestatycznie na stromej skale zamku Bled, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Słowenii. Ze wzgórza zamkowego roztacza się niezapomniany widok, w pogodne dni doskonale widać stąd najwyższy szczyt Słowenii – Triglav. Rejs po jeziorze na małą wysepkę, skrywającą dzwonnicę, kościółek, plebanię i samotnię. Następnie wizyta w Wąwozie Vintgar – spacer po malowniczym, 500-metrowym odcinku wąwozu. Po południu przejazd nad Jezioro Bohinjsko, znajdujące się w Parku Narodowym Triglav – w samym sercu Alp Julijskich. Wizyta przy wodospadzie Savica, skąd bije źródło jeziora. Następnie wjazd kolejką na szczyt Vogel skąd rozpościera się piękny widok na Alpy Julijskie i jezioro Bohinjsko. Powrót do hotelu w Ljubljanie. Wieczorem, dla chętnych wizyta w winiarni Movia. Movia należy do najbardziej znanych marek winiarskich Słowenii, a ich mała winiarnia na Starym Mieście stanowi doskonałe miejsce na spróbowanie doskonałych win tej marki.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu w Ljubljanie i przejazd do regionu Karst. Po drodze wizyta w Postojnej i zwiedzanie słynnej jaskini, zaliczanej do najpiękniejszych na świecie. Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tu bajkowy świat. Jaskinia jest drążona przez niewielką rzekę Pivkę już od 2. milionów lat, a obecnie liczy prawie 21 km korytarzy i komnat. Niesamowite, ile siły ma taka mała rzeczka, chociaż w przeszłości był to dość silny potok. Następnym przystankiem na naszej drodze będzie zamek Predjama - największy zamek jaskiniowy na świecie. Przejazd do Piranu, jednego z najpiękniejszych miast na wybrzeżu adriatyckim. Miasto stanowi perłę weneckiej architektury gotyckiej. Spacer po starówce, m.in.: plac Tartiniego – główny plac miasta, nazwany imieniem słynnego artysty, ratusz, kościół św. Jerzego, kościół św. Piotra. Kolacja w hotelu i nocleg.
Po śniadaniu wizyta na malowniczym Półwyspie Strunjan. Półwysep ten, otoczony jest przez wysokie klify przylądka Ronek. Wizyta na punkcie widokowym z którego, rozpościera się przepiękny widok na Zatokę Księżycową. Następnie przejazd do Triestu – portowego miasta w północno-wschodnich Włoszech. Wizyta w porcie oraz zwiedzanie nadmorskich bulwarów. Następnie zwiedzimy Piazza Unità d’Italia, który jest jednym z najpiękniejszych placów w całych Włoszech. Po południu wizyta na wzgórze San Giusto, skąd rozpościera się malowniczy widok na miasto. Kolacja w hotelu i nocleg.
Po śniadaniu czeka nas dzień pełen wrażeń w… Chorwacji! Przejazd przez półwysep Istria do miasteczka Rovinj. Miasto to jest bez wątpienia najpiękniejszym miastem Istrii. Zwiedzanie miasta: malownicza ulica Grisia, port, barokowa katedra św. Eufemii z dzwonnica liczącą 61 metrów, Brama Świętego Krzyża, Kaplica Świętej Trójcy. Następnie przejazd do Puli gdzie zobaczymy główne zabytki miasta: Forum zbudowane w czasach panowania Cesarstwa rzymskiego, Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z XV wieku, Łuk Sergiusza z I wieku oraz oczywiście słynny Amfiteatr z 2 wieku p.n.e. Po południu powrót na Riwierę Słoweńską, kolacja w hotelu i nocleg.
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Ljubljanie i przelot do Polski.

SŁOWENIA – granicę można przekraczać na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

CHORWACJA – granicę można przekraczać na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

WŁOCHY – granicę można przekraczać na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

 

  • Ljubljana i wizyta w 300-letniej piwnicy z winem gdzie skosztujemy 7 różnych słoweńskich win
  • Rejs po jeziorze Bled
  • Jezioro Bohinjsko i wodospad Savica
  • Jaskinia Postojnej
  • Triest z jednym z najpiękniejszych placów w całych Włoszech – Piazza Unità d’Itali
  • Riwiera Słoweńska – Piran i Półwysep Strunjan
  • Półwysep Istria – Rovinj i Pula
Kalkulacja dla grupy min. 8 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu, opłatach wjazdowych i wizowych.