Wycieczka do Uzbekistanu

Uzbekistan – nazwa kraju pochodzi od chana Uzbeka (1312-1342), jednego z przywódców Złotej Ordy, mongolskiej armii, która przemierzywszy w XIII w. środkową Azję i wschodnią Europę i ponadto założyła tu swoje państwo. Wycieczka do Uzbekistanu czeka!

W I tysiącleciu p.n.e. terytorium dzisiejszego Uzbekistanu znajdowało się w obrębie starożytnych królestw Baktirii i Sogdiany (znajdujące się w Uzbekistanie miasto Samarkanda) było niegdyś centrum tego ostatniego). Od VI w.p.n.e. rządzili tutaj przedstawiciele perskiej dynastii Achemenidów. Obszar ten został następnie podbity przez Aleksandra Macedońskiego a po jego śmierci rządzili tu Seleukidzi. Ponadto Uzbekistan, to „Mezopotamia Azji Środkowej”, położony między dwoma wielkimi rzekami, Syr-darią na północy i Amu-darią na południu. Obie wypływają z wysokich gór na granicy Chin, płyną przez Nizinę Turańską, zasilając swymi wodami niezliczone oazy. Wpadają do Jeziora Aralskiego, jednego z największych słonych jezior świata, należącego mniej więcej w połowie do Uzbekistanu.

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Uzbekistanu znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Nasza wycieczka do Uzbekistanu czeka!

Ponadto więcej Naszych wycieczek do Azji znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„UZBEKISTAN – wszystko na najwyższym poziomie”


Wycieczka świetnie zorganizowana i poprowadzona, wszystko na najwyższym poziomie, przemili i kompetentni przewodnicy. Uzbekistan jest zachwycający…..kawał historii, niesamowite zabytki, olśniewające mozaiki…..gościnni i bardzo życzliwi ludzie…

Iwona / Uzbekistan '2021

„Bardzo dziękuję za udaną wycieczkę do Uzbekistanu”


Bardzo dziękuję za udaną wycieczkę do Uzbekistanu. Przyczynili się do tego kompetentni i sympatyczni piloci: Mateusz i Arnold. Jeszcze raz dziękuję.

Z Poważaniem,

Włodzimierz z Konina.