15 dni TAJLANDIA-KAMBODŻA
TAJLANDIA – KAMBODŻA: wyprawa na Festiwal wodny Bon Om Touk

Wycieczki do Tajlandii i Kambodży

Tajlandia i Kambodża: Bangkok i Angkor Wat - wycieczka

Wycieczka do Tajlandii i Kambodży.

Święto Bon Om Touk związane jest z dorocznym cyklem życia jeziora Tonle Sap. Zawsze w porze deszczowej, kiedy wody Mekongu wzbierają, rzeka Tonle Sap, która stanowi łącznik pomiędzy jeziorem a Mekongiem, zaczyna się rozlewać i odwraca swój bieg.

W rezultacie następuje napływ wód do jeziora Tonle Sap, które wyraźnie zwiększa w tym czasie swoją powierzchnię i głębokość, zalewając żyzne pola i lasy. Powrót rzeki do jej naturalnego stanu jest hucznie świętowany. W trakcie trzydniowego festiwalu, nadrzeczna część miasta zamienia się w jeden wielki festyn z setkami straganów i ogródków z jedzeniem. Głównym wydarzeniem są wścigi smoczych łodzi z załogami, pochodzącymi z wiosek z całego kraju. Łodzie te są zbite z drewna koki, mają do 30 m długości, są pomalowane w jaskrawe barwy i udekorowane symbolami szczęścia i obfitości. Wieczorem, natomiast, można obserwować pokaz fajerwerków. Zwyczajem jest także, puszczanie na wodzie małych, ręcznie robionych, pływających łódeczek, na których zapala się świeczkę.

Wycieczka do Tajlandii i Kambodży czeka!

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Tajlandii znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Tajlandii.
Przylot do Bangkoku. Po powitaniu na lotnisku przejazd do hotelu. Zkwaterowanie i czas wolny na odpoczynek. Opcjonalnie (płatne dodatkowo ok. 50 USD/osoba): kolacja na łodzi połączona z dwugodzinnym rejsem po rzece Chaophraya oraz wizyta na ulicy globtroterów Khao San Road.
Zwiedzanie Bangkoku, w programie: Świątyna Leżącego Buddy (znajduje się w niej największy w Bangkoku posąg Buddy o długości 46 m); Świątynia Szmaragdowego Buddy (najważniejsze sanktuarium religijne kraju; Pałac Królewski (historyczna siedziba królów Tajlandii) oraz wycieczka po kanałach Bangkoku w dzielnicy Thonburi (w czasie wycieczki można zobaczyć m.in. wiele malowniczych drewnianych domów zbudowanych na palach). Po południu powrót do hotelu; czas wolny na zakupy lub na relaks przy basenie.
Po wczesnym wykwaterowaniu z hotelu, wyjazd do miejscowości Damnoensaduak, w której znajduje się słynny pływający targ. Następnie wsiądziemy do łodzi, którymi dopłyniemy na ten egzotyczny rynek. Można tu kupić owoce tropikalne, pamiątki, lokalne wyroby, a nawet zupę gotowaną bezpośrednio na łodzi. Wyjazd do miejscowości Kanchanaburi, położonej ok. 30 km od granicy z Birmą. Czas wolny na zdjęcia na słynnym moście na rzece Kwai. Następnie przejazd w kierunku granicy z Birmą, do hotelu River Kwai Jungle Rafts. Hotel składa się z domków, krytych strzechą, zbudowanych na tratwach na rzece Kwai. Wieczorem kolacja; czas wolny.
Po wczesnym śniadaniu w otoczeniu tropikalnej roślinności i budzącej się do życia natury, wykwaterowanie z hotelu. Powrót łodziami motorowymi do przystani. Następnie przejedziemy do parku narodowego Erawan, gdzie podczas swobodnego trekkingu podziwiać będziemy piękną, tropikalną roślinność. Dla chętnych, możliwość kąpieli w krystalicznie czystych wodach malowniczego wodospadu, zaliczanego do najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Przejazd do jaskinii Tam Krase, w której znajduje się posąg Buddy. Tuż obok przebiega malowniczo położony most, powstały w czasie wojny. Po południu przejazd do starożytnej stolicy Tajlandii – miejscowości Ayutthaya (stolica w latach 1351 – 1767). Zakwaterowanie w hotelu; nocleg.
Po śniadaniu zwiedzanie zabytków Ayutthayi. Miasto zostało doszczętnie zniszczone przez wojska birmańskie w 1767 roku, jednak do dzisiaj zachowały się tam ruiny dziesiątek wspaniałych świątyń, które są niemym świadectwem chlubnej przeszłości miasta. W połowie XVIII w. w Ayutthayi mieszkało ponad 200 tys. ludzi i w tym okresie było to jedno z najwspanialszych miast na świecie. Przejazd do miejscowości Bang Pa-in. Znajduje się tu letnia rezydencji królów Tajlandii. Rezydencja powstała w połowie XVII w., ale obecny kształt przybrała w drugiej połowie XIX w., w okresie panowania królów Ramy IV i Ramy V. Wśród imponujących budowli zespołu pałacowego na szczególną uwagę zasługuje "Pałac Niebiańskiego Światła" (budowla w chińskim stylu wzniesiona w 1889 r.); "Boska Siedziba Wolności Osobistej" (pawilion zbudowany na środku małego jeziora, w typowym tajskim stylu) oraz „Wieża Strażnika Mądrości” (wieża obserwacyjna wybudowana przez króla Ramę V). Po południu transfer na lotnisko w Bangkoku. Przelot do miasta Siem Reap w Kambodży. Po przejściu kontroli paszporowej transfer do hotelu. Zakwaterowanie; nocleg w Siem Reap.
Rano rozpoczniemy zwiedzanie słynnego kompleksu świątyń Angkoru (zwiedzanie w jeepach). Na początek wybierzemy się do Angkor Thom: „Wspaniałego Miasta”, założonego przez króla Jayavarmana VII, stolicy imperium khmerskiego w czasie jego największego rozkwitu na przełomie XII i XII w. Można tu podziwiać m.in. Południową Bramę Angkor Thom, świątynię Bayon z jej słynnymi wieżami, ozdobionymi twarzami spoglądającymi w cztery strony świata; Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla i Pałac Królewski. Odwiedzimy również świątynię Ta Phrom, w której kręcono film „Tomb Raider”. Świątynia ta nigdy nie została odrestaurowana; widać tam potężne korzenie drzew obejmujące całe budynki. Ta Phrom to odzwierciedlenie tego, jak wyglądał kompleks Angkoru przed jego odkryciem przez francuskich podróżników. Po południu zwiedzanie słynnej świątyni Angkor Wat. Świątynia powstała w XII w.; zaliczna jest do największych i najwspanialszych kompleksów świątynnych na świecie. Szczególne wrażenie wywiera widok pięciu potężnych wież symbolizujących górę Meru. Po południu uczestnictwo w festiwalu wodnym w Siem Reap. Możliwość także zakupów na nocnym targu Psar Chas.
Rano zwiedzanie świątyni Banteay Srei, zwanej „Twierdzą Kobiet”. Jest to jedna z najlepiej zachowanych świątyń, położona ok. 30 km na północny-wschód od Siem Reap. Wizyta w lokalnym muzeum min. Zostało ono założone przez byłego żołnierza „Czerwonych Khmerów”, Aki Ra. Jest ono prowadzone przez ofiary min, które w Kambodży nie otrzymują praktycznie żadnej pomocy od państwa. Po południu wycieczka drewnianą łodzią po jeziorze Tonle Sap. W czasie 2-godzinnego rejsu będziemy mieli szansę obserwować mieszkańców różnych wyznań i narodowości (Khmerów, Wietnamczyków, Muzułmanów), żyjących w pływających wioskach u brzegów jeziora, mających tam swoje domy, szkoły, kaplice i całe gospodarstwa. Ten tradycyjny styl życia miejscowej ludności tylko w niewielkim stopniu zmienił się od czasu świetności imperium Khmerów.
Po wczesnym śniadaniu wyjedziemy na granicę z Tajladnią. Po przejściu kontroli paszportowej, przejazd na wyspę Koh Chang. Jest to niezwykle malownicza wyspa, niemal w całości pokryta roślinnością tropikalną. Koh Chang jest częścią parku narodowego, obejmującego archipelag 52 wysp i wysepek. Wnętrze wyspy jest górzyste, trudno dostępne i niemal niezamieszkałe. Główne siedliska ludności i ośrodki turystyczne skoncentrowały się na najpiękniejszych plażach na zachodnim wybrzeżu. Do dzisiaj na Koh Changu jest niewiele hoteli, a te, które istnieją, mają niską zabudowę i wręcz toną w otoczeniu tropikalnej roślinności. Jest tam tylko jedna droga, która łączy wszystkie plaże i wioski rybackie. „Stolicą” wyspy jest miejscowość Hat Sai Keo (w tłumaczeniu: „plaża białego pisku”). Po przybyciu na miejsce, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek.
Dni przeznaczone na wypoczynek i korzystanie z infrastruktury hotelowej.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Pattayi - stolicy rozrywki. Wieczorem czas wolny, który warto przeznaczyć na zapoznanie się z życiem nocnym Pattayi.
Wczesne wykwaterowanie, a nastepnie transfer na lotnisko w Bangkoku (ok. 2 godz. w drodze). Odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Polski.

Tajlandia

Stolica: Bangkok
Największe miasta: Bangkok, Ajuttia, Phitsanulok, Nakhon Ratczasima, Thon Buri
Język urzędowy: tajski
Waluta: baht (THB)
Ludność: 65493000 osób
Strefa czasowa: czas polski + 6h
Podział administracyjny: administracyjnie kraj dzieli się na 6 regionów: centralny, zachodni, wschodni, północny, północno – wschodni, południowy oraz na 76 prowincji tzw. czangwadów.

Informacje praktyczne

Szczepienia
w Tajlandii nie są wymagane specjalne szczepienia. Obecnie nie występują tam szczególne zagrożenia sanitarno – epidemiologiczne. Należy jednak przestrzegać zaostrzonych zasad higieny, niezbędnych w krajach tropikalnych.

Malaria: ryzyko zachorowania nie dotyczy miast oraz głównych miejscowości turystycznych. Należy pamiętać, iż woda z sieci wodociągowej jest niezdatna do picia.

Lekarze
nie ma żadnego problemu z dostępem do opieki medycznej. W Tajlandii są  uznawane polisy tych polskich towarzystw ubezpieczeniowych, które zawarły umowy z  firmami zachodnimi, posiadającymi swoich przedstawicieli w Tajlandii. Standard higieny i opieki zdrowotnej jest dobry, lekarze porozumiewają się w języku angielskim.

Apteki
apteki w Tajlandii są czynne codziennie w godzinach od 8:30 do 20:00. Są one względnie tanie i dobrze zaopatrzone zarówno w miejscowe, jak i zagraniczne lekarstwa. We wszystkich aptekach pracują doskonale wykształceni farmaceuci, z którymi można porozumieć się w języku angielskim.

Numer pogotowia: w razie potrzeby należy dzwonić pod numer 1669

Wymagania wizowe/ przepisy celne
dla obywateli polskich udających się do Tajlandii istnieje obowiązek wizowy. Można otrzymać wizę tranzytową do 30 dni, wizę turystyczną do 60 dni, wizę dla nie emigrantów do 90 dni, zależnie od celu pobytu. Przy wjeździe bezwzględnie wymagany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty planowanego opuszczenia Tajlandii).
Nie ma ograniczeń dotyczących wwozu pieniędzy. Restrykcje celne, które odbiegają od powszechnie obowiązujących standardów dotyczą zakazu wywozu statuetek i wizerunków Buddy.

Informacje MSZ

Ważne:
Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, sprawdź aktualne informacje konsularne na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem! Strona MSZ podaje najświeższe doniesienia, ograniczenia bądź zalecenia dla turystów zamierzających udać się w podróż. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność pomiędzy danymi publikowanymi na naszym portalu, a informacjami podawanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proszę przyjąć informację MSZ jako bardziej aktualną.

Porady i zwyczaje

Kuchnia
kuchnia tajlandzka posiada wiele elementów kuchni chińskiej i hinduskiej. Składają się na nią dziczyzna, ryby, owoce morza, warzywa i owoce oraz mnóstwo przypraw. Ryż jest głównym pożywieniem w Tajlandii. Kuchnia tajlandzka jest bardzo pikantna i ostra w smaku. Najpopularniejszymi daniami są: sałatki, zupy i dania z ryżem.

Napoje
spośród napojów warto polecić w upalne dni schłodzone orzechy kokosowe, oraz napoje wyrabiane z mleka sojowego. W Tajlandii dostępne są piwa większości europejskich marek.

Pamiątki
piękną biżuterię, antyki, jedwab oraz rzeźby wykonane ze szlachetnych gatunków drewna można w niskiej cenie nabyć na targach. Innymi godnymi uwagi pamiątkami są posążki słoni a także kotów, przedstawionych w różnych pozycjach i rozmiarach. Należy wiedzieć że z Tajlandii nie wolno wywozić posążków większych niż 20 cm.

W restauracji
jedzenie jest bardzo różnorodne i stosunkowo niedrogie. W dobrym tonie jest pozostawienie napiwku w wysokości 5-10% wartości rachunku. W pubach i restauracjach obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Fotografowanie
zwykle zezwala się na robienie zdjęć w świątyniach, oprócz świątyni Szmaragdowego Buddy, gdzie obowiązuje całkowity zakaz fotografowania.

Obyczaje
Tajowie darzą rodzinę królewską wielkim szacunkiem. Okazywanie braku szacunku dla majestatu króla Tajlandii i dworu królewskiego (np. publiczne zniszczenie banknotu z wizerunkiem władcy), oraz dla miejsc kultu religijnego (poprzez nieodpowiedni strój – odkryte ramiona, szorty, klapki), może powodować sytuacje konfliktowe. W takich sytuacjach nie należy podnosić głosu, a raczej uśmiechem starać się załagodzić sytuację.
Każdy posąg Buddy uważany jest za święty i niedopuszczalne są zachowania typu: wspinanie się na posąg w celu zrobienia zdjęcia.
Należy uważać przy przechodzeniu przez jezdnię, a w szczególności zwracać uwagę na motocyklistów.
Za zaśmiecanie Bangkoku – także za palenie w znacznej odległości od popielniczki, grożą wysokie mandaty.
Głowa to najświętsza część ciała. Należy unikać dotykania głowy Taja (nawet małych dzieci).
Religia buddyjska w głównej mierze decyduje o pogodnym usposobieniu i uczynności Tajów. Chociaż językiem narodowym w Tajlandii jest tajski, to w niektórych turystycznych miejscowościach bez problemów można porozumieć się po angielsku lub niemiecku.

Warto wiedzieć

Banki i wymiana pieniędzy
banki w Tajlandii są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 15:30, zaś największe z nich w rejonach turystycznych pracują w godzinach od 7:00 do 21:00 przez cały tydzień. Walutę w Tajlandii można wymienić w bankach i oficjalnych kantorach.

Komunikacja

 • Autobus – Tajlandia posiada rozbudowaną sieć połączeń autobusowych.Pomiędzy Pattayą, Bangkokiem i Cha Am codziennie kursują klimatyzowane  autobusy.
 • Taksówki – są najpopularniejszym środkiem komunikacji wśród turystów. Najlepiej korzystać z taksówek Meter Taxi, które są wyposażone w taksometry, dzięki czemu nie ma potrzeby negocjowania ceny przejazdu.
 • Pociągi – Tajlandia posiada sprawny system komunikacji kolejowej, a bilety nie są drogie. Przy dłuższych podróżach najlepiej skorzystać z  klimatyzowanych pociągów sypialnych. Warto wiedzieć, że między Bangkokiem a Singapurem kursuje Orient Express.

Poczta
główny urząd pocztowy w Bangkoku jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00, soboty i niedziele od 8:00 do 13:00. W święta poczta jest nieczynna. Karty pocztowe i znaczki sprzedawane są w większości hoteli.

Placówki dyplomatyczne

Ambasada RP w Bangkoku
100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor
Rama 9 Road, Huaykwang District, Bangkok 10310
tel. (00-662) 645 03 67, 645 03 68, 645 03 69
fax: (00-662) 645 03 65
bangkok.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.bangkok.polemb.net
Konsulat honorowy RP w Patong
Avantika Boutique Hotel
4/1 Thaweewong Road, Patong, Kathu
Phuket 83150
tel. (00-7629) 280 15
fax: (00-7629) 280 89
Anuwat@mec.co.th
Konsulat honorowy RP w Phuket
Avantika Boutique Hotel
4/1 Thaweewong Road, Patong, Kathu
Phuket 83150, Tajlandia
tel. (00-667) 629-28-01-5
fax: (00-667) 629-28-08-9
anuwat@mec.co.th

Kambodża

Stolica: Phnom Penh
Największe miasta: Phnom Penh, Battambang, Kampong Czam, Pursat, Kompong Som, Kampot
Język urzędowy: khmerski
Waluta: riel (KHR)
Ludność: 14017000 osób
Strefa czasowa: czas polski + 6h (w zimie) i + 5h (w lecie)
Podział administracyjny: Kambodża dzieli się na 20 prowincji, 4 miasta wydzielone oraz 10 wysp.

Informacje praktyczne

Szczepienia
szczepienia profilaktyczne nie są wymagane. Istnieje za to ryzyko zarażenia się amebą oraz dengą. Nie zaleca się również picia wody z otwartych zbiorników, źródeł, studni, a także nie przegotowanej wody z sieci wodociągowej. Zalecane jest częste mycie rąk.

Lekarze
na terenie Królestwa Kambodży nie ma państwowego systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Opieka lekarska jest płatna i dostępna głównie w miastach. Koszt wizyty u lekarza lub stomatologa wynosi od 15 do 40 dolarów. Doba w miejscowym szpitalu (opłata za łóżko) wynosi około 70 dolarów.

Apteki
w stolicy Phnom Penh apteki są ogólnie dostępne. Farmaceuci posługują się  językiem angielskim.

Numer pogotowia: w razie potrzeby należy dzwonić pod numer 119

Wymagania wizowe/ przepisy celne
polskich obywateli obowiązują wizy pobytowe, które można otrzymać na przejściu granicznym (na okres 30 dni) po wypełnieniu kwestionariusza i załączeniu dwóch zdjęć. O wizy można się ubiegać przez internet, a także w kambodżańskich przedstawicielstwach dyplomatyczno – konsularnych. Przy wjeździe na teren Kambodży wymagany jest co najmniej czteromiesięczny okres ważności paszportu. Przy wylocie obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25 dolarów (dzieci do lat 2 są zwolnione z opłaty, od 3 do 12 lat – 13 dolarów). Opłata nie jest pobierana podczas wyjazdu drogowymi przejściami granicznymi.
Nie ma żadnych ograniczeń przy wwozie dewiz. Wywóz dewiz – maksymalnie do 10 000 dolarów, po udokumentowaniu źródła ich pochodzenia. Brak możliwości uzyskania zwrotu podatku VAT od zakupionych towarów.

Informacje MSZ

Ważne:
Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, sprawdź aktualne informacje konsularne na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem ! Strona MSZ podaje najświeższe doniesienia, ograniczenia bądź zalecenia dla turystów zamierzających udać się w podróż. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność pomiędzy danymi publikowanymi na naszym portalu, a informacjami podawanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proszę przyjąć informację MSZ jako bardziej aktualną.

Porady i zwyczaje

Kuchnia
w kambodżańskich potrawach można wyczuć wpływy kuchni tajlandzkiej i wietnamskiej. Podstawą wyżywienia jest ryż, który najczęściej gotowany jest na parze i podawany w formie sypkiej. Z wietnamskiej kuchni zapożyczono makarony sojowe i maniokowe oraz wiele sałatek z warzyw surowych i kiszonych. Za obowiązkowy składnik posiłków w Kambodży uchodzi zupa (np. bambusowa z makaronem ryżowym, zupa z tofu, ślimaków lub bulion mięsny). Na wybrzeżu w regionach południowo – zachodnich spożywa się sporo owoców morza i ryb. Jako urozmaicenie posiłków stosuje się kokosy, które są nie tylko składnikiem deserów, ale również wielu innych dań.

Pamiątki
ciekawymi pamiątkami, które można kupić w całym kraju są: metalowe figurki, wyroby z jedwabiu, fajki do opium lub kapelusze.

Obyczaje
Khmerzy przestrzegają zwyczaju nie podawania rąk kobietom. Należy również unikać dotykania głowy (zwłaszcza dziecka), ponieważ gest ten jest uznawany jako obraźliwy i uwłaczający godności człowieka. Przed wejściem do świątyń należy zdjąć buty.

Religia i kultura

W Kambodży religią dominującą jest buddyzm, wyznaje go około 80% społeczności. Muzułmanie stanowią 2% społeczeństwa, a ateiści 17%.

Święta: 

 • 1 stycznia- Nowy Rok
 • 7 stycznia – Dzień Zwycięstwa nad Reżimem Ludobójstwa
 • 2 lutego – święto buddyjskie Meaka Bochea
 • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet
 • 14 – 17 kwietnia – khmerski Nowy Rok
 • 1 maja – Święto Pracy
 • 5 – 7 maja – Ceremonia Orki Królewskiej
 • 13 – 16 maja – Urodziny Króla Norodoma Sihamoniego
 • 18 czerwca – Urodziny Królowej Matki
 • 24 września – Dzień Konstytucji
 • 10 – 12 października – Pchum Ben (Święto Zmarłych)
 • 29 października – Dzień Koronacji
 • 31 października – Urodziny Króla Norodoma Sihanouka
 • 9 listopada – Dzień Niepodległości
 • 23 – 26 listopada – Festiwal Wody
 • 10 grudnia – Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Warto wiedzieć

Banki i wymiana pieniędzy
banki czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00. Karty kredytowe są akceptowane przez większe hotele, sklepy i restauracje. Jest możliwy również szybki transfer gotówki np. poprzez Western Union.

Komunikacja

 • Pociągi – istnieją tylko dwie linie kolejowe łączące stolicę Phnom Penh z Bangkokiem (Tajlandia) oraz z jedynym portem Kompong Som.
 • Tuk-tuk, moto-baja, riksza, taxi – bardzo popularne i stosunkowo tanie środki miejscowego transportu. Zaleca się korzystanie z tych środków lokomocji, ze względu na brak komunikacji miejskiej (autobusów, tramwajów, metra).
 • Samoloty – istnieje tylko jedno połączenie lotnicze – pomiędzy Phnom Penh i Siem Reap (bilet kosztuje około 60 dolarów w jedną stronę).

Poczta
urzędy otwarte są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 11:00 oraz od 14:00 do 17:00.

Placówki dyplomatyczne

W Kambodży nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Królestwo Kambodży podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Bangkoku w Tajlandii.
Ambasada RP w Bangkoku
100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor
Rama 9 Road, Huaykwang District, Bangkok 10310, Thailand
Telefon: (00-662) 645 03 67 do 9
fax: (00-662) 645 03 65

TAJLANDIA – Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Tajlandii do 30 dni. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Tajlandii.

KAMBODŻA – Wiza jest wymagana. Można ją uzyskać na przejściach granicznych oraz na lotnisku, po przylocie. Procedurę wizową można także dopełnić przed podróżą, w formie elektronicznej – e-visa (www.evisa.gov.kh). Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Kambodży.

 • Bangkok – Szmaragdowy Budda, Pałac Królewski i rejs po kanałach w dzielnicy Thonburi
 • Wizyta na pływającym targu w Damnoensaduak
 • Most na rzece Kwai i nocleg w hotelu na rzecznych tratwach
 • Ayutthaya – starożytna stolica Tajlandii
 • Angkor – dawne królestwo Khmerów (UNESCO)
 • „Twierdza Kobiet” – czyli świątynia Banteay Srei
 • Uczestnictwo w obchodach wodnego festiwalu w Siem Reap
 • Koh Chang – rajska wyspa niemal w całości pokryta bujną, tropikalną roślinnością
 • Pattaya – stolica rozrywki i centrum turystyki masowej w Tajlandii
Kalkulacja dla grupy min. 12 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu i wiz wjazdowych.