11 dni SZWAJCARIA
SZWAJCARIA

Wycieczki do Szwajcarii

wycieczka objazdowa

Wycieczka do Szwajcarii

SZWAJCARIA – Szwajcaria jest krajem oferującym wypoczynek o każdej porze roku ponieważ jesień jest równie ciekawym okresem dla turystów jak i lato czy zima. Trzeba pamiętać, że Szwajcaria to nie tylko góry, to także przepiękne jeziora oraz wspaniałe miasta bogate w zabytki. Z reguły turystyka w Szwajcarii kojarzy się z górami, ale prawie każda podróż musi zacząć się w większym mieście. Warto więc bliżej zapoznać się z niektórymi przynajmniej metropoliami Szwajcarii, które różnią się stylami, językiem, kulturą i osiągnięciami. Wycieczka do Szwajcarii czeka!

Pilot i autor programu – Dariusz Wiejaczka

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Wycieczka do Szwajcarii”


Dziękuję Państwu za doskonale zorganizowaną wycieczkę do Szwajcarii. Zwiedzanie tego kraju było naszym marzeniem od dawna.
Jestem pod wrażeniem organizacji, opieki, realizacji, zaangażowania pilota – Darka, który odkrywał i przeżywał z nami przyrodę i zwierzęta tak jakby był po raz pierwszy .
Ponadto program został zrealizowany w 100%, a nawet z zapasem, ponieważ Pilot – Darek spełniał nasze zachcianki, realizował wycieczki fakultatywne. To właściwa osoba na właściwym miejscu. Potrafił zaszczepić w nas pasję podróżowania. Ponadto prowadził nas do restauracje z super jedzeniem…, a Jego wiedza o faunie i florze jest nieoceniona.
Dziękuję za spełnienie marzeń, dziękuje za perfekcyjną organizację i za zapewnienie wrażenia jakich jeszcze nigdy nie doznałam.

Serdecznie pozdrawiam,

Maria.

Ponadto więcej Naszych wycieczek do Europy znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Przelot do Zurichu, zakwaterowanie. Po południu, jeśli czas pozwoli, udamy się na zwiedzanie tej szwajcarskiej metropolii. Przejdziemy się Bahnhofstrasse – dawnym rowem obronnym zamienionym na jedną z najbardziej znanych ulic handlowych świata oraz zajrzymy na starówkę z galeriami sztuki, bankami, sklepami z czekoladą i antykwariatami.
Rankiem przeniesiemy się do wspaniale zachowanego, istniejącego już od VII wieku, średniowiecznego miasteczka Sankt Gallen, gdzie zobaczymy olbrzymie opactwo St. Gall z gromadzącą 150 tysięcy rękopisów biblioteką (UNESCO). Po południu pojedziemy do regionu Appenzell. Chętni będą mieli okazję wjechać kolejką na Ebenalp i zobaczyć niezwykłą, położoną pod nawisem skalnym kaplicę Wildkirchli lub przespacerować się w okolice jeziora Seealpsee.
Po śniadaniu będzie okazja wybrać się w podróż najsłynniejszą szwajcarską kolejką Bernina Ekspress (UNESCO). Następnie krótka wizyta w Sankt Moritz. Po południu przejazd do Tessynu i zwiedzanie pięknych, znajdujących się na liście UNESCO zamków: Castelgrande, Castello Montebello i Castello Sasso Corbaro. Następnie przejazd do Lugano. Dla chętnych, jeśli czas pozwoli - wjazd na Monte Bre.
Rankiem przejazd do słynących z zimnej wody i szmaragdowych jezior dolin Maggia i Verzasca. Następnie zobaczymy największy alpejski lodowiec – Aletsch oraz wjedziemy kolejką górską na punkt widokowy Eggishorn.
Po śniadaniu przejazd do Zermatt. Samochód zostawiamy w Tasch, ponieważ w Zermatt dozwolony jest jedynie ruch pojazdów elektrycznych oraz dorożek konnych. Zwiedzanie Zermatt z którego malowniczo wyłania się Matterhorn (4477 m. n p m) i nocleg.
Po śniadaniu zwiedzimy największe podziemne jezioro Europy – Lac Leonard. Następnie pojedziemy do Barryland, najbardziej znanego z opieki nad legendarnymi psami Saint Bernard z Great St. Bernard Pass i prześledzimy historię tej wspaniałej rasy. Po południu zobaczymy przepiękną przełęcz Świętego Bernarda. Wieczór spędzimy w niezwykłym Montreux.
Rano zwiedzimy tarasy winne Lavaux (UNESCO) oraz skosztujemy win w jednej z licznych winiarni. Następnie wizyta w Lozanna i zwiedzanie miasta (katedra, promenada Ouchy, Zamek Saint Maire, La Palud i Esplanade de Montbennon). Po południu przejazd do Genewy i spacer po mieście, podczas którego zobaczymy budynki państwowe, „Złamane Krzesło”, Biuro Organizacji Narodów Zjednoczonych i symbol Genewy: Jet d’Eau.
Po śniadaniu zwiedzimy Berno, którego stare miasto wpisane jest na listę UNESCO. Następnie przejazd w okolice Kandersteg gdzie zobaczymy turkusowe jezioro Oeshinensee. Wieczór spędzimy w Lucernie, gdzie zobaczymy XIV-wieczny drewniany most Kappelbrucke, Spreuerbrucke (Most Młyński), kościół Franciszkanów z XIII wieku oraz Pomnik Lwa. Wieczorem, chętni będą mogli udać się na rejs po Jeziorze Czterech Kantonów lub spędzić romantyczny wieczór w jednej z restauracji.
Po śniadaniu przejazd w okolice doliny Lauterbrunnen, którą otaczają pokryte śniegiem czterotysięczniki. Wizyta przy płynącym wewnątrz skał wodospadzie Trummelbach. Następnie przejazd do słynnego Engelbergu i wjazd przeszkloną kolejką linową na szczyt Titlis. Na samym szczycie czekają nas same niespodzianki – wspaniały punkt widokowy, najwyższy w Europie most wiszący - Titlis Cliff Walk oraz wykuta w lodzie jaskinia pełna zamrożonych artefaktów.
Po śniadaniu przejazd do Steckborn z przepięknie położonym budynkiem Turmhof nad Jeziorem Bodeńskim. Następnie przejazd do miasteczka Stein nad Renem. Stein słynie z kolorowych fasad budynków przedstawiających scenki rodzajowe sprzed kilkuset lat. Po południu zobaczymy największy Europejski wodospad – Rheinfall. W sekundę przepływa tutaj około 700 tysięcy litrów wody.
Po śniadaniu ostatnie zakupy i wylot do Polski.

SZWAJCARIA – Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży, uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu jest paszport bądź dowód osobisty.

UWAGA - Kalkulacja dla grupy min. 06 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.